WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez wisnia80 21 sie 2014, 09:11
Ja wolę mniejsza dawkę sertry niż większą wenli. I w ogóle to myślę, że wypadku tych leków zawsze lepiej brać mniejsze dawki jeśli pomagają.

Te receptory serotoninowe są wszędzie.

przez Molibdenowy 21 sie 2014, 09:24
Ja jestem zdania, że za niska dawka po prostu nie leczy. Człowiek stoi w miejscu i się wk*rwia
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez lucy1979 21 sie 2014, 09:32
Oglądalam wczoraj na youtubie wywiad z psychiatrą, wczoraj i on powiedział, że Wenlafaksyna dopiero w wyższych dawkach wychwytuje noradrenalinę. Na ulotce nic o tym nie jest napisane. To jak to w końcu jest.
Ja biore tylko 75mg czyli wychwytuje mi czy nie?
Wiem, że najważniejsze aby pomagało, ale ciekawi mnie to.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 21 sie 2014, 09:32
Molibdenowy napisał(a):Ja jestem zdania, że za niska dawka po prostu nie leczy. Człowiek stoi w miejscu i się wk*rwia

Jak ktoś liczy że lek coś sam za niego zrobi to na pewno :mrgreen:

przez lucy1979 21 sie 2014, 10:26
wisnia80 napisał(a):
Molibdenowy napisał(a):Ja jestem zdania, że za niska dawka po prostu nie leczy. Człowiek stoi w miejscu i się wk*rwia

Jak ktoś liczy że lek coś sam za niego zrobi to na pewno :mrgreen:

Ale właśnie lek ma zrobić to za nas. Można tak w skrócie powiedzieć. Ma nas wyciągnąć z depresji, która powoduje smutek, niemoc i patologiczne widzenie świata. Kiedy już lek zlikwiduje depresję wszystko staje się proste i łatwe, takie jakie jest dla zdrowych ludzi. Gdy ktoś jest w depresji to przecież najprostsza czynność Go przerasta i staje się problemem. Zrobienie zakupow, obiadu jest trudnością, bólem. Nie mówiąc o bardziej skomplikowanych sprawach.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez crayzyalexxx 21 sie 2014, 11:24
Lucy1979 popieram Cię masz racje ! Ja tez licze na leki. Depresja to niemoc. Jak mam sobie sama pomoc ? Lek ma mi pomoc. I dlatego dzis dokladam 37,5. Nie mam wyjścia. Za dlugo ten zly stan trwa. Przez jakiś czas naprawdę te 75 wyciagnelo mnie, czulam sie jak nigdy. Tyle ze zaczelo slabnac.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 21 sie 2014, 11:51
Ja bym nie liczyl na leki, bo mozna sie przeliczyc :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 21 sie 2014, 12:26
Ja wiem, ze mozna sie przeliczyć. Wenla jest moim 3 lekiem od psychiatry. Wcześniej od ogólnego mialam tez leki. Ciezka droga...a wenla mi pomogla wstać naprawdę. Poczulam sie dobrze. Teraz oslabla. Psychoterapia bylam i babka mnie sluchala tylko a czasem wydawalo mi sie ze jej to nie obchodzi. Po 30 min oswiadczyla, ze czas sie skonczyl. Nast.wizyte mialam miec po ponad miesiącu, ktora tez o nast.miesiąc przelozyli. Na prywatna psychoterapię mnie nie stać. Wiec na co ja mam liczyć ??? Na życie w wiecznym zalamaniu, nicości, braku sily, niemocy do czegokolwiek ? Ja tak żyć nie chce. Dlatego licze na leki.

przez Patryk29 21 sie 2014, 12:36
Nie wiem trudno mi doradzic bo sam jestem w czarnej dupie ze tak powiem, ja tez juz kilka lekow przerobilem i tak naprawde nie wiele mi one daly,ale zauwazylem cos takiego odnosnie leków ze jezeli lek nie zalapie na dawce poczatkowej terapeutycznej, to podbijanie nic nie daje za bardzo moze na chwile na dzien lub dwa bo wiecej serotoniny jest przez chwile w synapsach czy tez noradrenaliny i szczatkowo dopaminy w przypadku wenlafaksyny oczywiscie.Najgorsze sa te zmiany leków i wchodzenie na kolejne liczac ze to bedzie juz to to ten lek a potem nie fajne rozczarowanie :roll:

przez crayzyalexxx 21 sie 2014, 13:08
Masz racje bo moja lekarz jak widziala, ze lek w dawce początkowej nie dziala to po prostu zmieniala mi lek. Jak zmienila mi na wenle to jakby mózg mi sie otworzyl takie odczucie jakiego dawno nie mialam. Pomyslalam ze ocho mam ten boom, ze wkoncu to jest to. Tyle ze to 75 zaczelo jakby slabnac, chcialam to przeczekać ale dupa. Dlatego mam dalej nadzieje na wenle

przez Santiago20 21 sie 2014, 14:54
Nóż ja pierdo...e.. LUCY1979.. w dawce tak małej jak 75mg niestety ale wenla nie wychwytuje noradrenaliny :D Zaczyna się dopiero od dawki 150mg, ludzie... nie bójcie się brać większych dawek.. max dawka wenli to jakies 375mg na dobę, tak więc jak ktoś piję dawkę 75mg od pół roku i piszę że nie widzi poprawy no to nie dziwie się.... :D Ja tam pije już od roku 225mg i mam na to wszystko wyjeb..e :D

Planuje kiedyś łyknąć taką potężną dawkę wenli.. ze 400mg.. ciekawe co by się stało? Mega euforia? :D

przez wisnia80 21 sie 2014, 15:49
Santiago20 napisał(a):Nóż ja pierdo...e.. LUCY1979.. w dawce tak małej jak 75mg niestety ale wenla nie wychwytuje noradrenaliny :D Zaczyna się dopiero od dawki 150mg, ludzie... nie bójcie się brać większych dawek.. max dawka wenli to jakies 375mg na dobę, tak więc jak ktoś piję dawkę 75mg od pół roku i piszę że nie widzi poprawy no to nie dziwie się.... :D Ja tam pije już od roku 225mg i mam na to wszystko wyjeb..e :D

Planuje kiedyś łyknąć taką potężną dawkę wenli.. ze 400mg.. ciekawe co by się stało? Mega euforia? :D

Jak to nie wychwutuje jak wychwytuje :mrgreen: Już była tu gadka szmatka na ten temat. Nawet sertralina wychwytuje ponoć noradrenalinie choć nie jest SRNI.

przez cytrynka84 21 sie 2014, 18:13
wisnia80, Chodzi o to dawka 75 nie wychwytuje noradrenaliny,a działa tylko na serotoninę.Minimum 150 zaczyna działać na NA.Od 225 słabo wychwytuje też dopamine.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 21 sie 2014, 21:34
Proponowalbym sprawdzic dokladny opis tego leku i nigdzie nie jest stwierdzone w jakiej dawce wychwytuje on wszystkie trzy neuroprzekazniki, wniosek prosty w kazdej dawce wplywa na te trzy neuroprzekazniki, ale moge sie mylic oczywiscie nie jestem w koncu /cenzura/ naukowcem :mrgreen:

Sortuj wg