WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Meg1985 30 sie 2014, 14:09
crayzyalexxx, od dawna Ci tak wypadają włosy? myślisz, że to z powodu wenli?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez crayzyalexxx 30 sie 2014, 14:47
Parę lat temu bylam na pramolanie na dzien od ogólnej lekarz, bralam 8 mcy. Tez wtedy mi wychodzily wlosy. Potem mylam szamponem z apteki co nawet po chemii używają, trochę mi odrosly takie male. A teraz jakas masakra, niedlugo lysa będę :( Myślę, ze to napewno z powodu lekow a i nerwy robia swoje.

Dzis jestem w bardzo zlym stanie. Takie myśli mam k...o pogrzebie kto mi wyprawi itd. Nie mam na nic sily. Musze sie czymś zająć bo zwariuje.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Meg1985 30 sie 2014, 16:10
Koniecznie się czymś zajmij, zawsze to pomaga, u mnie to właśnie brak zajęcia wpędza mnie w najgorsze depresyjne stany, bo mam wtedy za dużo czasu i głupie myśli przychodzą do głowy, głowa do góry, ludzie mają gorsze problemy, chorują na nieuleczalne choroby. A my zawsze możemy pokonać deprechę....:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 30 sie 2014, 16:58
To prawda, zajęcie się czymś pomaga.Ja staram się coś czytać oglądać, rozmawiać przez telefon, mi to pomaga nuieco w tym moim odrealnieniu i nierozpoznawaniu swojej psychiki.Jednakże jest to bardzo trudne, bowiem objawy nas tak potrafia zdominować, że nie mamy siły bardzo często na nic

przez Elissa 30 sie 2014, 18:19
Dziękuję wszystkim za odpowiedz na mojego posta sprzed kilku dni:).
Od ostatniej wypowiedzi wciąż jestem na 75 meszcze nie miałam odwagi niczego zmienić, nie maiłam też czas wybrać się do lekarza, wiec... tkwię w miejscu, choć musze przyznać ze najgorzej nie jest. Fakt, mam mniej energii, jestem mega senna (ratuje mnie kilka kaw w ciagu dnia), ale nie mam czasu na myślenie o swoim stanie, ponieważ prowadzę naprawdę intensywny tryb zycia. Wierzcie mi, ze to możliwe, choć naprawdę nie łatwe. Świetnie to ująłeś Kimek, że wymaga to 10cie krotnie więcej wysiłku niż u "zdrowych". Wracam do domu i jestem wypompowana, myślę tylko o tym żeby się wyspać. Dlatego marzę o tym by wrócił stan , kiedy zwiększenie wenli do 150 mg spowodowało nagły megaprzyjemny wzrost energii . Wciąż łamię się z myślą,żeby powtórzyć ten experyment, tym razem z benzo w kieszeni (na wszelki wypadek, zanim stan się nie unormuje, zwłaszcza że tranxene działa na mnie świetnie tj, relaksuje bez efektu przytłumienia i braku koncentracji), ale jakoś nie mogę się przełamać. Może lepiej wrócić do fluoksetyny, która była moim wybawcą przed laty i na której funkcjonowałam idealnie prze 8 lat. Naprawdę mam dylemat i chyba bez psychiatry się nie obędzie....
CO do zajęcia się czymś , to zdecydowanie popieram. Intensywny plan dnia pomaga przetrwać. W moim przypadku odpowiedzialna umysłowa praca , ciagły kontakt z ludzmi (w pracy paradoksalnie pomagam ludziom w razwiązywaniu problemów;)) która pochłania wiekszośc dnia, wieczorem fitness lub basen i jakoś ciagnę, choć jak pisałam wyżej, zmęczenie wieczorem mnie rozkłada. Pamiętam,że kiedy w przeszłości łapały mnie ataki paniki, to musiałm coś robić, cokolwiek: sprzątać, biegać, rozmawiać przez telefon. to pozwałało mi przetrwać. Najgorzej w naszej chorobie miec dużo wolnego czasu. Niestety, smutny to fakt, bo kiedyś uwielbiałam chwile sam na sam ze sobą, ralaks z muzyką , medytacje. Wciąz jednak mam nadzieję,że to wróci i wierzę w to, bo inaczej nie małabym siły walczyć. A walczę, jeszcze...

