WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez stapelia 09 kwi 2008, 11:54
Mnie psychiatra tez zapisał afobam- na wszelki wypadek, doraźnie, pół tabletki z najmniejszej dawki. ale nie wzięłam ani grama:) ale fakt ze na wyniki działania effectinu czekałam ok miesiąca. teraz jest ok.
pozdrawiam
Agnieszka

przez celineczka3 09 kwi 2008, 14:16
AnioLL napisał(a):Benzodiazepiny wpływają na działanie Efectinu? W sumie, zapomniałem- dzwoniłem do swojego psychiatry z zapytaniem czy dopóki efectin nie zaczął działać moge brac jednoczesnie zomiren bądź afobam. Nie mówił zeby były jakies przeciwskazania :) Więc nie wiem kto ma racje :/
Apropo Twojej wypowiedzi na temat czasu aż lek zacznie działac wpisałas ze miedzy 2-4 tygodniami. Ja napisałem, że u mnie jest dzis 19 dzień więc zbliżam sie do granicy 3 tygodni. A efektu jak nie było tak ni ma. I co Ty na to?

A ja jak prosiłam o jakies benzo to mi sie lekarz zapytał czy kiedy brałam juz takie leki. Jak powiedzialam ze nie to powiedzial, ze lepiej zebym ich nie brala bo moga zmniejszyc wrazliwosc na leczenie nieuzalezniajace. Tylko mowie co mi przekazal lekarz:):)A co do tego ile juz bierzesz ten efectin to przyznam sie bez bicia ze nie doczytalam, ale i tak mysle ze poczekaj tak do miesiaca. Jak nic po tym czasie nei bedzie sie dzialo pozytywnego to idz do lekarza po zmiane leków:):)Powodzenia
celineczka3

efectin

przez zibimark 09 kwi 2008, 15:06
a propo leków przeciwdepresyjnych to mam poważne wątpilwości czy one nieuzależniają ...bo w zasadzie każdy lek który należy stopniowo odstawiac musi miec w sobie uzalezniajacego w przeciwnym razie mozna było by go odstawic od razu,,, sprawdzałem w internecie strukture chemiczna wenlafaksyny i o zgrozo zauważyłem porównując go do silnego leku opoidowego(przeciwbólowego) Teramalu ze różnica w budowie chemicznej jest niezwykle podobna...
tramal-C16 H25 NO2
WENLAFAKSYNA-C17 H27 NO2
...WNIOSKI NASUWAJĄ SIE SAME... : :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AnioLL 09 kwi 2008, 15:52
A ja jak prosiłam o jakies benzo to mi sie lekarz zapytał czy kiedy brałam juz takie leki. Jak powiedzialam ze nie to powiedzial, ze lepiej zebym ich nie brala bo moga zmniejszyc wrazliwosc na leczenie nieuzalezniajace. Tylko mowie co mi przekazal lekarz:):)A co do tego ile juz bierzesz ten efectin to przyznam sie bez bicia ze nie doczytalam, ale i tak mysle ze poczekaj tak do miesiaca. Jak nic po tym czasie nei bedzie sie dzialo pozytywnego to idz do lekarza po zmiane leków:):)Powodzenia[/quote]

Poczekam do miesiąca,może miesiąca z hakiem. Jeśli mi fobia i lęki nie miną to zasugeruje mu, żeby zwiększył dawkę do 150mg. Może ta pomoże ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:55 pm ]
Spróbowałem dzisiaj Afobamu, fakt byłem spokojniejszy ale zmuliło mnie, po efectinie przynajmniej mam ochote do działania :) Chyba z Afobamu zrezygnuje...

przez ARTmen 10 kwi 2008, 20:50
Biorę velafax to( to samo co efectin) pierwszy dzień rano75mg i po południu to samo i narazie nie mam skutków ubocznych.Ciekawe co będzie dalej?
Z DNIA NA DZIEŃ...

