WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez depas 24 sie 2014, 23:22
Dark Knight, dali Ci hydro?! Ale porażka...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez crayzyalexxx 25 sie 2014, 00:08
Elissa ja jestem na 75 plus 37,5 krotko bo 5ty dzien. Pod względem ubokow czuje sie dobrze, nic sie nie dzieje. Psychicznie ciut lepiej :) za jakiś tydzień zamierzam wskoczyć na 150 ale jeszcze zobaczymy. Ja jestem zwolenniczką wchodzenia na dawki stopniowo, żeby przyzwyczaić organizm stad dodalam tylko 37,5 a nie odrazu 75. Tak zawsze zaleca mi psychiatra. Ja również jak Ty bylam krolowa życia :):):) na 75 tak sie czulam ale jakiś czas temu 75 oslablo. Moja rada to idz do psychiatry a jeśli narazie czujesz, ze lekarz ogólny wystarczy to sprobuj stopniowo dodać 37,5 i jak będzie ok to wejść na 150. Co do benzo to Ci nie doradzę, nigdy nie bralam ale z tego co piszą na forum jest be :( ja na noc wspomagam sie hydro a czasem zdarza sie maly beer :) ( oczywiscie proszę bez komentarzy bo wiem, ze nie wolno :):):) )

jak czytam te Wasze ostatnie posty, ze wenla dziala i slabnie to musze sie przyznac, ze myslalam nad tym...co będzie jak podwyzsze dawke trochę podziala i znów dupa ? To co znów podwyzsze ? A potem znów podwyzsze ? A potem co zmiana leku ??? Ja mam juz dość zmieniania leku. A nie chce wracac do stanu warzywka. Ja chce normalnie żyć :) czego i Wam życzę :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez Molibdenowy 25 sie 2014, 01:05
crayzyalexxx, całkiem możliwe, że na 150 mg będziesz mieć stabilne dobre samopoczucie. U mnie to chwilowe polepszenie to coś w stylu przegrzania receptorów :lol: nie było to naturalne, ale trochę się lepiej czułem i teraz za tym tęsknie :105: Mówi się, że depresja ustępuje po kilku tygodniach brania leku w dawce terapeutycznej, dlatego spróbuje jeszcze poczekać może akurat coś się stanie. Poza tym nie bierz tego co pisze do siebie. Mam ostatnio niestabilny nastrój i mogę narzekać bez potrzeby.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 25 sie 2014, 07:41
U mnie dalej dobrze. K.. nie chce zapeszać ale ma mam dzieje że to wenla się rozkręciła. Od tamtej niedzieli jest dobrze.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Patryk29 25 sie 2014, 14:44
Molibdenowy napisał(a):crayzyalexxx, całkiem możliwe, że na 150 mg będziesz mieć stabilne dobre samopoczucie. U mnie to chwilowe polepszenie to coś w stylu przegrzania receptorów :lol: nie było to naturalne, ale trochę się lepiej czułem i teraz za tym tęsknie :105: Mówi się, że depresja ustępuje po kilku tygodniach brania leku w dawce terapeutycznej, dlatego spróbuje jeszcze poczekać może akurat coś się stanie. Poza tym nie bierz tego co pisze do siebie. Mam ostatnio niestabilny nastrój i mogę narzekać bez potrzeby.

Kluczowe zdanie "Mówi się, że depresja ustępuje po kilku tygodniach brania leku w dawce terapeutycznej" :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dark Knight 25 sie 2014, 20:15
Co dodac do wenli zeby zwiekszyc wychwyt dopaminy oczywiscie wenla w dawce 225 czy buspiron tu cos pomoze ??

przez cytrynka84 25 sie 2014, 22:04
Wg. mnie buspiron nic nie da.Moze Wellbutrin.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez ala1983 25 sie 2014, 22:39
Dark Knight napisał(a):Co dodac do wenli zeby zwiekszyc wychwyt dopaminy oczywiscie wenla w dawce 225 czy buspiron tu cos pomoze ??

