WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 01 sie 2014, 22:34
Do bani poradziła, niestety 75mg to dawka terapeutyczna, 37,5 to mozesz miec jak np ja biore czyli podtrzymujaca po kilku latach brania. Natomiast dobrym wyjsciem jest wziecie l4 i przeczekanie tych dwoch tygodni. Po m-cu sie powinno uspokoic.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez crayzyalexxx 02 sie 2014, 00:54
Ja zaczynalam od 37,5 a po 7-10 dniach mialam wejść na 75. Weszlam po 7 dniach. Z doświadczenia wiem, ze lepiej zaczynać od najmniejszej dawki. Na mnie wenla podzialala pozytywnie bardzo szybko i bez ubokow ale to chyba dlatego że przed nią bralam fluo 5 tyg. Powiem Wam tak , ze jeśli lek źle dziala to nie ma na co czekać i trzeba sprobowac innego. Nie ma się co męczyć !!! Czasem jak czytalam, jak ludzie sie męczą i czekaja czekaja na efekt którego i tak nie ma to mi ich zal. Ja mam takie szczęście ze trafilam na super psychiatrę na NFZ co nie pozwolila mi się tak męczyć. Nie pomaga ? To nie ma na co czekać ! I tym mi pomogla. Dala mi wenle i życie jest piękniejsze :):):) a bylo naprawdę źle. Do tego dodam ze od 5 lat lecze sie na nadciśnienie a wenla wcale mi w tym nie przeszkadza. Cisnienie piękne, biore leki na nie plus Wenla. Nawet nie skacze. Dawno nie czulam sie tak dobrze :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kimek 02 sie 2014, 07:47
Słuchajcie moi drodzy, tez mam mieszane uczucia co do tego dawkowania, ale teraz wole już tak wziac jak mi poradzila a jak do7.08 minie przejdzie(wtedy mam wizyte) to ma mi wtedy cos poradzic.Najgorszy jest ten moj stan.W glowie nieomal pustka jkbym nie wiedzial kim jestem.Niby mowie normalnie, odpowiadam jak ktos o cos pyta.Rozmawiam przez telefon ale myslami jestem gdzies bardzo daleko.Moze to po prostu tez nasilone objawy nerwicy a nie tylko lek, natomiast w polaczeniu z tym lekiem to jest horror.Czy taki stan derealizacji i depersonalizacji ktoe z Was miewwl?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 02 sie 2014, 09:29
Kimek,
Ja mialam ale na innym leku....takie dawkowanie co drugi dzien jest bezsensowne.....wszyscy Ci to mówią.A pani dr.zdrowo walnieta.Ale jeśli jej ufasz,to ok.bierz tak jak uwazasz za stosowne,ale Twoje samopoczucie będzie chwiejne w zależności od natężenia leku,dlatego dawki leku co drugi dzien.....Gdybys wziął dawke najmniejsza,to po tygodniu-do wizyty byloby wiadomo czy zwiększać dalej....a tak będzie huśtawka jednej wielkiej niewiadomej.

przez crayzyalexxx 02 sie 2014, 09:49
Kimek ja tak mialam po coaxilu. Aż sie balam czasem tego stanu. Bylam jak za szybą taka odrealniona. Coaxil mialam od lekarza ogólnego. Moze dlatego ze odrazu bralam cala tabletkę a powinnam stopniowo Np zaczynać od pól tabletki. Potem poszlam do psychiatry, bralam jeszcze 2 inne leki aż trafilam na wenle i jest ok :) a lekarza masz na nfz ? Ja tak, prywatnie mnie nie stać. Zycze powodzenia do nastepnej Twojej wizyty u lekarza. Bo wiem jak jest ciezko. A to Twój pierwszy lek ? Odrazu zaczynales od 75 ?

przez elmopl79 02 sie 2014, 09:51
Kimek
Masz uczucie takie nie swojego mozgu?Jakbys nie do końca nad nim panowal,nad myslami....uczucie,ze zaraz zwariujesz?To jest cos takiego,czy zupelnie jeszcze cos innego?

