WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez crayzyalexxx 17 sie 2014, 22:10
Tomasz xyz masz racje :) a ja dopiero po Twoim poscie przeczytalam ulotkę także teraz wiem, ze 75 to malo. Kimek ja rozumiem Twoje stany, choć pewnie mialam je dużo lagodniejsze. Ja widzialam wszystko jak bym byla za szybą, ludzie jak szli obok to mi tak migali. Jak bylam w sklepie to sie czulam jakby mnie tam wcale nie bylo, jakbym tylko to ogladala obojetnie, wszystko takie obce a ja to nie ja. Jakbym duchem byla a swiat zyl sobie dalej. Ja sie balam tego stanu, odstawilam lek. Kimek a te benzo na noc to masz na lepsze spanie ?

-- 17 sie 2014, 22:15 --

Chada, Molibdenowy co do bólu to u mnie tez byly takie igielki, kregoslup bolal jak cholera, wszystko mnie bolało nawet miesnie i podejrzewalam juz różne choroby... Co do kregoslupa nawet rtg wyszedl dobry a mnie dalej bolało. Jak zaczelo sie lepsze samopoczucie to i bóle gdzieś sobie poszly.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kimek 18 sie 2014, 07:58
Witam wszystkich w nowym tygodniu.Crazyalexxx jeśli chodzi o benzo to lekarka mi przepisała, ponieważ jak byłem u niej dwa tygodnie temu to mówiłem jej, że w nocy się budzę, jestem w ciągłym lęku, płaczliwy.Wczorja wieczorem wziąłem bezno znów mimo, iż po wzięciu dzień wcześniej wczorja obudziłem się bardzo skołowany, w zasadzie poczułem się ciut lepiej po kilku godzinach.Teraz niedawno wstałem też przymulony.Benzo brałem ok północy, bowiem z teog co podpowiedziała mi koleżanka najlepiej go brac przed samym snem a nie na wieczór.Wiadomo, że on się powoli uwalnia więc i tkai skołowoaciały będę chodził.Ale zastanawiam się nad braniem go co drugi dzień lub nad całkowitym odstawieniem.Stan odrealnienia oczywiście mam nadal, jestem apatyczny, lęk we mnie siedzi.Do tego nakręcma się tym, że te objawy trwają już równo półtora miesiąca, a człowiek chciałby zacząć w miare normalnie funkcjonować w życiu.

Tomek_xyz proponowałeś komuś powyżej klinike.Szpitale to są jednak miejsca w których zghromadzeni są sami cierpiący ludzie i nie na każdego moga one wpłynąc pozytywnie.Co prawda łatwiej jest zrozumieć pewne rzeczy bowiem jesteśmy w kręgu osób z podobnymi problemmai, są pielęgniarki cąła dobe, ale mimo wszystko wpłyuwa to na psychike, bo są to jednak szpitale psychiatryczne bez względyu czy ejst to oddział zaburzeń osobowości czy oddział nerwic.
Ja dziś będę 5 dzień brał zwiększoną dawkę Efektinu 75 tj razem 150.I ciągle czekam..

przez evil never dies 18 sie 2014, 11:33
Siema, jade kolejny tydzień na tej zwiększonej do 150 mg wenli i powiem Wam ze takich jazd jak przez ostatnie dwa tygodnie to nigdy nie miałem w życiu. O mały włos się nie nażarłem benzo i nie popiłem alkoholem. Ja p. ja się tej wenli i zaczynam poważnie bać. Do wizyty u lekarze jeszcze 1,5 tygodnia. Mozę jakoś wytrzymam. Straszne. Cały czas doły masakryczne, mysli samobójcze (właściwie to już nie tylko myśli ale i przygotowania) a co 4,5 dni hooop w górę na jeden dzień i znowu na pysk. Lekarka dała mi zomiren, to jak ju nie mogę wytrzymać łykam 0,5 raz łyknąłem 2x0,5 i i ścięło mnie w diabły. Generalnie ograniczam to benzo ile mogę przez dwa tygodnie zjadłem ok. 5 szt. więc na luzie. Najgorsze że pomaga na chwilę. Powiem lekarce o tym i żeby mi więcej tego nie dawała.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 18 sie 2014, 11:56
Evil never dies Słuchaj ja jestem od środy na 150-tce czyli 2 x po 75 to co mam w głowie jest poprostu nie do opisania.Co z tego, że lęków nie mam jako takich skoro ja nie rozpoznaje swoich mysli, siebie.Dziś sie chyba zarejestruje na jutro bo nie daje mi spokoju ten stan.U mnie było 3 dni w miare ok ale wtedy brałem 75mg.Benzo biore od 2 tygodni z przerwami małymi.Dawka Tranxene to 5mg na noc ale rano to dosłownie pijany

przez lunatic 18 sie 2014, 12:02
Kimek,
to po sie meczysz z lekiem ktory tak działa? moze nie słuzy Ci dzialanie noradrenalinowe, mi tam sie po wenli nic nie dzialo ale jak łykalem tylko noradrenalinowy lek to myślałem ze oszaleje, głupi byłem ze dawałem sie tak zamęczać bo trzeba było to odstawiac a nie tkwić w męczarniach

przez evil never dies 18 sie 2014, 12:04
Kimek cztery dni to za mało na cokolwiek. Na na wenli jestem od kwietnia, najpierw 75 mg - lipa. Potem do tego 100 mg lamo - było super. Ale musiałem lamo odstawić i jednocześnie wskoczyłem na 150 mg wenli, i się k. zaczęły jazdy. Jeśli przez te 1,5 tygodnia do wizytu u lekarza wenla się nie pokaże z dobrej strony to poszła won. Jak dożyje. K. ja naprawdę chciałem zeżreć tę paczkę benzo i popić alko, tylko bałem się że to za mało jest i jedynie rozwalę sobie wątrobę.