Jakie mieliście przygody z velafaksem?

przez ARTmen 13 kwi 2008, 20:52
Biorę velafax 4 dzień i mam sucho w ustach,język czymś obładowany,nie mogę się załatwić na kibelku,nie mam apetytu.Mieliście coś takiego?
Z DNIA NA DZIEŃ...

przez Sweety 14 kwi 2008, 19:33
Ja tez biore Velafax,ale w dawce 75mg na dobę,jest niezle,tzn nie mam ataków paniki,napadów lęku w domu ale ciągle to nie to!boje sie wychodzic z domu na dłuższe dystanse,zastanawiałam sie czy lekarz może zwiekszyc dawke np do 2 x 75mg/dobę...???
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez jaan 16 kwi 2008, 12:53
Po miesiącu brania 75ER lekarz zwiększył mi dawkę do 150 i to było to.Odzyskałem swoje życie ,odbyłem podróż siedmiogodzinną bez lęków,potem 10 dni jak za dawnych lat.Niestety przyszła mała zwałka na parę dni ,ale już jest OK.Biorę efectin 7 tygodni+depakine i doraźnie propanolol.Powoli czuję ,że wracam do życia czego wszystkim szczerze zyczę!Niestety też miałem chwile zwątpienia,czy ten lek zadziała,ale jednak warto trochę poczekać.Ciekawe jest to,że kawa mój ulubiony napój ,działa na mnie fatalnie,szkoda.

przez AnioLL 17 kwi 2008, 09:05
Mnie też, po 3 tygodniach 75mg weszłem na 2x75mg rano. Póki co nie widzę wielkiej poprawy :/

JAAN:Po jakim czasie brania 150mg polepszyło Ci się? Daj znać.

Velafax

przez ARTmen 17 kwi 2008, 13:17
Biorę ten lek 8 dzionek i skutki uboczne mijają.Mam już trochę lepsze samopoczucie.Myślę że będzie dobrze.Życzę zdrówka wszystkim.
Z DNIA NA DZIEŃ...

efectin

przez zibimark 17 kwi 2008, 17:55
biore juz drugi tydzień efectin(10 dni 37,5 mg oraz 5 dni 75 mg) i jak narazie czuje gorzej niz przed terapia farmakologiczna...jestem bardziej rozdrazniony(jeszcze wiekszy niepokój i napiecie psychiczne ),ciezko mi sie wysłowic bo mam gule w gardle(jakby ktos mi gardło mocno ściskał),sennosc w ciagu dnia i ciagłe ziewanie to norma,nie wiem czy trafiłem w lek i czy to sa normalne obiawy po 2 tyg .brania leku.... :cry:

przez jaan 17 kwi 2008, 18:12
AnioLL,było to kilka dni trzy lub cztery,a poprawa nastąpiła dosłownie z dnia na dzień.Trzeba mieć silną wolę poprawy,ja po prostu stwierdziłem,że ten lek mi musi pomóc.To ,że lek zaczyna działać po dwóch trzech tygodniach nie zawsze się sprawdza,każdy organizm jest inny.Teraz już biegam po sklepach nie przeraża mnie kolejka w banku dwugodzinna,czuję się OK.Wiem jednak,że może się zdarzyć jakaś zwałka,ale to już będzie pod moją kontrolą.Trzymaj się!

przez stapelia 18 kwi 2008, 08:42
zibimark- uzbroj sie jeszcze w chwilę cierpliwości - to normalne objawy, ktore miną. Mnie się wszystko ustabilizowało po ok miesiącu.
Ludzie - pamiętajcie jednakże o jednym- depresja, lęki nie biorą sie z sufitu i żadne leki nie pomogą jak nie poznamy ich źródła i nie będziemy nad sobą pracować.
pozdrawiam
Agnieszka

przez stapelia 18 kwi 2008, 10:57
hehe dzięki- jestem "panikarzem uświadomionym" :)
pozdrawiam
Agnieszka

Sortuj wg