-- 30 sie 2014, 18:27 --

Aha, odnośnie psychiatrów to dodam, że trzeba miec mega szczęście ,żeby dobrze trafić, Ja miałam, ufam mu a on mnie słucha, to naprawdę dobry mix:).
U Ciebie Kimek, to chyba nie dokońca trafiony wybór. Moim zdaniem Twój lekarz popełnia błąd w sztuce (delikatnie rzecz ujmując) pakując w Cibie tak duże dawki leku, który kiepsko tolerujesz. U mnie wenla też ciężko wchodziła, miałm masakryczne uboki , ale zaczynałam przez miesiąc na 37, 5 mg, potem po miesiącu 75 mg , a i tak do tego tranxene przez tydzien . Na 225 mg chyba bym zwariałowała, poważnie... Zastanów się jeszcze raz nad konsultacją z innym specjalistą.

przez Kimek 30 sie 2014, 18:42
Ja od początku 2013 roku zacząłem ćwiczyć na siłowni i tak do września, chodziłem na basen jednak przez pewną bardzo stresująca dla mnie sytuacje przerwałem to we wrześniu.Zaczęły się duszności, które trwały 2 miesiące. Obecnie przy tym odrealnieniu, lęku mając anhedonie, apatie to nie mam nawet głowy by wykonać jakiekolwiek ćwiczenia, jedyne na co mam ochote to czytanie, komputer itd., żeby zająć czymś myśli.Nigdy nie przypuszczałem, że mogę osiągnąć kiedyś takie dno, a jednak.Bo sytuacje kiedy nie poznaje swoihc myśli itd nie mogę nazwać niczym innym jak dnem.Najgorsza jest ta anhedonia, nic mnie nie cieszy praktycznie, jedynie jak usłysze coś smiesznego czasem to wzbudza to we mnie chwulową radość.Lekarka w tym okresie mówiła mi że moge brać benzo ale jakoś przy tych 225 mg efektinu nie chce dokładać nic więcej. W poniedzialek planuje umówić się na wizyte na nastepny dzien do swojej lekarki, by porozmawiac o tej dawce.Bo oprócz podwyższonego tętna i ciśnienia to ta dawka nic większego mi nie dała, samopoczucie do bani, jedynie że nie mam ataków paniki tak często.Może właśnie przez tą dawke jestem taki zobojętniały i otępiały

przez crayzyalexxx 30 sie 2014, 18:44
Meg1985 dziekuje za slowa wsparcia :):):)

