WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 17 lip 2014, 20:13
wisnia80,
z tego co widze sam sie wypowiadasz o tym czego nie wiesz bo jak nie dostales leku na depresje to skad mozesz wiedziec jak on na osobe z depresja działa, jakbys był wyczerpany z energii jak po kilku nieprzespanych nocach i nie mial sily wstac z lozka to akurat bys z checia robił rozne rzeczy i rzeczywiscie lek by nie mial zadnego wplywu na to co robisz, tak, ja to odczułem, jak kiedys odzyskalem energie z ktorej byłem całkowicie wyssany

przez Molibdenowy 17 lip 2014, 20:23
To chyba nie lek decyduje czy coś robisz czy nie, tylko Ty sam. :mrgreen:

Potrafię przerwać każdą czynność jaką wykonuję. Nawet storpedować i odciąć się od własnych myśli.
Natomiast jeśli chcę coś zrobić sprawa się komplikuje.
1. Jeżeli chodzi o czynności nieprzyjemne i wymagające zużycia energii, cóż w depresji często tej energii nie ma w wystarczającym stopniu, żeby czynność wykonać i jeszcze przełamać niechęć.
2. Jeżeli chodzi o czynności przyjemne, one same człowieka nakręcają i nie ma problemu z małym wyjątkiem: człowiek kompletnie nie odczuwa przyjemności i wtedy jakakolwiek potrzeba zużycia energii może człowieka uziemić. Coś w stylu tej słynnej utraty zainteresowań.
3. Czynności wymagające określonych cech: Przykładowo jeśli muszę czegoś się nauczyć muszę być w stanie umysłu umożliwiającym myślenie jak inteligentny człowiek, więc jeżeli deprecha zrobiła ze mnie idiotę to mam problem z robieniem rzeczy, które kiedyś były łatwe.

Ten lek z jednej strony ma leczyć depresje, z drugiej dodać trochę energii, więc pomóc może bardzo dużo, a właściwie umożliwić robienie niektórych rzeczy.

Ci którzy spędzają całe doby w łóżkach raczej nie zawsze to planowali. :mrgreen:

Alem się wymondrzył :mrgreen:
Ostatnio edytowano 17 lip 2014, 20:27 przez Molibdenowy, łącznie edytowano 1 raz
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez lucy1979 17 lip 2014, 20:24
Dokładnie. W depresji nic i nigdy się nie chce.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 17 lip 2014, 20:40
Molibdenowy napisał(a):
To chyba nie lek decyduje czy coś robisz czy nie, tylko Ty sam. :mrgreen:

Potrafię przerwać każdą czynność jaką wykonuję. Nawet storpedować i odciąć się od własnych myśli.
Natomiast jeśli chcę coś zrobić sprawa się komplikuje.
1. Jeżeli chodzi o czynności nieprzyjemne i wymagające zużycia energii, cóż w depresji często tej energii nie ma w wystarczającym stopniu, żeby czynność wykonać i jeszcze przełamać niechęć.
2. Jeżeli chodzi o czynności przyjemne, one same człowieka nakręcają i nie ma problemu z małym wyjątkiem: człowiek kompletnie nie odczuwa przyjemności i wtedy jakakolwiek potrzeba zużycia energii może człowieka uziemić. Coś w stylu tej słynnej utraty zainteresowań.
3. Czynności wymagające określonych cech: Przykładowo jeśli muszę czegoś się nauczyć muszę być w stanie umysłu umożliwiającym myślenie jak inteligentny człowiek, więc jeżeli deprecha zrobiła ze mnie idiotę to mam problem z robieniem rzeczy, które kiedyś były łatwe.

Ten lek z jednej strony ma leczyć depresje, z drugiej dodać trochę energii, więc pomóc może bardzo dużo, a właściwie umożliwić robienie niektórych rzeczy.

Ci którzy spędzają całe doby w łóżkach raczej nie zawsze to planowali. :mrgreen:

Alem się wymondrzył :mrgreen:

Wydaje mi sie ze jednak wenla na ciebie dziala :)
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Molibdenowy 17 lip 2014, 20:46
Subtelne zmiany zachodzą każdego dnia. Nie tak jak chciałem, a chciałem żeby mnie wyrwała z trampków i postawiła na nogi w kilka dni :mrgreen:
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 17 lip 2014, 20:55
Molibdenowy napisał(a):Subtelne zmiany zachodzą każdego dnia. Nie tak jak chciałem, a chciałem żeby mnie wyrwała z trampków i postawiła na nogi w kilka dni :mrgreen:

Mnie wyrwala na jakies 3 dni, a potem przestala :mrgreen:

przez wisnia80 17 lip 2014, 21:21
lucy1979 napisał(a):Dokładnie. W depresji nic i nigdy się nie chce.

Jak się nie chce, to znaczy że jest to znak, że powinno to się to coś zrobić tym bardziej. :mrgreen:

przez Patryk29 17 lip 2014, 21:27
To nie jest kwestia tego czy mi sie chce czy nie,ale chodzi o to czy masz na to sile, a w depresji poprostu brakuje energii, jezeli wczoraj nie mialas sil pójsc do sklepu, a dzisiaj poszlas bez zadnego problemu i jeszcze poszlas na silownie, lub na basen bo mialas na to sile to znaczy to ze jest poprawa od leku, lub poprostu lepszy dzien w depresji :roll:

-- 17 lip 2014, 21:33 --

Ja pamietam jak któregos dnia poprostu mialem duzy problem zeby wstac z lózka i pojsc do lazienki a to bylo 2,5 r temu :roll:
Wogóle watpilem ze kiedykolwiek bede mógl cokolwiek jeszcze robic i czy wogóle przezyje, ale mimo tego wszystkiego jestem nadal zyje i póki mi starczy sil bede walczyl, pozdro :mrgreen:

przez Kalebx3 17 lip 2014, 22:09
ale mimo tego wszystkiego jestem nadal zyje i póki mi starczy sil bede walczyl, pozdro

---i tak trzymać Patryk . Ja dzisiaj też dodałem eksperymentalnie niską dawkę Wenli do swojego stałego zestawu "witamin" i zdecydowanie poczułem wyrażną poprawę antydepresyjną.-Przez cały dzień ani chwili depresji .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 17 lip 2014, 23:09
No i dobrze :D

przez wisnia80 18 lip 2014, 08:04
pitu pitu :mrgreen:

przez Patryk29 18 lip 2014, 09:53
Wczoraj chyba za wczesniej pochwalilem wenle, dzisiaj znowu zmulka :roll:

przez agusiaww 18 lip 2014, 11:05
Ja juz nie mam depresji, a mi sie czesto tez nic nie chce, najtrudniej samemu sie zmotywowac :mrgreen: takze jak myslicie ze lek załatwi wszystko to niestety ale to wielki błąd :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez wisnia80 18 lip 2014, 11:59
agusiaww napisał(a):Ja juz nie mam depresji, a mi sie czesto tez nic nie chce, najtrudniej samemu sie zmotywowac :mrgreen: takze jak myslicie ze lek załatwi wszystko to niestety ale to wielki błąd :)

Dokładnie też tak myślę. :mrgreen:

Sortuj wg