WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez crayzyalexxx 28 sie 2014, 12:53
Kimek no to fajnie, ze mnie zrozumiales :):):) teraz trza czekac do wtorku z nadzieja, ze będzie lepiej :) moze faktycznie niech Ci da cos na noc innego np.te trittico czy co innego a rano zostan na 150 jeśli dalej lekarka sie uprze na wenle. Bo piszesz ze benzo Ci nie służy. Wszystko musisz jej powiedzieć otwarcie. Jeśli boisz sie, ze czegoś zapomnisz to napisz sobie na kartce. Ja tak robie :) i mam ją pod ręką :) trzymaj sie :):):)

Patryk29 ja 7 tygodni bylam na 75, w 8 tyg dolozylam 37,5. Biore 75 plus 37,5 juz 8 dzien. Czy myslisz, ze sprobowac zamiast 37,5 dołożyć 75 ? 150 to taka optymalna dawka ? Tak jak wspominalam na samym 75 bylo pieknie, aż za pieknie a potem oslablo :(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Chada 28 sie 2014, 13:52
Czy macie po Wenli przyśpieszone tętno i szybkie bicie serca i przy wysiłku kłucie tego serca?Pytam bo biorę również lek wpływający na nora adrenaline Reboksetyne zresztą na wenli było to samo.Po jakim czasie przechodzi i czy całkowicie?

Lamotrygina 150mg

przez Kimek 28 sie 2014, 13:58
Crazyalexxx ten benzo Tranxene 5mg jest z pewnością dobrym lekiem jak i wiele innych benzo z tymże kiedy brałem te tabletki to z rana byłem strasznie zawinięty, rozumiecie przy odrealnieniu i lęku który najsilniejszy mam z rana po obudzeniu się to po leku nassennym to prytłumienie wzrasta ze zdwojoną siłą.Lekarka mi mówiłą, że w tym okresie co mam zwiększoną dawkę moge brać ten Tranxene nawet rano czy o innej godzinie, ale myśle, że 3 tabletki efektinu to już chyba wystarczająco jesli chodzi o leki.Tak jak napisałas poobserwuje siebie.Odczuwma jakby delikatne "przebijanie" się przez tą sciane zobojętnienia i odrealnienia może rzeczywiście będzie to odstępować, natomiast wszystko lekarce powiem i będe staral sie by mi zmiejszyła ta dawke.Ostatnio tez byłem zkartką jak i kiedy brałem leki itd:).Powiem szczerze, że i jej było łatwiej:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PonuraZniwiarka69 28 sie 2014, 14:50
Jak najlepiej odstawic wenlafaksyne (Faxolet - 75 mg)?
PonuraZniwiarka69

przez Kalebx3 28 sie 2014, 14:52
PonuraZniwiarka69 napisał(a):Jak najlepiej odstawic wenlafaksyne (Faxolet - 75 mg)?

Witaj , odpowiedż może być tylko jedna: delikatnie , nie od razu z nagła , stopniowo rozłożone w czasie ( koło miesiąca ) .
A co lek nie zadziałał , nie sprawdził się , a może wyleczył i dalsze branie go niepotrzebne ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Molibdenowy 28 sie 2014, 14:52
Kimek, Jeżeli z dnia na dzień uboki są coraz mniejsze to ja bym został na 225 mg. Niektórzy lekarze właśnie dają kilka tygodni na zwiększenie do 225 mg i od tej dawki zaczynają leczenie.

Chada, Nie wiem jak porównać wenlę do rebo ale jak nie będziesz się bawił dawką to myślę, że kilka dni, do tygodnia i serducho powinno się uspokoić. U mnie parametry są w normie.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez PonuraZniwiarka69 28 sie 2014, 15:11
Kalebx3, dzieki, tak wlasnie mialam w planie - jedno opakowanie 37,5 mg.
Nie dziala :bezradny:
PonuraZniwiarka69

przez Kalebx3 28 sie 2014, 15:13
Czy macie po Wenli przyśpieszone tętno i szybkie bicie serca i przy wysiłku kłucie tego serca?Pytam bo biorę również lek wpływający na nora adrenaline Reboksetyne zresztą na wenli było to samo.Po jakim czasie przechodzi i czy całkowicie?

