WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 30 lip 2014, 12:02
Kimek, początki na wenlafaksynie mogą być ciężkie, brałem ją dwukrotnie i uwierz mi że wiem o czym mówię. Doświadczyłem podobnych stanów jak te które opisujesz, o dziwo mocniej przy drugim wejściu. 13 dni to wciąż krótko, możesz się nie najlepiej czuć jeszcze nawet i kolejny tydzień, ale jeśli zaczyna się poprawiać to nie rezygnuj z leku.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 30 lip 2014, 17:30
wisnia80 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Witam, ja dzisiaj czuje sie rewelacyjnie, dobrze ze jednak postanowilem dac szasne jeszcze wenli, zaczela chyba dzialac,/cenzura/ po 3 miesiacach :pirate:

Kolo, ciekawie piszesz, normalnie jak chorągiewka na wietrze. Za 3 dni napiszesz, że jednak nie działa? :mrgreen:

Rozwalają mi system ci depresyjni.

Pisze jak jest, a ty sie ciagle kolo czepiasz, nie mam nerwicy ferdus :mrgreen:
Moze lepszy dzien i jutro znowu bedzie hujnia z grzybnia, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 30 lip 2014, 17:51
Za 3 dni napiszesz, że jednak nie działa?

ważne ,że przez trzy dni Patryk będzie zdrowy . Trzy dni to kupa czasu, można nabrać wiele nadziei i sił .Pisz Patryk co i jak , Tobie ma ten lek pomóc ,,, nawet w kratkę , reszta to h-uj .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 30 lip 2014, 18:21
/cenzura/ na to klade bo i tak daje rade, nawet jak bede musial zdychac jeszcze rok to i tak warto bylo dojsc az tutaj, po 2,5 rocznej walce, dla mnie to duzo, mam dzisiaj takiego powera ze /cenzura/ z Supermenem moge stanac :twisted:

przez Kimek 30 lip 2014, 18:24
Mam taka nadzieje Depas.Staram sie byc dobrej mysli.Mnie po poludniu dzis nieco odpuscilo to zobojetnienie i apatia, wierze w ten efektin bo przez kilka dni byla juz poprawa, co praeda wciaz mialem niepokoj ze nie jest dobrze ale juz jakos sie podnisilem a dzis po przebudzeniu dół.Pewna terapeutkapotwierdziła mi, ze ludzie z nerwica czują się najgorzej z rana.Coś w tym jest..ilka osób pisało o skutkach ubocznych w postaci potu.To prawda jest to uciazliwe ale do przezycia, wiele inny h skutków ubocznych daje bardziej popalić

przez Patryk29 30 lip 2014, 18:26
Kimek napisał(a):Mam taka nadzieje Depas.Staram sie byc dobrej mysli.Mnie po poludniu dzis nieco odpuscilo to zobojetnienie i apatia, wierze w ten efektin bo przez kilka dni byla juz poprawa, co praeda wciaz mialem niepokoj ze nie jest dobrze ale juz jakos sie podnisilem a dzis po przebudzeniu dół.Pewna terapeutkapotwierdziła mi, ze ludzie z nerwica czują się najgorzej z rana.Coś w tym jest..ilka osób pisało o skutkach ubocznych w postaci potu.To prawda jest to uciazliwe ale do przezycia, wiele inny h skutków ubocznych daje bardziej popalić

Bedzie dobrze albo lepiej :mrgreen:

przez Kalebx3 30 lip 2014, 18:30
Bedzie dobrze albo lepiej

,,,i prawie jak w bajce , gdzie młody ( acz odważny żebrak ) Kimek pokona smoka Depresję ,a w nagrodę Król da mu za żonę piękną księzniczkę Efektinę ,a On zostanie księciem i ,,,żyli długo i szczęsliwie . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 30 lip 2014, 18:44
Kalebx3, :D

Kimek, brałem prawie wszystkie antydepresanty na rynku, teraz biorę paroksetynę ale uważam że wenla była najlepsza. Potrafi wymęczyć człowieka nawet i miesiąc, ale to zawsze prędzej czy później mija, i przychodzi uspokojenie, ogromne zmniejszenie albo nawet wyeliminowanie lęku. A gdybyś po tym miesiącu przykładowo wciąż czuł się nie najlepiej, to radziłbym Ci wejść na 150mg zamiast zmieniać na inny lek, bo te 75mg to dawka podstawowa, jeśli bierzesz tylko jeden lek, a 150mg to już konkretna, standardowa dawka. Na takiej byłem 2 lata.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ladywind 30 lip 2014, 19:00
depas, dlaczego zmieniles wenle na paro?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depas 30 lip 2014, 20:02
ladywind, poczułem po prostu zew farmaceutycznej ciekawości, z wenli byłem zupełnie zadowolony, jednak brałem ją na tyle długo że znów zacząłem rozglądać się za czymś, co mogłoby przynajmniej w teorii zadziałać jeszcze lepiej. A że paro ma najbardziej przeciwlękowy profil ze wszystkich ssri, uznałem że muszę ją wypróbować, choćby tylko żeby przekonać się że wenla jednak lepsza. Ale biorę paro już ok. pół roku i jestem całkiem zadowolony, nie ma wielkiej różnicy jednak wenlę stawiam trochę wyżej niż paro. Tak czy inaczej przyzwyczaiłem się do paro i nie zamierzam prędko zmieniać, jest ok tak jak jest. Aż do chwili gdy znów odezwie się zew farma, i będę czuł nieopanowaną potrzebę zmiany :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ladywind 30 lip 2014, 20:07
depas, w takim razie niech Ci słuzy paro jak najdluzej:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez agusiaww 30 lip 2014, 20:11
Kimek, to i tak słabo działa ja mialam taki naped ze przeszłam pol ogromniastego lasu 3 razy i mi mało było, oprocz tego inne atrakcje...masa atrakcji. Po m-cu minie.
depas mi za 2 razem było łatwiej na wenli.
Ostatnio edytowano 30 lip 2014, 20:12 przez agusiaww, łącznie edytowano 1 raz
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez depas 30 lip 2014, 20:12
Dzięki, jakoś mam zaufanie do tego leku, mimo że pierwsze podejście do niego parę lat temu było tragiczne. Ale tym razem byłem w na tyle dobrej formie psycho że nie bałem się spróbować. Co ważne, ani mnie ten lek nie muli, ani nie zwiększa apetytu, właściwie nie odczuwam już żadnego negatywnego działania.
A na czym Ty teraz jesteś?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ladywind 30 lip 2014, 20:24
depas, teraz na sertralinie, ale juz en lek przestał działać i bede musiała dalej szukac...

Sortuj wg