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez crayzyalexxx 18 sie 2014, 13:19
Evil never dies ja jestem na 75 i czuje, ze nie dziala tj.oslabilo sie dzialanie tej dawki. Rozważam przejście na większą. A na 75 jazd nie miales ? Dopiero na 150 ? Od pierwszego dnia 150 tak sie zaczelo ?

przez evil never dies 18 sie 2014, 13:43
crayzyalexxx napisał(a):Evil never dies ja jestem na 75 i czuje, ze nie dziala tj.oslabilo sie dzialanie tej dawki. Rozważam przejście na większą. A na 75 jazd nie miales ? Dopiero na 150 ? Od pierwszego dnia 150 tak sie zaczelo ?

Na 75 miałem coś podobnego, ale bardzo słabo, można to podciągnąć pod uboki opisywane w ulotkach typu przejściowe pogłębienie stanów depresyjnych itd. Dało się przeżyć. Ale na 150 to już jazda na ostro i to praktycznie od pierwszych 2-3 dni. Pisała tu wcześniej chyba Coma, jak weszła na 150 i skończyło się bodajże próbą samobójczą (musiałbyś poszukać wcześniej w tym wątku, ale chyba tak pisała, jak coś pomyliłem to przepraszam). W każdym razie u mnie prawie doszło do takiej próby, gdyby nie ludzie wokół mnie którzy mi pomogli to chyba bym się szarpnął.

-- 18 sie 2014, 12:56 --

evil never dies napisał(a):Pisała tu wcześniej chyba Coma, jak weszła na 150 i skończyło się bodajże próbą samobójczą (musiałbyś poszukać wcześniej w tym wątku, ale chyba tak pisała, jak coś pomyliłem to przepraszam).

Jednak to nie Coma pisała (sorry za pomówienie :-). Nie potrafię znaleźć kto to pisał, ale było coś takiego.

zbanowany

przez Molibdenowy 18 sie 2014, 14:22
Też zauważyłem, że każde kolejne zwiększenie dawki na tym leku jest trudniejsze. Można to chyba tłumaczyć tym, że na wyższych dawkach włącza się noradrenalina, a na niższych tylko serotonina działa. Jak ktoś brał wcześniej SSRI to 75 nie odczuje. Może dawki powyżej 225 wprowadza się łatwo bo się człowiek już przyzwyczai ale to tylko moje domysły. Jest na tym forum jedna osoba, która ma doświadczenia w tym temacie ale jest jej chyba tak dobrze, że się nimi od dłuższego czasu nie dzieli :D
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Kimek 18 sie 2014, 14:49
Ktos mnie pytał po co biorę skoro nie jest lepiej kilka postów wcześniej pisałem już,m że od 18 lipca biorę Efektin z krótkimi przerwami a od 13 sierpnia biorę 150mg zatem jest to mój 6 dzień na zwiększonej dawce.Zobacze jak jutro będę się czuł po tym gdy nie wezme benzo(Tranxene 5mg). W razie czego zarejestrowałem się do mojej doktor na jutro, opowiem jej co wydarzyło się od ostatniej wizyty kiedy czułem się ciut lepiej.Byc może faktycznie to jest przez zwiększenie dawki, natomiast silne napady odrealnienia po ktorym zostaje mi pustka w głowie -długa pustka zaczęły się już kilka miesięcy wcześniej i wystepowały raz na trzy misiesiące później raz na miesiąc ale przechodziło po kilku minutach.Od lipca ten stan trwa ciągle, po napadach zostaje mi odrealnienie, które tylko delikatnie mija a ja sam nie poznaje swoich myśli.miałem może ze dwa dni lekkiej poprawy że funkcjonowałem w miare normalnie

przez crayzyalexxx 18 sie 2014, 15:35
Ja bralam wcześniej ssri tj.fluoksetyne i to ona wpakowala mnie w jeszcze gorsza depresje, czulam sie jak warzywko. Lekarz zmienila mi na wenle i na 75 życie stalo sie piękniejsze. Nawet zmęczenie sobie poszlo, różne czynności codzienne juz nie sprawialy mi trudu. A od jakiegoś czasu czuje, ze te 75 oslabia sie. Dlatego rozważam zwiększenie dawki. Moze jak na 75 nic mi sie zlego nie dzialo to dalej tez będzie dobrze ? A ta osoba co miala próbę samobojcza na 150 to na 75 tez miala jakieś uboki czy jazdy ?

przez Dark Knight 18 sie 2014, 17:58
ja biore 150 i nie mam takich problemow jedyne problemy to problemy gastryczne nic pozatym dlatego chce wskoczyc na 225 bo chce poczuc dzialanie noradrenaliny

przez tomasz_xyz 18 sie 2014, 21:41
wróciłem od lekarza i poradził zmniejszyć Alventę na 150 i dodał coś nowego. On mi tłumaczył dawkowanie a ja przez moją koncentrację mało zapamiętałem
tomasz_xyz

przez crayzyalexxx 18 sie 2014, 23:44
Tomasz xyz mi lekarz zawsze na kartce zapisuje dawkowanie :) i nie zapominam :):):) jeśli mogę spytać to na co bierzesz wenle i jak dlugo ? pozdrawiam :)

Sortuj wg