Ja akurat miałem cos podobnego . Lekarz rodzinny zrobił mi EKG , a że nic złego w wynikach nie zauważył więc olał sprawę i jak chcę może mnie odesłac do kardiologa . Poprosiłem go więc o to skierowanie do specjalisty . Tamtem zajął sie mna bardziej poważnie ,i po głębszych badaniach przepisał świetny lek na tego typu sensacje , które opisujesz , lek trzecienj generacji ( a więc najnowszy ) o nazwie NEBIWOLOL. Lek zadziałał od razu i z miejsca , abiorę go tylko kiedy trzeba i to w dawce 1/4 tabletki . Serce juz nie kłuje , po wysiłku i bez wysiłku . Fajna sprawa z tym lekiem , mówie Ci Chłopie . Jeśli chodzi o Reboksetynę to jest to jeden z najsilniejszych leków o silnym wpływie na zwiększenie noradrenaliny . Dlatego tak ważne jest zabzpieczanie przy nim tylów , czyli serca i układu krążenia . To samo było przy metylo , mogłem dostać też beta adrenolityk ( lekarz sam zaproponiował ) gdyby cos z sercem działo sie nie tak .

przez amelia83 28 sie 2014, 15:14
od przyszłego piątku zaczynam kuracje wenlą, poprzedni raz postawiła mnie do pionu w mig :D
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Chada 28 sie 2014, 15:22
-- 28 sie 2014, 15:22 --

Kalebx3 napisał(a):

Ja akurat miałem cos podobnego . Lekarz rodzinny zrobił mi EKG , a że nic złego w wynikach nie zauważył więc olał sprawę i jak chcę może mnie odesłac do kardiologa . Poprosiłem go więc o to skierowanie do specjalisty . Tamtem zajął sie mna bardziej poważnie ,i po głębszych badaniach przepisał świetny lek na tego typu sensacje , które opisujesz , lek trzecienj generacji ( a więc najnowszy ) o nazwie NEBIWOLOL. Lek zadziałał od razu i z miejsca , abiorę go tylko kiedy trzeba i to w dawce 1/4 tabletki . Serce juz nie kłuje , po wysiłku i bez wysiłku . Fajna sprawa z tym lekiem , mówie Ci Chłopie . Jeśli chodzi o Reboksetynę to jest to jeden z najsilniejszych leków o silnym wpływie na zwiększenie noradrenaliny . Dlatego tak ważne jest zabzpieczanie przy nim tylów , czyli serca i układu krążenia . To samo było przy metylo , mogłem dostać też beta adrenolityk ( lekarz sam zaproponiował ) gdyby cos z sercem działo sie nie tak .

Jakie to leczenie jest zjebane jeden lek na skutki uboczne drugiego itd.W sumie przy Anafranilu też brałem propranolol bo nie dało rady inaczej.Miałem łagodny blok przedsionkowo komorowy ale wtedy byłem zdrowy i powiedzieli że u czynnych sportowców takie rzeczy się zdarzają i fakt z czasem się uspokoiło.Psychotropy to chyba największe gówno jakie może być zawsze nie nawidziłem leków nawet przeziębienia czy grypy musiały być mocne żebym w ogóle coś łykał.Kiedyś głównie u mnie sport a nawet słabe leki (nie psytropki) czułem osłabienie.Ale od kiedy zacząłem w wieku 16 lat od Klomipiraminy + Propranolol,Kwas walrprionowy i Sulpiryd na pierwszej wizycie tak do dzisiaj na nich lecę i chyba do końca życia zostanie.Tak nie znoszę tych leków bo tylko kłopoty z nimi uboki,różne dziadostwo ale depresja endogenna ma to do siebie że tzreba się truć żeby żyć :roll: :(