z zajęciem to racja, zajelam sie obiadem choć z dużym wysilkiem :(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Elissa 31 sie 2014, 14:11
Kimek, doskonale rozumiem,że nie jesteś w stanie ćwiczyć. Kiedy miałam nawrót depresji i zaczełam leczyć się wenlą, przez pierwsze miesiące zarzuciłam wszystkie ćwiczenia, choć zawsze byłam mega aktywną osobą. Paradoksalnie w tym czasie schudłam jakieś 10 kg , bo prawie w ogóle nie mogłam jeść. Pocieszę Cię jednak,że jak tylko poczułam się lepiej (po jakichś trzech miesiącach, bo tyle czekałam na poprawę przy wenli) wróciłam do dawnych nawyków i teraz nawet w gorszych momentach sport pozwala mi przetrwać. Zatem trzymaj się dzielnie i uwierz ,że nawet z najgorszego dna można wyjść na prostą, to tylko kwestia czasu. Tylko a może, bo doskonale pamiętam,że w czasie ciezkiej depresji czas ciągnie się niemiłosiernie, a i o wiarę, że kiedyś będzie lepiej nie jest łatwo. Musis tylko trafić we właściwy lek. Moim zdaniem powinienieś spróbowac czegoś innego, ale oczywiście decyzję podejmiecie wspólnie z lekarzem. Pamiętaj jednak,zeby twardo mówić o swoich objawach, nie daj się zwieść pogadankom w stylu ,że musisz przeczekać, ze to minie ,ze organizm się przezwyczai, bo problem polega na tym ,że w tym stanie mozesz po prostu nie wytrzymać psychicznie...
crayzyalexxx, moim zdaniem spokojnie możesz zwiększyć wenlę do 150 mg, bez obaw. U mnie sytuacja wyglądała inaczej, ja bardzo ciężko wchodziłam w wenlę, miałam bardzo nieprzyjemne skutki uboczne i pewnie dlatego kazda próba zwiększenia dawki była przeze mnie odchorowywana. U Ciebie, z tego co wyczytałam, jest inaczej, dość szybko była poprawa, a moim zdaniem po prostu dawka 75 mg okazała się niewystarczająca. Wydaję mi się na 150 mg będziesz czuła się ok. Ja tak miałam na fluo. Od początku dobrze ją tolerowałam, szybko nastąpiła reemisja na minimalnej dawce 20 mg , a po jakimś czasie kiedy działnie osłabło lekarz zwiększył mi do 40 i za chwilę było znowu super. Myślę,że jeśli trafimy we właściwy lek, to zwiększnie dawki nie jest problemem, gorzej jeśli dana substancja jest źle tolerowana, wtedy trzeba delikatnie i powoli dodawać. Takie jest moje zdanie, ale oczywiście nic nie zastąpi wizyty u lekarza:)
Co do mnie to nadal jestem na 75 mg wenli, jest różnie, ogólnie senność i zmęczenie nadal mnie dopadają( całą sobotę przespałam), ale anhedonii i lęków nie mam, więc daję radę. Na pewno nie jest to stan na którym chciałabym się zatrzymać i muszę cos zmienić,ale czy będzie to zwiększennie wenli, powrót do fluo czy zmiana leku pojęcia nie mam, zobaczymy co powie lekarz. Najbatrdziej boję się stanów przejsciowych i przezwyczajania się do nowego leku, bo pewnie skonczy się na L4 przynajmniej przez tydzień, a nie bardzo mogę sobie teraz na to pozwolić. Jednak oczywiście zdrowie najważniejsze, jesli nie będzie wyjścia , mowi się trudno...

przez tomasz_xyz 31 sie 2014, 15:17
no jak tam, bierzecie Wasze leki? ja nadal na 150 mg Wenlafaksyny plus 10 mg Elicea.

powiem, że jest ciężko :-(

no ale ten drugi lek zwiększyłem parę dni temu
tomasz_xyz

przez lucy1979 31 sie 2014, 15:22
Czyli masz dwa SSRI jednocześnie, lekarz Ci tak przepisał?

Ja sobie dziś dodałam fluoksetynę do wenli i teraz nie wiem czy czuję się lepiej, bo wenla zaskoczyła czy od dodania tej fluo.
Jestem tak mało cierpliwa, że nigdy nie mogę wytrzymać początkowej fazy, jeszcze wczoraj było masakrycznie. Po prostu leżałam i patrzyłam w sufit a teraz jest inaczej.
Ostatnio edytowano 31 sie 2014, 15:26 przez lucy1979, łącznie edytowano 1 raz
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez tomasz_xyz 31 sie 2014, 15:25
lucy1979 napisał(a):Czyli masz dwa SSRI jednocześnie, lekarz Ci tak przepisał?

Mnie pytałaś? Tak lekarz mi nawet trzeci lek dodał ale go nie biorę
tomasz_xyz

przez lucy1979 31 sie 2014, 15:27
tomasz_xyz napisał(a):

Tak, Tomasz, Ciebie pytałam, a ten trzeci lek to jaki?

przez tomasz_xyz 31 sie 2014, 15:32
lucy1979 napisał(a):
tomasz_xyz napisał(a):

Tak, Tomasz, Ciebie pytałam, a ten trzeci lek to jaki?

Trzeci to Mirtor. Był taki czas, że na Wenlafaksynie i Elicea czułem się rewelacyjnie.

Teraz jednak jestem w depresji
tomasz_xyz

przez lucy1979 31 sie 2014, 15:44
To może teraz też poczujesz się lepiej po tym, tylko trzeba trochę czasu.

Sortuj wg