WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez nobody25 28 sie 2014, 20:16
Chada, mi się jednak wydaję że ty lubisz te uboki po lekach. Wracasz cały czas do leków które brałeś, więc co się dziwisz.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Patryk29 28 sie 2014, 20:28
Chada napisał(a):Spoko mogę żyć choćby do 60 to i tak będzie dobrze.Ale te leki powinny leczyć a nie oddziaływać negatywnie na cały organizm jak teraz biorę dwa leki:brak smaku,ból jąder,ból przy oddawaniu moczu,metabolizm zwolniony od kiedy wziąłem lek nie siedziałem na tronie a cżłowiek i tak kilogramów ma az nad to po wczesniejszym leczeniu,pocenie po zwykłym sprzątaniu,kołatanie serca i przy wysiłku bóle i kłucie,zawroty głowy,skoki ciśnienia,raz gorąco raz zimno,skóra blada jak u trupa,źle się skoncentrować,zmulenie,bóle nóg,wymioty w pierwszy dzień,ból brzucha,osłanienie i jeszcze kilka to po dwóch lekach ,kilka uboków od Esci i kilka od Reboksetyny choć jest w minimalnej dawce obecnie.A te leki mają przecież działać na depresje a działają na co się da.To jest wkurwiające chyba nigdy nie uzyskam takiej aktywności i formy fizycznej niż przed lekami nie mówiąc już o psychicznej bo to nie możliwe.Do tego lek po kilku latach przestaje działać i trzeba zmieniać.A endogenna ma to do siebie że przyszła nagle kiedy nic szczególnego się nie wydarzyło więc nie ma powodów żeby szukać jakiejś przyczyny psychologicznej.

Chada nie dawno pisales ze to kwesta kilku miesiecy i bedzie luzik, widzisz jak to jest i jak zmienia sie myslenie i slowa jak chorogiewka, ja nie licze na antydepresanty bo wiem ze one mnie nie wylecza z tego, nie ma co sobie zawracac glowy nawet tym, gdybym mial byc zdrowy to juz bym byl i tak jak kiedys pisalem nie wazne co biore i bralem, choroba leci wlasnym torem,dzisiaj czujesz sie lepiej, jutro gorzej, pojutrze tragicznie i to do niczego nie prowadzi a zmiana co chwile leków to jeszcze bardziej bedzie wkurwialo bo nie dziala jak trzeba, bo uboki za duzo, bo to bo tamto, nie oszukujmy sie ale leczenie zaburzen psychicznych na dzien dzisiejszy móglbym porównac do alchemii niestety :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 28 sie 2014, 20:47
Patryk29 Wiesz to że kwestia miesięcy to pisałem całkiem nie dawno :mrgreen: A całkiem poważnie to co robić odpuścić wiem na który cmentarz mnie to do prowadzi,nie mam zamiaru nie po tu żyję żeby polec tak szybko 20 lat to za mało żeby umierać całe życie jeszcze czeka.Pozytywne nastawienie prędzej pomaga się z tym uporać lepsza taka motywacja niż się użalać i myśleć o najgorszym bo to również męczy nas podwójnie.Wiem że leki nie leczą zresztą przy mojej depresji endogennej już się pogodziłem że żeby żyć muszę ciągle być w ciągu...lekowym. :smile: Żeby te leki pozwalały funkcjonować tak jak przed leczeniem to bym miał je w du... łykał ile bym mógł ale jak one fizycznie robią z człowieka wraka i 70 letniego z chorowanego dziadziusia to nie polepsza samopoczucia tylko wkopuję w nowe dołki i lęki.Pogodziłem się z tym że nigdy nie będę zdrowy.Ale nikt mi nie odbierze wiary i tego że będę walczył aż wygram z depresją :) Jakkolwiek to brzmi :P

:blabla: :D

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 28 sie 2014, 20:52
Chada napisał(a):Spoko mogę żyć choćby do 60 to i tak będzie dobrze.Ale te leki powinny leczyć a nie oddziaływać negatywnie na cały organizm jak teraz biorę dwa leki:brak smaku,ból jąder,ból przy oddawaniu moczu,metabolizm zwolniony od kiedy wziąłem lek nie siedziałem na tronie a cżłowiek i tak kilogramów ma az nad to po wczesniejszym leczeniu,pocenie po zwykłym sprzątaniu,kołatanie serca i przy wysiłku bóle i kłucie,zawroty głowy,skoki ciśnienia,raz gorąco raz zimno,skóra blada jak u trupa,źle się skoncentrować,zmulenie,bóle nóg,wymioty w pierwszy dzień,ból brzucha,osłanienie i jeszcze kilka to po dwóch lekach ,kilka uboków od Esci i kilka od Reboksetyny choć jest w minimalnej dawce obecnie.A te leki mają przecież działać na depresje a działają na co się da.To jest wkurwiające chyba nigdy nie uzyskam takiej aktywności i formy fizycznej niż przed lekami nie mówiąc już o psychicznej bo to nie możliwe.Do tego lek po kilku latach przestaje działać i trzeba zmieniać.A endogenna ma to do siebie że przyszła nagle kiedy nic szczególnego się nie wydarzyło więc nie ma powodów żeby szukać jakiejś przyczyny psychologicznej.

