WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez wisnia80 01 sie 2014, 15:36
Chada napisał(a):Jak żyć będąc zdrowym fizycznie z depresją endogenną?Help!

Jak-naj-szybciej :mrgreen:

Na siłce to chyba nie powinno być dużych problemów z tętnem. Gorzej z ćwiczeniami aerobowymi

przez tomasz_xyz 01 sie 2014, 15:43
wisnia80 napisał(a):
Chada napisał(a):Jak żyć będąc zdrowym fizycznie z depresją endogenną?Help!

Jak-naj-szybciej :mrgreen:

Mówiąc bez żartu- kontrolować swój stan zdrowia i przyjmować leki. Cóż mogę powiedzieć... Sam mogę przejechać na raz 50 km rowerem, ale pozbyć się smutnych myśli nie potrafię bez leków

-- 01 sie 2014, 14:46 --

Zbychu 1977 napisał(a):Dzis zacząłem przygode z wenlą od dawki 300mg.Bardzo łagodnie przechodze początkowe objawy niepożądane.

Doszedłem kiedyś do takiej dawki, ale chudłem w mgnieniu oka. Miałem też zawroty głowy, ale pamiętam że czułem też taki spokój jak jakiś jogin
tomasz_xyz

przez Kimek 01 sie 2014, 15:52
Dziś wybrałem się do mojej lekarki.Powiedziałem jej jak się czuje po 14 dniahc brania Efektin 75 ER.Powiedziała abym brał tabletke co drugi dzień, gdyż jak wiaodmo nie da jej się podzielić.Czyli na dzień wychodzi to dawka 37,5.Może to pozwoli mi normalnie funkcjonować, bo jak do tej pory to istny kosmos.Powiedziała, że jak nie będzie poprawy po zmniejszeniu dawki to wtedy coś będziemy myśleć innego.Za tydzień mam u niej wizytę więc poczekam akurat do tego czasu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 01 sie 2014, 16:17
14 dni to bardzo krotko, ja wenle biore 3 miesiace i dopiero zaczyna dzialac, :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 01 sie 2014, 16:18
Kimek napisał(a):Dziś wybrałem się do mojej lekarki.Powiedziałem jej jak się czuje po 14 dniahc brania Efektin 75 ER.Powiedziała abym brał tabletke co drugi dzień, gdyż jak wiaodmo nie da jej się podzielić.Czyli na dzień wychodzi to dawka 37,5.Może to pozwoli mi normalnie funkcjonować, bo jak do tej pory to istny kosmos.Powiedziała, że jak nie będzie poprawy po zmniejszeniu dawki to wtedy coś będziemy myśleć innego.Za tydzień mam u niej wizytę więc poczekam akurat do tego czasu.

Co drugi dzień? To dziwne w przypadku wenlafaksyny, bo ten lek ma krótki okres półtrwania.

przez Patryk29 01 sie 2014, 16:18
Momentami po wenlafaksynie czuje sie jakbym byl nacpany, biore tylko 75mg, ale nosi az milo :twisted:

przez Molibdenowy 01 sie 2014, 16:20
Kimek, Ja myślałem nad tym żeby brać leki rano i wieczorem żeby wyrównać działanie leku ale mam i tak za duże problemy ze snem - prefaxine o przedłużonym uwalnianiu, a i tak mam wachania. Branie co drugi dzień 75 mg jest chyba warte ponownego przemyślenia... Nie da się wysypać połowy kulek czy co tam w środku jest?
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 01 sie 2014, 17:40
Molibdenowy napisał(a):Kimek, Ja myślałem nad tym żeby brać leki rano i wieczorem żeby wyrównać działanie leku ale mam i tak za duże problemy ze snem - prefaxine o przedłużonym uwalnianiu, a i tak mam wachania. Branie co drugi dzień 75 mg jest chyba warte ponownego przemyślenia... Nie da się wysypać połowy kulek czy co tam w środku jest?

Branie leku co drugi dzien mija sie z celem, wez apteki dawke 37,5mg,albo welafax zwykly w tabletkach lam na pol, nie wiem
jak jest w prefaxine czy sa duze kulki czy male, ale mozesz tak jak napisales odsypywac te kulki male badz duze podzielic na pol i tez bedzie ok :P

przez Kimek 01 sie 2014, 18:46
Słuchajcie wole dobrać te opakowanie co drugi dzień i nieco się odmulić niż nie funkcjonować.Chodze jak narkoman po prostu.Gapie się w jeden punkt głowa moja w środku to po prostu masakra.Zaproponowała te dawkowanie co dwa dni bo Efektin 75ER jest niepodzielny.Te kilka dni do następnej wizyty spróbuje tego dawkowania.Czytałęm, że niektórzy co odstawiają po mału lek też tak biorą więc chyba nie jest to aż takie bardzo dziwne.Wiem jedno dalsze trwanie na 75tce codzień to musiałbym zrezygnować z pracy itd bo nie jestem w stanie robić w zasadzie nic.

-- 01 sie 2014, 18:46 --

Słuchajcie wole dobrać te opakowanie co drugi dzień i nieco się odmulić niż nie funkcjonować.Chodze jak narkoman po prostu.Gapie się w jeden punkt głowa moja w środku to po prostu masakra.Zaproponowała te dawkowanie co dwa dni bo Efektin 75ER jest niepodzielny.Te kilka dni do następnej wizyty spróbuje tego dawkowania.Czytałęm, że niektórzy co odstawiają po mału lek też tak biorą więc chyba nie jest to aż takie bardzo dziwne.Wiem jedno dalsze trwanie na 75tce codzień to musiałbym zrezygnować z pracy itd bo nie jestem w stanie robić w zasadzie nic.

przez Molibdenowy 01 sie 2014, 18:54
W prefaxine są w kapsułce piguły :D po 37,5 mg. Ja pisałem do Kimka. Kimek, po prostu ostrzegamy, że branie leku co drugi dzień może być jeszcze gorsze ale jak chcesz 8). Kapsułkę możesz rozkręcić.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez ala1983 01 sie 2014, 18:54
Ehh ci lekarze... branie wenli 75 mg co drugi dzien niezbyt dobrze wplywa na CUN, podzielam zdanie poprzednikow.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Kimek 01 sie 2014, 19:24
Doskonale Ws rozumie, z tymże już wole się dostosować do tego jej zalecenia bynajmniej do następnej wizyty którą mam za tydzień.Poza tym słuchajcie na każdego jak wiaodmo ten lek wpływa inaczej. Jedni się czują od razu dobrze inni po 14 dniach jeszcze inni po miesiącu. Rzecz w tym, że jeśli ktoś pracuje, ma jakieś obowiązki w pracy (zresztą jak w każdej), to stan w którym ja się znalazłem po prostu uniemożliwia funkcjonowanie dlatego też zgłosiłem się do lekarki by mi coś poradziła

przez Patryk29 01 sie 2014, 19:26
Nie masz jakis benzo, alprazolam, lorazepam ?? kofeina+ benzo daloby rade

przez Kimek 01 sie 2014, 19:32
Patryk29 napisał(a):Nie masz jakis benzo, alprazolam, lorazepam ?? kofeina+ benzo daloby rade

Nie mam.Z Benzo mam złe doświadczenia a dokładnie z Xanaxem.Wg mnie benzo są dobre na krótkotrwały intensywny lęk, na wytłumienie.A ja już jestem tak wytłumiony, że więcej mi nie potrzeba

Sortuj wg