WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 17 sie 2014, 00:17
Patryk29, 150mg
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kimek 17 sie 2014, 09:01
Dzięki crazyalexxx za te słowa.Fajnie,ze tak sądzisz.Ja już naprawde nie wiem czego się mam chwycić.Wczoraj wieczorem byłem mocno przytłumiony, a po benzo na noc kiedy wstałem niedawno czuje się jeszcze bardziej zobojętniały.Niby jestem świadomy bo tu wchodze pisze itd alewewnatrz mam taka pustke w głowie, ze po prostu czuje sie jakbym nie wiedzial kim jestem.Crazyalexxx mam zwiekszona dawke od 4 dni.Nie wiem czy to wina lekow czy poglebienia nerwicy i depresji ze tak sie czuje.Moze wszystkiego po trochu.Kilka dni temu jakies 2-3 dni widzialem jas drobna popraee nie bylem tak zamulony rano wstawalem wykknywalem obowiazki normalnie a od 3 dni jest po prostu co raz gorzej.Przez telefon rozmawiam to jkos sie mobilizuje, normalnie zartuje opowiadam a tak to jestem gdzies daleko myslami, nieobecny.I jak tu czlowiek ma sie nie bac zwariowania mimo przekonywania terapeutki i lekarki ze nie jestem chory psychicznie

przez tomasz_xyz 17 sie 2014, 09:01
crayzyalexxx napisał(a):5 go sierpnia pisalam,na str 768 ze poczulam znów TO COS. Cos co zawsze zwiastowalo na źle u mnie...nie mam sie komu wygadać wiec jestem na forum. Jest coraz gorzej ale jeszcze nie aż tak źle. Chyba te 75 wenli przestalo dzialac...az sie boje co będzie dalej. A tak sie cieszylam, wychwalalam wenle. Wizyte mam dopiero 23 wrzesień. Ja Pier...jesli tak mam żyć do końca życia tj.wroci czy nie wroci ??? To nie jest zależne ode mnie. Po prostu wraca jak bumerang. Ktoś kto tego nie przezyl nigdy nie zrozumie...trzymajcie sie Wszyscy :):):)

moim zdaniem te 75 mg to stosunkowo nieduża dawka. zobacz jak zaleca się dawkowanie w ulotce leku.

-- 17 sie 2014, 08:10 --

Kimek napisał(a):Dzięki crazyalexxx za te słowa.Fajnie,ze tak sądzisz.Ja już naprawde nie wiem czego się mam chwycić.Wczoraj wieczorem byłem mocno przytłumiony, a po benzo na noc kiedy wstałem niedawno czuje się jeszcze bardziej zobojętniały.Niby jestem świadomy bo tu wchodze pisze itd alewewnatrz mam taka pustke w głowie, ze po prostu czuje sie jakbym nie wiedzial kim jestem.Crazyalexxx mam zwiekszona dawke od 4 dni.Nie wiem czy to wina lekow czy poglebienia nerwicy i depresji ze tak sie czuje.Moze wszystkiego po trochu.Kilka dni temu jakies 2-3 dni widzialem jas drobna popraee nie bylem tak zamulony rano wstawalem wykknywalem obowiazki normalnie a od 3 dni jest po prostu co raz gorzej.Przez telefon rozmawiam to jkos sie mobilizuje, normalnie zartuje opowiadam a tak to jestem gdzies daleko myslami, nieobecny.I jak tu czlowiek ma sie nie bac zwariowania mimo przekonywania terapeutki i lekarki ze nie jestem chory psychicznie

Wydaje mi się, że takie objawy to efekt zwiększenia dawki. Może zaczekaj jeszcze z tydzień i zobacz jak będzie?
tomasz_xyz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 17 sie 2014, 09:25
tomek_xyz mam zamiar czekać ale naprawde jestem juz u kresu wytrzymałości i psychicznej i fizycznej.Ale skoro sie podjąłem leczenia to poczekam raczej

przez elmopl79 17 sie 2014, 10:07
Kimek,
Wszystko to przejdzie,zobaczysz.....tylko czy nie lepiej zmienic lek?po co sie rak męczyć?
Ja na esci czulam sie wręcz inentycznie....mnie tez tiwarzyszyly natrętne mysli,których wcześniej nie mialam...
balam sie,ze tracę kontrole nad swoim umyslem i ze niebawem wyląduje u "czubków"związana w kaftan bez świadomości i nie poznawania swoich bliskich....te myśli budzuly we mnie straszne przerażenie i lęk.....ja tez rozmawiając Np.przez Tel.jakos sie mobilizowalam....u psychiatry zartowalam z nią na różne tematy....a czulam sie totalnym debilem.....Trwalo to bardzo dlugo.Najgorzej bylo rano,do poludnia....a wieczorej...kurcze nigdy tego chyba nie zrozumiem,wieczorem to wręcz chcialo sie żyć!!!Czesto wiedzialam do2-3,bo nie chcialam sie klasc spac z obawy przed zlym samopoczuciem rano....

Jeśli chcesz wytrzymać to wytrzymaj,choc wiem,ze jest to cholernie trudne.Ale to wszystko przejdzie.Pozdrawiam.P.S.Trzymam kciuki,żeby stan normalności nastapil jak najszybciej :great:

przez lucy1979 17 sie 2014, 10:21
Ja tez już u kresu wytrzymalosci jestem, jak ta wenla nie pomoze to chyba zakoncze te męczarnie. Wiem, że to głupie, bo jeszcze tyle lekow nie wyprobowalam, ale ja już nie mam siły. Zycie już mnie nie męczy, zycie wyzwala we mnie prawdziwe obrzydzenie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Kimek 17 sie 2014, 10:35
Elmopopl takie słowa z pewnościa budują nawet w takim stanie w jakim obecnie się znajduje, gdy po prostu opadaja ręce i jest sie w totalnej rozsypce tak fizycznej jak i psychicznej.Moja lekarka przyjmuje we wtorek byc może pójde do niej równiez teraz a nie za miesiąc jak mi proponowała.Zastanawiam się też czy nie odstawic tego benzodiazepinu Tranxene 5mg by nie byc tak zamulonym iodrealnionym bo z pewnością wpływ na psychike ten lek ma , nawet w skutkahc ubocznych pisze że może pogłebiac depresje itd.Lekarka mówiła mi dwa tygopdnie temu kiedy zgłosiłem się w bardzo złym stanie że tkai stan i objawy mina ale warto sie przemęczyc przez ten okreś docierania na wenlafaksynie jednak jesli dalej będę się źle czuł to mi zmieni lek i nie będzie mnie na siłe faszerować.Ja myslę wcioaż by dla świetego spokoju zrobic sobie tomograf głowy bowiem nie do końca dowierza, że taki stan odrealnienia i te ataki bliskie utraty świaodmości są wynikiem skutków ubocznych leków liub pogłebionej nerwicy czy depresji.A tak na marginesie moje problemy tj nerwica itd wyszły własnie z tego m.in że 13 lat temu zaczałem mieć problemy neurologiczne tj. silne bóle głowy, uciski w czole itd , których żaden neurolog nie potrafił zdiagnozować , może to po prostu były jakies nerwobóle, sam nie wiem, do tego mam uszkodzony kręgosłup lędźwiowy i tak to wszystko się miesza jedno z drugim.Za chwile jadę z koelga kilkadziesiąt km od mojeog miejsca zmaieszkania mimo, że czuje się fatalnie to chce i starm sie zyć normalnie i jakoś funkcjonować.Po powrocie odezwe się tu.Życze Wam wszystkim spokojnego dnia .Alez sie rozpisałem ;)

-- 17 sie 2014, 10:38 --

Elmopol79 jeśli możesz to wyślij mi maila na pw bo nie moge Ci wysłać jakos wiadomości pw

przez Chada 17 sie 2014, 11:21
Kimek napisał(a):Elmopopltak na marginesie moje problemy tj nerwica itd wyszły własnie z tego m.in że 13 lat temu zaczałem mieć problemy neurologiczne tj. silne bóle głowy, uciski w czole itd , których żaden neurolog nie potrafił zdiagnozować , może to po

-- 17 sie 2014, 10:38 --

Elmopol79 jeśli możesz to wyślij mi maila na pw bo nie moge Ci wysłać jakos wiadomości pw

Mi się zaczął taki ból głowy w wieku 16 przez cały dzień taki ucisk w jednym miejscu, większość przyczyn miałem wykluczonych wyszło że ten ból jest objawem depresji przeszło dopiero po antydepresantach ale namęczyłem się z tym ze 2 lata codziennie ból,taki dziwny ucisk.Ostatnio po 2 latach ostawienia antydepresantu 2 dni po ostawieniu znowu ten ból wrócił i chyba jestem skazany na leki do końca moich dni.Zdrów jak ryba a ucisk w skroniach był 24/h :lol:

Lamotrygina 150mg

przez elfrid 17 sie 2014, 11:43
Chada, tak z ciekawości, czy ten ból reagował na leki przeciwbólowe?

przez Chada 17 sie 2014, 12:26
elfrid napisał(a):Chada, tak z ciekawości, czy ten ból reagował na leki przeciwbólowe?

Nie.Na nic nie reagował tylko na antydepresanty tak po 3,4 tygodniach ból zanikał.Czasem jak się dłużej czym zająłem na czymś mocno skupiłem to tak go nie czułem.Ale zajmij się czymś kiedy ciągły ucisk w głowie na czole i jakby wyładowania tam jakieś, szczypanie,taki głęboki ból w czole.Po intensywnym wysiłku po siłowni przechodził na jakieś 30min jak odpocząłem to znów go czułem.Tylko w nocy go nie czułem jak spałem.Tak to od rana do wieczora.Do tego unikanie ludzi nie wychodzenie z domu.Potem ciężka deprecha...

Lamotrygina 150mg

przez Molibdenowy 17 sie 2014, 13:28
Do zestawu nerwobóli dodałbym jeszcze ostry ból skupiony w punkcie, coś jakby szpilkę człowiekowi wbili. Pojawiało się to w losowych częściach ciała, głównie na plecach. Pisząc losowych mam na myśli również te bardziej wrażliwe :? , aż człowieka skręca na samą myśl. Minęło gdzieś na początku przygody z antydepresantami.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez elfrid 17 sie 2014, 13:34
Chada, Molibdenowy, swoją drogą leki przeciwdepresyjne i leki przeciwpadaczkowe często wykorzystuje się w leczeniu bóli różnego pochodzenia, fibromialgii itp

przez Molibdenowy 17 sie 2014, 13:59
U mnie to chyba po prostu był objaw depresji albo przyczyny były wspólne bo te nerwobóle pojawiały się kiedy nastrój był bardzo zły i nasilały się kiedy się pogarszał.

-- 17 sie 2014, 18:43 --

Wydaje mi się, że koncentracja mi się trochę poprawiła w ostatnich dniach :smile: Jakiś taki bardziej przytomny jestem
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez tomasz_xyz 17 sie 2014, 20:27
lucy1979 napisał(a):Ja tez już u kresu wytrzymalosci jestem, jak ta wenla nie pomoze to chyba zakoncze te męczarnie. Wiem, że to głupie, bo jeszcze tyle lekow nie wyprobowalam, ale ja już nie mam siły. Zycie już mnie nie męczy, zycie wyzwala we mnie prawdziwe obrzydzenie.

A nie lepiej położyć się do jakiejś kliniki? Specjaliści może lepiej dobraliby Ci leki?
tomasz_xyz

Sortuj wg