Jak się często zmienia leki, a nawet dawki leków to niestety wszystko się rozregulowuje i uboki występują. Dlatego trzeba cierpliwie przeczekać 8 tygodni na jednym leku w stałej dawce. Po co właściwie Ci ta reboksetyna?
PS Antydepresanty mają najmniej uboków ze wszystkich psychotropów w perspektywie przewlekłego brania - porównaj np. z neurolpetykami.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Chada 28 sie 2014, 21:10
elfrid bo potrzebuję energii,poprawy koncentracji,pamięci zresztą jedna lekarka kiedyś się uparła że jedynie może mi pomóc Klomipiramina ale po tym nie dało rady biegać,na siłce ćwiczyć,pływać prędzej można było zemdleć zresztą raz mi się to zdarzyło na tym leku.Druga lekarka chciała żebym brał Wenle ale po niej również kłopoty z sercem,ciśnieniem kłucie serca przy wysiłku i ogólne osłabienie.Jedyny lek który dobrze tolerowałem to Sertra ale przestała działać do tego ssri też rozleniwiają sertra przestała działać na lęk,potem coraz słabiej na depresje.Próbowałem po miesiącu przerwy ją brać ale oprócz pobudzenia nic już nie było po zmianie z sertry przynajmniej nie ma takiego pobudzenia że np.można książke przeczytać a nie wszystko tak szybko zapierdala że nie byłem w stanie dogonić tego co czytam myślami żeby wgl zrozumieć.SSRI same u mnie nie uzyskują poprawy na dłużej i jednak po ssri oprócz sertry i fluo reszta rozleniwia.Fluo równiez tolerowałem świetnie ale oprócz pobudzenia nic nie dała.Sertra była idealna ale po 2 latach już jakby przestała działać aż do stanu kompletnej izolacji od ludzi,szkoły,brak aktywności,lęki i większość objawów wróciła.Staram się coś znaleźć żeby nie niosło ze sobą konsekwencji przez dłuższy czas ze strony ubocznych bo w końcu to leczenie nie trwa że przemęczę się 2 meichy i ostawiam.To leki na lata najlepiej żeby nie przestawały działać po latach ale to nie możliwe ;)

Lamotrygina 150mg

przez crayzyalexxx 28 sie 2014, 21:48
Pomoże mi ktoś z Was ? Bo wizyte mam dopiero na koniec września :(:(:(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 28 sie 2014, 21:55
crayzyalexxx napisał(a):Pomoże mi ktoś z Was ? Bo wizyte mam dopiero na koniec września :(:(:(

W jakiej kwestii ??

przez lunatic 28 sie 2014, 21:57
elfrid napisał(a):Jak się często zmienia leki, a nawet dawki leków to niestety wszystko się rozregulowuje i uboki występują. Dlatego trzeba cierpliwie przeczekać 8 tygodni na jednym leku w stałej dawce. Po co właściwie Ci ta reboksetyna?

plus branie lekow na wlasna reke to co sie wydaje za stosowne, to efekt jest taki jaki jest

przez Patryk29 28 sie 2014, 21:59
lunatic napisał(a):
elfrid napisał(a):Jak się często zmienia leki, a nawet dawki leków to niestety wszystko się rozregulowuje i uboki występują. Dlatego trzeba cierpliwie przeczekać 8 tygodni na jednym leku w stałej dawce. Po co właściwie Ci ta reboksetyna?

plus branie lekow na wlasna reke to co sie wydaje za stosowne, to efekt jest taki jaki jest

Zgadzam sie elfrid z tym co napisales, tylko nawet jezeli po ty 8 tygodniach bedzie poprawa to i tak nie znaczy ze za jakis czas bedziesz zdrowy bo lek moze za dzialac ale w perspektywie czasu okaze sie ze jego dzialanie slabnie lub nie jest stabilne, wiesz o czym mówie, poza tym wiesz ile to jest miesiac w naszej chorobie :roll:

przez Chada 28 sie 2014, 22:04
Patryk29 napisał(a):
lunatic napisał(a):

Zgadzam sie elfrid z tym co napisales, tylko nawet jezeli po ty 8 tygodniach bedzie poprawa to i tak nie znaczy ze za jakis czas bedziesz zdrowy bo lek moze za dzialac ale w perspektywie czasu okaze sie ze jego dzialanie slabnie lub nie jest stabilne, wiesz o czym mówie, poza tym wiesz ile to jest miesiac w naszej chorobie :roll:

Dokładnie jeden miesiąc drugi trzeci a nagle robi się rok i krew człowieka zalewa :twisted: Bo te leki nie leczą to prawda.

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 28 sie 2014, 22:18
Jedno wiem na pewno jezeli bede widzial ze nie wyjde z tego to raczej zakoncze ten zywot, no chyba ze wymysle sposób jak to pokonac, wogóle nie wiem czy nie lepiej od razu wejsc w Ketamine i po problemie :mrgreen:

przez elfrid 28 sie 2014, 22:26
Chada napisał(a):elfrid np.można książke przeczytać a nie wszystko tak szybko zapierdala że nie byłem w stanie dogonić tego co czytam myślami żeby wgl zrozumieć.

no i jak sobie radzisz z takim przyśpieszeniem toku myślenia, gonitwą myśli?

ale nie rozumiem po co łączyć escitalopram + reboksetynę; skoro można brać wenlę? Te uboki sercowe po wenli pewnie też wystąpią po reboksetynie - wiążesz je z działaniem noradrenalinowym przecież.

Wg mnie najlepsze antydepresanty (i w sumie podobne w końcowym efekci) to: wenla, fluo, sertra, moklobemid. A najgorsze: paro i esci/citalopram. Oceniam to pod kątem działania, a nie uboków. Skoro sertrali Ci pomagała dziwne, że fluo i wenla nie zaskoczyły.

przez Patryk29 28 sie 2014, 22:38
Moze kiedys spróboje fluoksetyny

przez elfrid 28 sie 2014, 22:51
leki to leki i tak zawsze będziemy mieli "gorzej" niż zdrowi, bo będziemy do tyłu z życiem, rozwojem itp. :(

Sortuj wg