-- 02 sie 2014, 08:57 --

crayzyalexxx,
A jak dlugo jestes na wenli....?
Masz racje nie ma co sie męczyć na leku,który daje potworne skutki uboczne....ja juz to teraz wiem....sama meczylam sie potwornie z nadzieja,ze lada dzien będzie lepiej...a to g.....prawda.
Faktycznie masz szczęście,ze natrafilas na dobrego lekarza tej dziedziny:)

przez Kimek 02 sie 2014, 10:08
elmopl79 dokladnie tak jak opisujesz i trwa to nie cheile tylko juz kilka dni.Podzielam Wasze zdanie z tymze tak jak wspomnialem we wczesnijszych postach biorac 75mg codzinie nie kontaktuje w zasadzie.Stad tez udalem sie do niej po porade.W razieco mam ze soba w pracy tabletki.Wg mnie powinna mi zmniejszyc dwwke o polowe i taka powinienem brac poki co.Mowilem ejjej ze od 14 dni jestem na tym leku.Mnie tylko zastanawia czy ten stan to rzeczywiscie skutek uboczny efektinu czy az tak nasilila sie nerwica

przez Zbychu 1977 02 sie 2014, 10:26
Wczoraj wziąłem 450mg wenli i nie odczułem istotnej róznicy co na dawce 300mg na której zamierzam zostać.
Zbychu 1977

przez agusiaww 02 sie 2014, 10:41
Kimek, tak biorac to sobie tylko namieszasz, poniewaz jak wspomnialam to dawka terapeutyczna, wiec nie bedzie Ci sie poprawiac a jeszcze sie nasila skutki uboczne...ale rob jak uwazasz :D

przez elfrid 02 sie 2014, 11:16
też uważam, że wenle należy brać codziennie a nie co drugi dzień. Taki myk przeszedłby z fluoksetyną, która ma długi okres półtrwania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kimek 02 sie 2014, 11:39
Stany odrealnienia mialem na paroxetynie moze z raz na pol roku.Po zwiekszeniu dawki do 30mg od kwirtnia zdarzylo mi sie ze mialem tak ze 3 razy.Az w lipcu bedac dalej na paroxetynie wpadlem w taki dolek ze budzac sie rano odczuwalem odrealnienie codziennie, po czym nastapila zmiana lekow 17 lipca na efektin 75 ER.W przeciagu dwoch tygodni brwnia tego leku w miare normalnie czulem sie moze jeden dzien, a tak to co dzien to gorzej stad tez moja wizyta u lekarki.Lecze sie na nfz bo ktoe pytal o to.Jesli do 7go nie przejdzie mi to to wtedy na wizycie jej powiem.Mysle ze te dawkowwnie 75 mg na dww dni to tylko chwilowo jak wypiszemniejsza dawke,bo w zasadzie wczoraj to nie byla wizyta tylko wszedlem dziki uprzejmksci recepcjonistki do lekarki na chwile.Mysle ze na tej wizycie 7go wiecej sie wyjasni .Pozdrawiam

przez agusiaww 02 sie 2014, 11:40
Dawka podtrzymujaca miało byc :)
elfrid, zgadzam sie

-- 02 sie 2014, 10:40 --

Kimek, mozesz sprobowac a moze zadziała ;)

przez elmopl79 02 sie 2014, 12:02
Kimek
Widać,ze jestes nastawiony na branie 75mg co drugi dzień....ok.nikt Cię na sile nie przekona.Jak sie na wladnej skórze nie przekonasz,to sie nie dowiesz....
Jedyne co w takiej sytuacji moge Ci poradzic,zebys bral sobie cos doraźnie....benzo,hydro....
U mnie to od realnienie i wszystko co z tym związane bylo od leku.Moja dr.wmawiala mi na sile,ze to moje nastawienie i moja nerwica...Teraz to wiem,ze to g....prawda.
Widzisz,ludzie tu na forum nie chcą źle,doradzają Ci na wlasnych nuemulych doświadczeniach.Chca pomoc tylko pi to żeby ktos nie musial cierpiec tak jak kiedyś oni....a lekarze....czasami trudno mi ich nazwac lekarzami:)

-- 02 sie 2014, 11:06 --

A,i to z tym nie moim mózgiem utrzymywalo sie bardzo dlugo.Przewaznie to uczucie bylo od rana do piznego popoludnia,potem na wieczor puszczało.....

przez crayzyalexxx 02 sie 2014, 12:47
Elmopl79 ja jestem na wenli dokladnie 5 tygodni

Sortuj wg