Pewnie Bupropion miales na mysli ;) czyli Wellbutrin. Ludzie czesto myla ze Spamilanem (Buspiron) bo nazwa podobna ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez lunatic 25 sie 2014, 22:41
amantadyna albo selegilina, te mialem zapisane na podniesienie dopaminy kiedyś

przez Kimek 25 sie 2014, 22:58
Ja w sobote brałem 75mg rano i 75 mg w południe przez 12 dni, i tak od piątku zwłąszcza po południu zacząłem się czuć nieco lepiej bardziej żywy, wyjechałem na krótki wypoczynek kilkaset km od domu z dziewczyną, zdecydowałem się nawet prowadzić auto przez ponad 100km.Dziś rano byłem jakby odrealniony jak to często natomiast jakoś starałem sobie z tym poradzić podobnie jak poradziłem sobie wczoraj, natomiast po zayciu 2 tabletek Efektinu 75mg rano, poczułem się po godzinie strasznie.Tkajakby dosłownei ktoś mnjie uderzył gumowym młotkiem i tak w zasadzie trwa to do tej pory.Lęk może jest bardziej wytłumiony, natomiast jestem tak zobojętniały że szkoda gadać.Lekarka móiłą, że po zwiększeniu dawki może tak być, ale takei zawroty głowy i ścięcie z nóg że nieomal nie mogłem iść to tego się nei spodziewałem.

przez crayzyalexxx 26 sie 2014, 00:33
Molibdenowy dzieks za pocieszenie :):):)

Kimek to jaką Ty bierzesz dawke? 75 rano i 75 w poludnie ? Czy 2 po 75 rano ?
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kimek 26 sie 2014, 05:35
crayzyalexxx biore 2 x 75mg rano i 1 x 75mg w południe.Od wczoraj takie dawkowaie zalecone przez lekarka na ostatniej wizycie..Obudziłem się niedawno czyli po 5 rano pustka w głowie, odrealnienie spore mówiła mi lekarka, że moge w tym czasie co zwiększze dawke wziaśc benzo Tranxene 5 mg anawet rano, ale ja wystarczająco jestem przytłumiony..Aż boje się brać tej kolejnej dawki rannej dziś bo czuje się jak na haju

przez Patryk29 26 sie 2014, 06:23
Kimek napisał(a):crayzyalexxx biore 2 x 75mg rano i 1 x 75mg w południe.Od wczoraj takie dawkowaie zalecone przez lekarka na ostatniej wizycie..Obudziłem się niedawno czyli po 5 rano pustka w głowie, odrealnienie spore mówiła mi lekarka, że moge w tym czasie co zwiększze dawke wziaśc benzo Tranxene 5 mg anawet rano, ale ja wystarczająco jestem przytłumiony..Aż boje się brać tej kolejnej dawki rannej dziś bo czuje się jak na haju

Po co ona w ciebie laduje tyle tego leku skoro ty zle reagujesz na ten 225mg to juz duza dawka, nie wspomne o tym ze jesli bierzesz o przedluzonym uwalnianiu to powinno sie brac raz dziennie, /cenzura/ czy ci lekarze wogóle uzywaja mózgu :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 26 sie 2014, 07:01
Ona stwierdziła, że 150mg to nie jest duża dawka i że te 225 to dawka terapeutyczna będzie, zaś przy pomocy psychoterapii u psychologa itd będzie zmniejszać te dawki.Czuje się naprawde źle, na 11 mam dziś psychologa ale wiadomo ona nie odpowiaa za leki farmakologiczne, dziś ta moja lekarka jest w pracy po południu natomiast wiadomo jak jest z rejestracją w tym samym dniu poza tym zapewne powiedziałą by mi, że to po zwiększeniu dawki i trzeba się przemeczyc.Wg mni masz racje Patrk29

Sortuj wg