WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 31 sie 2014, 16:08
Elissa ja jestem na wenlafaksynie 5 tygodni, nie wiem czy to dużo czy mało, ale w sprawie dawki i ewenyualnej zmiany leku będę rozmawiał lekarką.Póki co jedynym pocieszeniem jest to, że nie mam od 3 dni takich stanów bliskich utracie przytomności, natomiast odrealnienie i przytłumienie jest spore.Z pewnością jest to wszystko powiązane epizod depresyjny jak okrsliła lekarka, nerwica, leki itd.Jeśli tylko psychicznie wejde na odpowiednie fale , to oczywiście powróce do treningów.Taki zamysł miałem kiedy wyjeżdzałem na urlop, w planahc miałem powrót na siłownie, nawet zdołałem się przekonać do kijków i po powrocie z urlopu wpadłem w tej paskudny stan, który rozjechał mnie niczym walec

przez Elissa 31 sie 2014, 16:44
Kimek, 5 tygodni to niewiele, moze tylko wystarczy zmniejszyć do 150 mg i trochę poczekać. Wiem,ze zmiana leku to zawsze trudna decyzja, też mam z tym problem teraz, choć wyrażnie czuję ze 75mg wenli to już zdecydowanie nie to (a jestem na tej dawce prawie 3 lata ):(. Co do urlopu, to ja też po powrocie z wakacji miałam paskudny nastrój i formę psych- fiz. ale już wracam do stanu constans sprzed urlopu. Jednak co ciekawe , na urlopie w Hiszpani czułam się rewelacyjnie, właściwie jakbym nie miała depresji, energii tez miałam mnóstwo i zero lęków , a bardzo się bałam tego wyjazdu, zwłaszcza lotu samolotem i oczywiście tego, co zrobię jesli mój stan się pogorszy (na to jednak miałam ratunek w postaci tranxene w kieszeni, której nigdy nie użyłam, ale wiedziałam że w razie czego zadziała). Myślę,że słońce i zmana klimatu to jednak super lek na depresję,szkoda że nie można tak cały rok;). A powiedz Kimek, kto dał Ci L4, lekarz rodziny czy psychiatra? Jesli psyhiatra to czy nia miałeś problemu żeby zanieść do pracy? Ja się strasznie z tym czaję, nikt u mnie w pracy nawet nie podejrzewa, że leczę się na depresję, wiec nie chcialbym żeby to wyszło.
lucy1979, sama sobie zaordynowałaś fluo, czy z przepisu lekarza? W jakiej dawce oba te leki? Pytam, bo może to dobre rozwiązanie dla mnie, jako że fluoksetynę bardzo miło wspominam:)

przez agusiaww 31 sie 2014, 16:50
Elissa, jak lekarz psychiatra wystawi zaswiadczenie dla lekarza rodzinnego ze ma przepisac zwolnienie to wystawia rodzinny, w l4 nie musi byc kodu choroby, wiec tak mozna bo ja tak mialam. Tyle ze oczywiscie musi byc piecztaka, podpis lekarza psychiatry i okres na jaki rodzinny ma wystawic l4.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elissa 31 sie 2014, 17:58
agusiaww Dzięki za odpowiedz, to faktycznie najlepiej tak zrobić. Wiem ,ze przy zmianie leku będę potrzebowała L4, a nie wyobrażam sobie pytań w pracy.. Pracuję w kancelarii, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą i zaraz byłyby pytania itd. Wolę tego uniknąć, zwłaszcza że mojej profesji nie byłoby dobrze widziane problemy psychiczne. Niestety żyjemy w kraju , w który wciąż jeszcze jest to temat tabu:(

przez Dark Knight 31 sie 2014, 19:47
Bierzecie jakies tabletki oslonowe przy stosowaniu lekow psychotropowych ??

przez Kalebx3 31 sie 2014, 19:55
Bierzecie jakies tabletki oslonowe przy stosowaniu lekow psychotropowych ??

NIE.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez agusiaww 31 sie 2014, 20:40
Elissa, niestety jeszcze pokutuje taki stereotyp.

Nie biore nic osłonowego.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez cytrynka84 31 sie 2014, 21:17
Też nic osłonowego nie biorę.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wisnia80 31 sie 2014, 22:37
Dark Knight napisał(a):Bierzecie jakies tabletki oslonowe przy stosowaniu lekow psychotropowych ??

Ja biorę statynę na cholesterol.

przez Dziwne 31 sie 2014, 23:56
Witam. Zacznę od tego, że wenla najbardziej mi pomogła już nawet chciałem zacząć stałą prace. Wpadlem też w hipomanie - ciągły zaciesz. Działanie pojawiło się już po 2 tygodniach niestety równolegle pojawiła się psychoza i lekkomyślnie oddałem po prostu leki...i przestałem brać. Po odstawieniu wpadlem w totalne doły i nie mogłem się pozbierać tak mnie porobiło. 2 tygodnie w szpitalu na kroplówkach i innych środkach uspakających. Jednak szprycowali mnie jakimś mocnym środkiem po którym miałem takie zawroty jak w granicach przepicia alkocholowego. Zbierałem się i powoli mój mózg wracał do normy jako takiej. Ale depresja, lęki pozostały.

po paru miesiącach lekarz przepisał mi wenle znowu 75 mg/doba. Miesiąc, zero efektu jedynie jak schodziłem to nie mogłęm ustać nie wiedziałem, że to przez to.
Mam pytanie czemu tak się stało :roll:
Kolejne leki z grupy SSRI też zero efektu po miesiącu stosowania na jeden. Teraz dostałem flu i biorę 2 tydzień i mam objawy uboczne jak po 1 leku który brałem z tej grupy- ziewanie, więc już co nie co się dzieje.
Ale o co tu chodzi !!!?? Czy powinienem iść do szpitala na jakieś zresetowania w postaci kroplówek przeczyszczających?

przez Kimek 01 wrz 2014, 08:06
Elissa jeśli chodzi o L4 to dał mi je lekarz psychiatra.Lekarz rodzinny, może też wystawić Ci zwolnienie, ma do tego podstawy, np ze względu na osłabienie organizmu, przemęczenie itd, natomiast takie zwolnie nie może być raczej dłuższe niż 14 dni.Mi lekarz psychiatra proponowała 3 tygodnie natomiast wziąłem tylko 9 dni gdyż mam sporo urlopu więc nie potrzebowałem więcej.W prayc dostarczałem już zwolnienia od psychiatry dla księgowej , kierownictwo zapewne o tym wie, ale nie będę się tym zbytnio przejmował, bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie.Wiadomo współpracownicy patrzą raczej mało przychylnie na takie zwolnienia bo w Polsce panują jeszcze stereotypy , że do psychiatry chodzą wariaci.Z pracowników raczej mało kto wie u mnie że to od lekarza psychiatry.

-- 01 wrz 2014, 08:40 --

Ja dziś dzowniłem do mojej poradni i klops..bo moja lekarka jest na urlopie będzie dopiero 16.09.Raczej mnie to nie ucieszyło..Jak byście mi poradzili? Czekać tyle czasu czy skonsultowac się z tym lekarzem, który przyjmuje jutro?Jutro mogę mieć wizyte u specjalisty psychiatry, któy jest szefem tej poradni, jedynie czego się obawiam, to sytuacja, w której jeśli ten lekarz zmniejszy mi dawke moja obecna doktor na nastepnym naszym spotkaniu może spoglądać na to dziwnie, że poleciałem do kogoś innego, choć raczje wygląda na osobe wyrozumiałą i miłą.

przez Meg1985 01 wrz 2014, 14:31
Dziwne napisał(a):Witam. Zacznę od tego, że wenla najbardziej mi pomogła już nawet chciałem zacząć stałą prace. Wpadlem też w hipomanie - ciągły zaciesz. Działanie pojawiło się już po 2 tygodniach niestety równolegle pojawiła się psychoza i lekkomyślnie oddałem po prostu leki...i przestałem brać. Po odstawieniu wpadlem w totalne doły i nie mogłem się pozbierać tak mnie porobiło. 2 tygodnie w szpitalu na kroplówkach i innych środkach uspakających. Jednak szprycowali mnie jakimś mocnym środkiem po którym miałem takie zawroty jak w granicach przepicia alkocholowego. Zbierałem się i powoli mój mózg wracał do normy jako takiej. Ale depresja, lęki pozostały.

po paru miesiącach lekarz przepisał mi wenle znowu 75 mg/doba. Miesiąc, zero efektu jedynie jak schodziłem to nie mogłęm ustać nie wiedziałem, że to przez to.
Mam pytanie czemu tak się stało :roll:
Kolejne leki z grupy SSRI też zero efektu po miesiącu stosowania na jeden. Teraz dostałem flu i biorę 2 tydzień i mam objawy uboczne jak po 1 leku który brałem z tej grupy- ziewanie, więc już co nie co się dzieje.
Ale o co tu chodzi !!!?? Czy powinienem iść do szpitala na jakieś zresetowania w postaci kroplówek przeczyszczających?

Witaj, to niezłe przeżycia miałeś w ostatnim czasie. Ja na Twoim miejscu zostałabym na fluoksetynie przez jakiś czas, skoro bierzesz już 2 tyg. Chyba nie za dobrze jest ciągle skakać i zmieniać kolejne leki. Zostań przy fluo i pobierz z 2 miesiące. Sama jestem na SSRI dopiero półtora miesiąca i wcale nie jest kolorowo. Ktoś tu pisał, że trzeba brać lek przynajmniej 3 miesiące, żeby w pełni dostrzec działanie. Poczekaj więc. Cierpliwości:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez lunatic 01 wrz 2014, 15:07
bo za drugim razem ten sam lek może zadzialać inaczej albo w ogole nie zadziałać

przez Dziwne 01 wrz 2014, 16:48
dzięki za dobre słowa. Pod wpływem psychozy na wenli miałem w ciągu dnia uczcia jak bym umierał, serce zwalniało a ja dostawałem takiego dziwnego uczucia jak bym schodzil. A ja miałem takie schizy... myślałem, że mam odejść bo Bóg mnie potrzebuje :shock: I nawet nie wiem czy to wpływ wenli faktycznie na organizm czy sobie to tak mocno wkręciłem, że poczułem na ciele... Teraz te fluo, jestem trochę sceptyczny bo mówią, że to słaby lek ale pewnie za dużo czytam różnych for :/ Już jestem tak przeorany tymi sytuacjami, że postanowiłem absolutnie nie pić aby czasem nie popsuć działania fluo na mój organizm. Ale ciężko mi bo mam ochotę walnąć litra na raz i przespać najlepiej tydzień.... :( Biorę to tego coaxil x3 nie wiem czy to nie psuje działania, i na co mi to do fluo...

Sortuj wg