WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 20 sie 2014, 19:38
Dobrze, tzn. depresja przeszła wyraźnie jakoś w pierwszej połowie sierpnia. Ponad tydzień temu zmniejszyłem dawkę Efectinu do 75mg, bo 150mg była stanowczo za duża. Ale ja biorę też inne leki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 20 sie 2014, 19:48
Co jeszcze bierzesz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kalikali1 20 sie 2014, 20:33
Stosował bądź stosuje tu ktoś combo wenla+paro??,po miechu na 150mg wenli(2X75mg) wkurwiony słabym działaniem na lęki głównie przejebana fobia społeczna jestem zmuszony dojebać do pieca 40mg paro.Daje miech czasu na rozkręcenie się tego mixu i jak dalej będzie kaszanka to wchodzę na dwa miechy na moklobemid.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 20 sie 2014, 20:35
Ja bralem 150mg wenli+40mg paro nastrój ok ale z napedem i energia nie bardzo a liczylem na wenle mocno

-- 20 sie 2014, 20:36 --

Ale radzilbym uwazac i stopniowo wchodzic na to bo mozesz sie nabawic zs, ja mialem przez jeden dzien jazde chyba sie otarlem o zs :roll:

przez kalikali1 20 sie 2014, 20:41
Ale na lęki coś ci pomogło? Ja czuje straszny lęk na dworze jakiś taki niepokój,czuję sie tragicznie jak obok mnie auta jeżdzą a przechodzących ludzi mijam z dużym niepokojem.Mówisz ze nastrój lepszy?W sumie trochę sie boje tego zs ale nie mam już nic do stracenia,może w końcu serotonina porządnie zaleje mój chory łep :D

przez Patryk29 20 sie 2014, 20:51
Ja nie odczuwam juz w zasadzie zadnego leku ani niepokoju, ale ja bralem paro poltora roku czasu, wenla tez pomaga na leki, powinno ci pomóc

przez elfrid 20 sie 2014, 21:30
Patryk29, przecież wenla chyba bardzo aktywizuje? Ale może nie wszystkich. U mnie z antydepami jest problem, że najpierw powodują wzrost napędu a dopiero dużo później zmianę nastroju. Na niektórych SSRI do zmiany nastroju nie dochodziło... dlatego nie przepadam za tą grupą leków.

przez depas 20 sie 2014, 23:08
elfrid napisał(a):U mnie z antydepami jest problem, że najpierw powodują wzrost napędu a dopiero dużo później zmianę nastroju. Na niektórych SSRI do zmiany nastroju nie dochodziło... dlatego nie przepadam za tą grupą leków.

Ale przecież na każdego tak działają SSRI, taka dokładnie ich specyfika. Dlatego nawet w ulotkach piszą o zwiększonym ryzyku samobójstwa na początku leczenia, bo właśnie pojawia się napęd, a nastrój jak był do dupy tak dalej jest. Także nie jesteś tu wyjątkiem, raczej regułą ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 20 sie 2014, 23:55
depas, no tylko ten napęd to jednak jest trochę za bardzo i za długo się utrzymuje... przecież wszyscy tu na forum piszą o tym słynnym wyjebaniu na wszystko, wyciszeniu, braku emocji, motywacji, itp na antydepresantach. Jakoś tego nigdy nie doświadczyłem, a chciałbym mieć czasem wszystko w czterech literach.
W każdym razie SSRI nie umywają się do wenli jeśli chodzi o poprawę nastroju, jakby działały tylko częściowo. Wenla rulez :twisted: :twisted: :twisted:

przez Tańczący z lękami 21 sie 2014, 00:03
elfrid, ja mam akurat bardzo podobnie do Ciebie, u mnie ten napęd nie tylko nie pozwala spać, ale nie da się go po prostu wytrzymać i nawet benzosy ledwo dają radę. Kiedyś tak nie miałem. Potrafiłem o wiele łatwiej wejść w eseseraje.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 21 sie 2014, 00:04
Wenla rządzi! :)

-- 21 sie 2014, 00:08 --

Tańczący z lękami, Trza brać duże dawki, wtedy jest przyjemnie pluszowo i całkiem na luzie
beladin

przez Tańczący z lękami 21 sie 2014, 00:10
beladin, wróciłeś do proszków, od kiedy? :D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 21 sie 2014, 00:32
Ja wchodzę w SSRI jak w masło, to z wenlą raczej miałem problemy. Pierwsze podejście było ok, ale drugie po latach bardzo ciężkie, myślałem że nie wyrobię i męczyłem się chyba z miesiąc. Potem na szczęście się unormowało.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kimek 21 sie 2014, 08:15
Moja lekarka stwierdziła, że dawka 150mg wenlafaksyny to nie jest jakaą duża dawka i dlatego tak jak mówiła mi wcześniej od przyszłego tygodnia zaleciła mi brac 225mg dawki terapeutycznej.Później przy pomocy psychologa będziemy z tego schodzić natomiast na dzień dzisiejszy widzi taką potrzebe.Oczywiście za każdym zwiększenie dawki jak potwierdziła może iśc gorsze samopoczucie, gorsze dni, aż w końcu pacjent dostosuje się do leku.Kazała mi sie nie koncentrowac i nie przejmowac objawami czy to nerwicy czy skutków uboczych ponieważ lęk ma to do siebie że on po prostu mija.Ja z rana jestem nie do życia jestem strasznie przytłumiony mimo wzięcia tabletki, nieoc lepiej czuje się po południu kiedy już zacznie w pełni działac druga dawka.W jednostce chorobowek klasyfikacji ICD-10 obecnie oprócz F.41 (Zaburzenia lękowe z napadami lęku) lekarka wpisała MI F.32 (epizod depresyjny).Minął miesiąc odkąd zażywa, wenlafaksynę, po drodze były pojeydńcze przerrwy w dawkowaniu, a w tym czasie miałem zwiększona dawkę leku 9 d ni temu z 75mg na 150 mg).

Sortuj wg