Lamotrygina 150mg

przez Kalebx3 28 sie 2014, 16:01
ale depresja endogenna ma to do siebie że tzreba się truć żeby żyć :roll: :([/quote]

--- fajnie to ująłeś Chada . Z tym ,że u mnie pomimo tego ,że myśle barzdzo zbliżenie , to jednak warte jest trucie sięby pokonac depresję . Zdecydowanie WARTE! Co nam po tym ,że bęziemy życ dłużej , a nasze organizmy będą mniej zanieczyszczone ( przez leki ) , skoro to życie bez antydepresantów , lecz z depresją będzie jakościowo jak kosz na śmieci z najbardziej smrodliwym i odrażającym syfem .
Antybiotyki -pomyśl -to tez wielka trutka , a jednak ilu ludziom uratowały życie . I tak jest z wiekszością chemicznych leków . I nie ma innego wyjścia w dzisiejszych realiach , aby w miarę lepiej żyć w jakimś zdrowiu .Tym sie różnimy od zwierząt ,że potrafimy stworzyć leki . ;)

przez Chada 28 sie 2014, 16:51
Spoko mogę żyć choćby do 60 to i tak będzie dobrze.Ale te leki powinny leczyć a nie oddziaływać negatywnie na cały organizm jak teraz biorę dwa leki:brak smaku,ból jąder,ból przy oddawaniu moczu,metabolizm zwolniony od kiedy wziąłem lek nie siedziałem na tronie a cżłowiek i tak kilogramów ma az nad to po wczesniejszym leczeniu,pocenie po zwykłym sprzątaniu,kołatanie serca i przy wysiłku bóle i kłucie,zawroty głowy,skoki ciśnienia,raz gorąco raz zimno,skóra blada jak u trupa,źle się skoncentrować,zmulenie,bóle nóg,wymioty w pierwszy dzień,ból brzucha,osłanienie i jeszcze kilka to po dwóch lekach ,kilka uboków od Esci i kilka od Reboksetyny choć jest w minimalnej dawce obecnie.A te leki mają przecież działać na depresje a działają na co się da.To jest wkurwiające chyba nigdy nie uzyskam takiej aktywności i formy fizycznej niż przed lekami nie mówiąc już o psychicznej bo to nie możliwe.Do tego lek po kilku latach przestaje działać i trzeba zmieniać.A endogenna ma to do siebie że przyszła nagle kiedy nic szczególnego się nie wydarzyło więc nie ma powodów żeby szukać jakiejś przyczyny psychologicznej.

Lamotrygina 150mg

przez depas 28 sie 2014, 18:27
Chada, jak tam Tobie na reboksetynie, lepiej? Uboki mijają?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez crayzyalexxx 28 sie 2014, 18:39
Chada ja nic z sercem nie mam ale to moze dlatego, ze biore tabletki na nadciśnienie. Z kolei strasznie mi wlosy wychodza :( żre te tabletki na cisnienie juz parę lat do tego antydepresanty. Co do tronu :) to jak dolozylam 37,5 to tez jakoś jakby ciężej szlo. Ale wole przezyc lepsze chwile na lekach niż żyć w tym g...

Mam do Was pytanie bo parę postow wcześniej je zadalam do Patryka29 bo akurat byl na forum chwile wcześniej. 7 tygodni bylam na 75, w 8 tydzien dodalam 37,5. Jestem na 75 plus 37,5 juz 8 dni. Czy mogę juz zamiast 37,5 dolozyc 75 ? Czyli brać 150 ? Czy to za wczesnie ? Dodam, ze na 75 czulam sie pieknie jak nigdy ale zaczelo slabnac :( jest dupa

Kimek trzymaj sie :):):)
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg