WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez _Jack_ 08 sie 2014, 23:48
ala1983 napisał(a):
czeka do roku aż załapie.

:shock:

Tak się czeka moja droga. Antydepresant to nie speed ,że działa doraźnie
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez lunatic 08 sie 2014, 23:49
no chyba tylko u tego Twojego lekarza tak sie czeka

przez _Jack_ 08 sie 2014, 23:51
Ufam mu.19 mam wizytę zobaczymy co zadecyduje. Na razie trzeba poczekać.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 08 sie 2014, 23:55
jak to ktos dobrze mi kiedys powiedział, słuchaj innych ale swój rozum też miej, po pierwsze dawka 37,5 mg wg danych wychwytu serotoniny moze nie wykazywac dzialanie terapeutycznego a po drugie nie ma czegos takiego ze taki lek dziala po roku, no bez przesady juz, jak jest za małą dawka to nie zadziala i po 10 latach, a jak jest dobra to zadziała i po 2 tygodniach

przez ponuryżniwiarz 08 sie 2014, 23:58
_Jack_ napisał(a):37,5 mg już rok czasu

Lol bierzesz 37.5mg rok czasu? Co to za lekarza masz? dawka terapeutyczna to min. 75mg na dzień. Ja od takiej
zaczynałem (był to mój pierwszy lek z serotonine reuptake). Dziwnego lekarza masz. Dla mnie 75mg zdziałało jak zbawienie
po paru miesiącach musiałem zwiększyć do 150mg żeby się utrzymało, ale się wypsztykało i musiałem zmienić. Ciągle mam
w głowie jak ten lek cudownie zadziałał i ile rzeczy pozytywnych potrafiłem załatwić w życiu.

przez lunatic 09 sie 2014, 00:04
ponuryżniwiarz,
po jakim czasie wenla przestałą u Ciebie dzialac? juz ktorys raz czytam o tym ze przestaje dzialac, ja brałem bardzo dawno temu i tez mi sie tak wydaje ze po kilku miesiacach przestała dzialac ale dokladnie nie pamietam jak to było

przez ponuryżniwiarz 09 sie 2014, 00:08
lunatic napisał(a):ponuryżniwiarz,
po jakim czasie wenla przestałą u Ciebie dzialac? juz ktorys raz czytam o tym ze przestaje dzialac, ja brałem bardzo dawno temu i tez mi sie tak wydaje ze po kilku miesiacach przestała dzialac ale dokladnie nie pamietam jak to było

To był mój pierwszy lek tego typu wcześniej brałem mianseryne, na 75mg pociągłem dobre 3-4miesięcy potem poczułem spadek i lekarz mi zwiększył do 150mg, czytaj dodatkowe 2miesiące
wspaniałego samopoczucia, potem przestało działać zacząłem się pocić jak świnia, zaczęły się problemy z sercem nadciśnienie holesterol, teraz musze beta blokery brać, niestety
po kilku próbach powrotu nie zdziałało nic, ale te początkowe stany to najlepszy moment w moim życiu, czyste przemyślane sprawy, załatwiłem sobie mieszkanie miałem na to siłe
żeby latać z papierami i spotykać się z ludźmi mimo że moja sytuacja rodzinna była bardzo ciężka. Wenla niestety obciąża serce :/ Więcej skutków ubocznych się pojawiło i musiałem zmienić
a to nie było łatwe, dla mnie ciężko było wenle zastąpić czymś innym, skutki uboczne były bardzo ciężkie.

przez lunatic 09 sie 2014, 00:11
czyli przestała działać plus dodatkowo jeszcze skutki uboczne sie pojawiły?

przez ponuryżniwiarz 09 sie 2014, 00:13
lunatic napisał(a):czyli przestała działać plus dodatkowo jeszcze skutki uboczne sie pojawiły?

przestała działać to może dużo powiedziane, bo to jest tak że myślimy że lek nie działa bo już tej euforii i energii nie ma
a jak się odstawi to jednak człowiek dochodzi do wniosku że coś tam działa (ale nie tak jak na początku) i znów dół
depresja, po tym czasie pojawiły się u mnie dosyć spore skutki uboczne. Próbowałem 225mg ale tak się pociłem
i po wejściu porannej dawki 3 tabletek 75mg (4-6godzin od zażycia), miałem niezłą dezorientacje, fajny nastrój,
i pocenie się jakbym maraton przebiegł, bałem się w auto wsiąść w tym stanie i zrezygnowałem. Normalnie mi się
kontakt co jakiś czas z rzeczywistością urywał ale na krótko mimo wszystko niebezpiecznie.

przez abrakadabra xx 09 sie 2014, 06:19
Wziąłem dzisiaj pierwszą dawkę 75 mg, zobaczymy jak będzie.
abrakadabra xx

przez wisnia80 09 sie 2014, 07:47
Ja wracam do sertraliny. Dzień w dzień spie w ciągu dnia po 2-3 godziny. W ***pie mam taki interes. Tylko co ja z tymi tabsami teraz zrobię :105:

przez Patryk29 09 sie 2014, 09:10
Ja tez jestem senny po wenlafaksynie, czekam do konca miesiaca bo mam wizyte u lekarza jak nadal tak bedzie to zmienie na jakis inny lek.

-- 09 sie 2014, 11:09 --

wisnia80 napisał(a):Ja wracam do sertraliny. Dzień w dzień spie w ciągu dnia po 2-3 godziny. W ***pie mam taki interes. Tylko co ja z tymi tabsami teraz zrobię :105:

Oddaj dla powodzian :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez cytrynka84 09 sie 2014, 11:15
Na lęki jest naprawdę dobra,ale za brak lęków płaci się sennością.Po jakimś czasie jest się jakimś takim obojetnym na wszystko.Lepsze to niż panika 24/d,ale po pewnym czasie staje się to denerwujące to zmeczenie i wtedy odstawiam na jakis czas.Rozmawialam z kilkoma dr na ten temat i tak właśnie ma działać wenla,zobojetniac i w ogole.Mimo tych minusów to juz chyba czterokrotnie wyciągnął mnie ten lek z totalnego bagna,ciągłych lęków i płaczu i za to wielki plus dla wenli :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 09 sie 2014, 11:22
Ale tak sie nie da zyc, ze zmeczeniem, zamuleniem i sennoscia :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg