WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 02 sie 2014, 22:25
crayzyalexxx napisał(a):Kimek ja tak mialam po coaxilu. Aż sie balam czasem tego stanu. Bylam jak za szybą taka odrealniona. Coaxil mialam od lekarza ogólnego. Moze dlatego ze odrazu bralam cala tabletkę a powinnam stopniowo Np zaczynać od pól tabletki. Potem poszlam do psychiatry, bralam jeszcze 2 inne leki aż trafilam na wenle i jest ok :) a lekarza masz na nfz ? Ja tak, prywatnie mnie nie stać. Zycze powodzenia do nastepnej Twojej wizyty u lekarza. Bo wiem jak jest ciezko. A to Twój pierwszy lek ? Odrazu zaczynales od 75 ?

odrealnienie od Coaxilu? :shock: a ile to trwało i w jakiej dawce Coaxil?
tego leku sie nie dzieli na połowki, trzy razy dziennie sie bierze a jak bralas jedna tabl. dziennie jezeli dobrze zrozumialem to w ogole nie bylo zadnego dzialania, ten lek jest ogolnie słaby a co dopiero w takiej dawce małej

przez elmopl79 02 sie 2014, 23:02
lunatic,
Aaaa,tu Cię mam!!!
Wracaj do siebie,szybciutko!!!:)

przez crayzyalexxx 02 sie 2014, 23:17
Lunatic niestety ten coaxil tak na mnie dzialal. Bralam go po 1 tabletce a mialam go od lekarza ogólnego. Potem bylam u psychiatry i gdy opowiedzialam o tym, jak na mnie ten lek zadzialal to zapisala mi cital. Stwierdzila ze mogę miec wrażliwy organizm i kazala na początku go dzielic najpierw po 1/4 potem 1/2 a potem cala. Robilam to nożem na desce. Wiec nawet jeśli nie da się podzielić to sie da :) potem byla fluo pod nazwa seronil tez najmniejsza dawka, potem wenla. Wiec wiem, ze najmniejsza dawka na początku to przygotowanie organizmu. No i trzeba trafic w lek. Ja trafilam za 4 razem. A to od realnienie to nie zycze nikomu. Ale za to kazdemu zycze takiego efektu po leku i trafienia w lek jak ja mam teraz po wenli :):):)
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 sie 2014, 23:26
Coaxil po 2-3 godzinach od zażycia spada o połowe z tego co było na początku i dlatego sie go bierze 3 razy dziennie a nie raz zeby sie dawka lecznicza utrzymywała,jak są takie wahania przy braniu raz dziennie to kto wie jak on działa i czy nie ma jakichś skutków ubocznych od tego

elmopl79 napisał(a):lunatic,
Aaaa,tu Cię mam!!!
Wracaj do siebie,szybciutko!!!:)

do siebie?

przez crayzyalexxx 03 sie 2014, 00:21
Nie wiem jak dziala ale lekarz ogólną chyba tez nie wiedziala każąc mi go brać raz dziennie, jeśli Ty Lunatic twierdzisz ze trza 3 razy dziennie. W każdym bądź razie wspominam źle. Dalej byl cital który nie zrobil na mnie kompletnie wrazenia hihi tj.zero reakcji, potem wspomniana fluo i wieksza depresja. Aż nareszcie wenla moja przyjaciółka :):):)

mam do Was pytanie. Czy psychoterapia ma sens jeśli spotkanie jest co 2 mce na nfz ? Ja dostalam skierowanie i pierwsza wizyta w czerwcu, ja gadalam i gadalam aż wkoncu usluszalam, ze czas sie skonczyl. I na koniec, ze powinnam isc do pracy. Po tym spotkaniu aż mi bylo źle, ze tyle o sobie opowiedzialam...jakis taki moralniak. A nastepne spotkanie w sierpniu. W mdzy czasie znalazlam druga psycholog tez na sierpień. Zastanawiam się czy pojsc. Ja sie czuje lepiej teraz silniejsza po wenli. Nie chce tam chodzic, nie mam potrzeby ani czasu a mam dwa terminy na sierpień. A psychiatra namawia na psychoterapie

przez Laura1234 03 sie 2014, 13:01
Dark knight nie słyszałam nigdy o tym że leki na noradrenalinę działają tonizująco na układ współczulny. Ale chyba dobrze piszesz bo z tego co czytałam to SNRI wykorzystuje się w leczeniu ADHD czyli zmniejszaniu pobudliwości. Ja jednak takich efektów u siebie nie zauważyłam. Na ogół jestem ruchliwa i nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Mam bardzo gwałtowne skoki ciśnienie i szybkie bicie serca z kołataniem ale takie napadowe. No i te uderzenia gorąca .Kiedyś w sytuacji stresowej tak mi się zrenice rozszerzyło że miałam zamiast niebieskich oczu czarne. Leki pobudzające układ wspolczulny to są sympatykomimetyki i w wikipedi nie ma wzmianki o tym żeby do tych leków zaliczać SNRI. Za to do nich zalicza się TLPD. Pomimo tych skoków ciśnienia na ogół mam niskie ciśnienie na tyle niskie że przy stawaniu z pozycji leżącej mam mroczki przed oczami. Szkoda że nie ma leków na układ przywspółczulny bo wolałabym żeby ten układ u mnie dominował. Nawet niewielka obawa czy lęk już u mnie pobudza reakcje te które należa do układy współczulnego kiedyś tak tego nie miałam. Zrobiło mi się to tak kiedy przebywałam w środowkisku stresowym i ciągłym niepokoju, pobudzeniu.

przez agusiaww 03 sie 2014, 15:52
crayzyalexxx, mozesz isc na NFZ tylko takie terminy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Chonolulu 03 sie 2014, 20:00
crazyzyalexxx też mam z psychoterapią tak jak Ty, też chodze na nfz i wogóle jest cud jak uda się wizytę mieć co miesiac, a od wielu osób znających się na temacie psychoterapii słyszałam, że aby rozmowy z psychologiem dały jakieś efekty to powinno się chodzić dużo częściej, chociaz tak myślę że to dużo też zależy od problemu z jakim się przychodzi, może idź do tego drugiego psychologa i sprawdź jak w tym przypadku potoczy się rozmowa, może stwierdzisz że ten psycholog jest w porządku i Ci pomoże

Wenlę najlepiej jest brać rano czy wieczorem ?
Velaxin 75 mg + 37,5 mg
Spamilan 20mg

przez lunatic 03 sie 2014, 20:33
crayzyalexxx napisał(a):Nie wiem jak dziala ale lekarz ogólną chyba tez nie wiedziala każąc mi go brać raz dziennie, jeśli Ty Lunatic twierdzisz ze trza 3 razy dziennie. W każdym bądź razie wspominam źle. Dalej byl cital który nie zrobil na mnie kompletnie wrazenia hihi tj.zero reakcji, potem wspomniana fluo i wieksza depresja. Aż nareszcie wenla moja przyjaciółka :):):)

mam do Was pytanie. Czy psychoterapia ma sens jeśli spotkanie jest co 2 mce na nfz ? Ja dostalam skierowanie i pierwsza wizyta w czerwcu, ja gadalam i gadalam aż wkoncu usluszalam, ze czas sie skonczyl. I na koniec, ze powinnam isc do pracy. Po tym spotkaniu aż mi bylo źle, ze tyle o sobie opowiedzialam...jakis taki moralniak. A nastepne spotkanie w sierpniu. W mdzy czasie znalazlam druga psycholog tez na sierpień. Zastanawiam się czy pojsc. Ja sie czuje lepiej teraz silniejsza po wenli. Nie chce tam chodzic, nie mam potrzeby ani czasu a mam dwa terminy na sierpień. A psychiatra namawia na psychoterapie

tylko ze same leki w dłuzszej perspektywie nic nie dadzą, działają tylko chwilowo i nic poza tym, zero trwałych efektów,w dodatku wlasnie działają tak jak opisałas ze zaciemniają problemy i sie nie widzi potrzeby ich rozwiązania bo sie wydaje ze sie po leku wszystko rozwiązało a to tylko jest złudzenie niestety

przez crayzyalexxx 03 sie 2014, 23:49
Dziekuje za odpowiedzi :) to fakt na NFZ tak to juz jest a prywatnie nie stać. Jutro mam wyznaczony termin na to spotkanie drugi raz. A 7 go mam tą nową psycholog. I tez na nią czekalam dlugo. Jak sie zapisywalam bylam w rozsypce, teraz jest dużo lepiej. Ach ta wenla :) czyni cuda :) ale sie boje wlasnie tego, ze jak przestane brać wenle to znów to złe wroci. Ze to teraz to tylko dzialanie chwilowe...narazie o tym staram sie nie myśleć, bo to początek tej dobrej drogi. Problemy przyjmuje dzielnie, jestem silna taka, że jestem w stanie poradzic sobie ze wszystkim. Chce żyć, czerpać z życia radosc.

przez tomasz_xyz 04 sie 2014, 08:40
Ech... Wczoraj próbowałem zwiększyć dawkę, ale chyba niepotrzebnie. Serce zaczęło dziwnie pracować i pojawiła się bezsenność
tomasz_xyz

przez crayzyalexxx 04 sie 2014, 12:27
Tomasz xyz na jaką dawke chciales wejść ?

przez tomasz_xyz 04 sie 2014, 13:57
crayzyalexxx napisał(a):Tomasz xyz na jaką dawke chciales wejść ?

Na 225mg ze 150mg. Chyba jeszcze za wcześnie bo biorę lek koło dwóch tygodni
tomasz_xyz

przez wisnia80 04 sie 2014, 14:55
tomasz_xyz napisał(a):
crayzyalexxx napisał(a):Tomasz xyz na jaką dawke chciales wejść ?

Na 225mg ze 150mg. Chyba jeszcze za wcześnie bo biorę lek koło dwóch tygodni

A ja se zwiększyłem na 150mg i nadal śpię w ciągu dnia.

tomasz_xyz brałeś kiedyś może sertraline?

Sortuj wg