WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresja24h 23 lip 2014, 19:15
Kalebx3 dokładnie tak jest, anhedonia, nic nie da radości. Funkcjonuje się jak wrak, budząc się codziennie mając nadzieję na poprawę. Ale to nie jest najgorsze. Najgorszy to jest brak zrozumienia. Większość depresji jest reaktywna wywołana konkretną sytuacją np. strata pracy, zdrada itp. Takie depresje wg mnie nie wymagają leczenia psychotropowego, jest to naturalna reakcja organizmu na stratę smutek, który należy przejść i przeżyć. Takie osoby potrzebują bardziej psychoterapii, która pomoże wyciągnąć wnioski i iść dalej. Gdyby takie sytuacje odwrócić te osoby znowu czułyby się dobrze. Niestety, ale depresja endogenna jest bardzo często mylona z reaktywną. Nie chce już rozmawiać z psychoterapeutami na ten temat, bo każdy stara się usilnie znaleźć przyczynę, ja już czasem nawet zmyślam żeby mi dać spokój. Oni są przekonani, że musi istnieć jakaś przyczyna tego stanu. Depresja to chroniczny brak energii, sił witalnych, po prostu jest brak sił by zrobić cokolwiek. Nie istnieje nic co mogłoby dać przyjemność. Dlatego wręczanie mi książek typu "pokonaj depresje" dla mnie jest nieporozumieniem, ponieważ ja nie umiem się skoncentrować, a co dopiero to przeczytać i jeszcze to zastosować.

przez ladywind 23 lip 2014, 21:07
Ano właśnie. To stan,kiedy wygrana 25 milionów , jaka szykuje sie jutro nie robi żadnego wrażenia, to stan zupełnej pustki i braku zadowolenia i sił do czegokolwiek. A każda minuta ciągnie się w nieskonczoność.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez ala1983 23 lip 2014, 21:35
Ja się z wami nie zgadzam. Zawsze istnieje lepszy okres w życiu człowieka. Nikt nie leży w łóżku i nie zdycha dzień w dzień przez całe życie z powodu depresji!
Moim zdaniem zawsze istnieje tego jakaś przyczyna, więc albo coś reaktywnego albo co najwyżej dystymia.
Ciężka depresja może się zdarzyć, ale nie trwa ona przecież latami. Nie przesadzajmy. To co może się ciągnąć latami to właśnie jakieś skłonności do popadania w depresyjność, dystymia, ale nie ciężka depresja non stop.

I piszę to ja, osoba, która nieraz doświadczyła tego bólu duszy, tak mocno, że prawie nie mogłam oddychać. Ale nawet mi ciężko jest sobie wyobrazić tak endogenny stan 24h/dobę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 23 lip 2014, 21:41
Zdarzaja sie depresje które trwaja latami i to nie sa dystymie niestety
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 23 lip 2014, 21:45
Patryk29 napisał(a):Zdarzaja sie depresje które trwaja latami i to nie sa dystymie niestety

Bo są źle leczone :P Cieżką depresję da się wyleczyć i to nawet ławiej niż mniejszą bo ciężka depresja lepiej i szybciej reaguję na leki :P

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 23 lip 2014, 21:50
Niechaj i tak bedzie jak mówisz Chada :mrgreen:

przez ala1983 23 lip 2014, 21:51
Patryk29, Ale wcześniej takie osoby pokończyły szkoły, nawet często pracowały, albo założyły rodzinę i nagle miałyby zachorować na depresję endogenną, tak?
Co się takiego stało? Myśląc logicznie, to jakieś konkretne wydarzenie, problem, który skoro powstał, da się go też i rozwiązać. Więc z automatu już depresja reaktywna.

przez Molibdenowy 23 lip 2014, 21:58
U mnie od prawie zawsze było coś nie tak. Kilka lat temu myślałem, że mam dystymie. Później zaczęły się już zjazdy konkretne, za każdym razem gorsze. Jeśli ktoś ma depresje nawracającą to wie, że kolejne epizody są mniej więcej w równym odstępie czasu i można na tej podstawie przewidzieć kolejny zjazd, a nie na zasadzie "stało mi się coś złego, więc będę smutny".
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez lunatic 23 lip 2014, 21:58
nie wiem czy tak sobie jedno wydarzenie w krótkim czasie moze wywołać depresje, u mnie była konsekwencją kumulacji problemów i wydarzeń z kilkunastu lat i jakoś mimo to ze była to sytuacja reaktywna dali mi leki, rozwiązanie akurat nie było mozliwe w tamtej chwili a nawet gdyby i było to tez by pewnie troche trwało, bo problemów z tylu lat w jeden dzień sie nie rozwiąże

-- 23 lip 2014, 21:01 --

w zasadzie to nie była depresja tylko dośc silne załąmanie nerwowe bo nie mialem zadnej apatii, braku energii itp., wszystko to sie dopiero zaczęło po lekach

przez Patryk29 23 lip 2014, 22:03
ala1983 napisał(a):Patryk29, Ale wcześniej takie osoby pokończyły szkoły, nawet często pracowały, albo założyły rodzinę i nagle miałyby zachorować na depresję endogenną, tak?
Co się takiego stało? Myśląc logicznie, to jakieś konkretne wydarzenie, problem, który skoro powstał, da się go też i rozwiązać. Więc z automatu już depresja reaktywna.

Nie wiem ala jak jest do konca, nie jestem ani lekarzem ani naukowcem,kiedys lekarz jak go zapytalem na samym poczatku, jaki mam rodzaj depresji bo mowie ze boje sie ze to endogenna i beda nawroty jak z tym zyc, przeciez
to jest koszmar, lekarz odpowiedzial ze tak naprawde nie ma rodzajów, jest poprostu depresja i koniec, róznia sie tylko
nasileniem i czasem trwania, powiedzial mi równiez ze leki tak naprawde sa na przetrwanie i maja ulatwic funkcjonowanie, bo depresja konczy sie tak naprawde sama, czy to jest prawda na 100% to nie wiem.
Jedno jest pewne malo wiemy na temat mózgu i jego funkcjonowania, bardzo duze znaczenia ma jacy jestesmy,
czy pijemy alkohol,papierosy inne uzywki,sposób wychowania, jak radzimy sobie ze stresem, czy mamy pieniadze, czy mamy dziewczyne i na odwrót, czy uprawiamy sport, czy mamy dobra diete itp, to wszystko ma znaczenie.
Czasem depresja dopada nas poprostu od tak z dnia na dzien nawet wtedy gdy w zyciu wszystko jest ok i jestesmy w miare szczesliwi i spelnieni, czemu nie mam pojecia, tak jak ktos nagle choruje na raka albo na cos innego bardzo powaznego, nie ma jednoznacznej odpowiedzi i pewnie nigdy takowa nie nastapi.
Ale sie rozpisalem :roll:

przez ala1983 23 lip 2014, 22:07
lekarz odpowiedzial ze tak naprawde nie ma rodzajów, jest poprostu depresja i koniec, róznia sie tylko
nasileniem i czasem trwania

Całkiem mądra wypowiedź tego lekarza.

przez Patryk29 23 lip 2014, 22:13
Rozumiem ze reszta wypowiedzi nie byla zbyt madra heh :mrgreen:

przez Chada 23 lip 2014, 22:42
Pobawię się w moda :mrgreen: Nie spamić już kto ma jaką depresję,od czego i dlaczego ma albo dlaczego nie ma :D Druga strona a o wenli tylko dwa posty :P

Lamotrygina 150mg

przez ala1983 23 lip 2014, 22:45
Chada, Ok, wróćmy do wenli. Dzisiaj rano czytałam sobie dokładniej ulotkę mojego leku, który biorę latami i miałam ochotę podetrzeć sobie nią tyłek.

Sortuj wg