WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Molibdenowy 12 lip 2014, 18:23
U mnie po zwiększeniu dawki do 150 mg miesza mi się w głowie strasznie. Nie wiem co z tego wyniknie ale skoro te piguły mają pomagać to mam nadzieję, że coś dobrego. Koncentracje mam dziurawą tzn raz jest kiepska raz wcale jej nie ma. Duża poprawa bo przed lekami nie miałem jej po prostu wcale :D Tęsknie za stanami kiedy koncentracje miałem wręcz na po******* poziomie, kiedy cały świat kręcił się wokół obiektu i kiedy człowiek czuł radość z samego wysiłku intelektualnego :105: Najgorzej to dać coś człowiekowi, pozwolić mu się tym cieszyć i w końcu mu to zabrać :( Oddam 1 depresje, ktoś chętny?
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 12 lip 2014, 23:06
Molibdenowy napisał(a):U mnie po zwiększeniu dawki do 150 mg miesza mi się w głowie strasznie. Nie wiem co z tego wyniknie ale skoro te piguły mają pomagać to mam nadzieję, że coś dobrego. Koncentracje mam dziurawą tzn raz jest kiepska raz wcale jej nie ma. Duża poprawa bo przed lekami nie miałem jej po prostu wcale :D Tęsknie za stanami kiedy koncentracje miałem wręcz na po******* poziomie, kiedy cały świat kręcił się wokół obiektu i kiedy człowiek czuł radość z samego wysiłku intelektualnego :105: Najgorzej to dać coś człowiekowi, pozwolić mu się tym cieszyć i w końcu mu to zabrać :( Oddam 1 depresje, ktoś chętny?

Siemka ile czasu bierzesz wenle??
pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Miss Worldwide 12 lip 2014, 23:43
Chada napisał(a):
depas napisał(a):
Miss Worldwide napisał(a):Czytalam i po paru stronach stwierdzalam, ze nie wiem co czytalam.

Ja tak miałem kiedy nie brałem żadnych leków znowu, co człowiek to inaczej reaguje.

U mnie to samo antydepy napewno mi tego nie pogarszały jedynie kwas walproinowy i niektóre neuroleptyki.

a no to moze lorazepamu sprawka a nie duloksetyny. Nie wiem. Ale wiem, ze niezle roztargniona chodze.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Molibdenowy 13 lip 2014, 00:55
Patryk29 napisał(a):Siemka ile czasu bierzesz wenle??
pozdro

Coś ok miesiąca z tym, że zaczynałem od jakiś śmiesznych dawek, które nie leczą, a pozwalają przyzwyczaić organizm do leku. Będzie jakiś niecały tydzień na 150 i trochę ponad tydzień na 75.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 13 lip 2014, 18:08
Czy dawki rzedu 75mg wenli dzialaja wylacznie na serotonine?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Molibdenowy 13 lip 2014, 18:55
Patryk29 napisał(a):Czy dawki rzedu 75mg wenli dzialaja wylacznie na serotonine?

Była tu niedawno "wymiana zdań" z której chyba nic nie wynikło.
Mi osobiście się wydaje, że noradrenaliny na 75 mg po prostu nie czuć co nie znaczy, że jej nie ma.

Radośnie wrzucam linki:
http://www.nature.com/npp/journal/v33/n ... 0847f2.jpg
http://www.nature.com/npp/journal/v33/n ... 0847a.html
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez ala1983 13 lip 2014, 19:14
A ja czułam noradrenalinę na 75 mg.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Miśka*** 13 lip 2014, 20:18
Witam na forum i od razu startuję z pytaniem. ;)

Biorę wenlafaksynę od prawie 2 miesięcy. 75 g na dobę. Nie odczuwam żadnych większych skutków ubocznych, przez pierwsze kilka dni trochę bolała mnie głowa. Już po 2 tygodniach zaobserwowałam poprawę nastroju. Jest jednak jedna rzecz, która mnie martwi. Odkąd biorę ten lek odczuwam wyraźny spadek energii, motywacji do czegokolwiek. Fizycznie jestem również tak jakby mocno osłabiona, najchętniej całe dnie bym spała/leżała. Przeczytałam ten wątek w dużej większości i z tego co widzę, na większość z was, na których ten lek podziałał, wenlafaksyna działała odwrotnie niż na mnie, tzn. dodawała powera, a nie zabierała go jeszcze bardziej. Czy jest szansa, że lek się jeszcze rozkręci?
Drugie pytanie mam takie, czy zamiast jednej tabletki 75 g, mogę brać dwie po 37,5 g? Lepiej dwie jednocześnie czy rozłożyć np. na rano i wieczorem?

I jeszcze tak na marginesie wenlafaksyna działa na mnie głównie przeciwlękowo, na czym tak naprawdę najmniej mi zależało, bo jakichś specjalnych lęków na co dzień nie doświadczam. :? Zawsze jednak bałam latać się samolotem, miałam jakieś dziwne katastroficzne wizje do ataków paniki włącznie. Ostatni lot na wenlafaksynie przeżyłam całkowicie bezstresowo. Nie bałam się ani przed, ani w trakcie. Aż sama nie mogłam uwierzyć, że da się tak przyjemnie, całkowicie na luzie latać. :smile:

przez elfrid 13 lip 2014, 22:30
Miśka***, jeżeli potrzebujesz powera powinnaś brać co najmniej 150mg. Wg niektórych dopiero od tej dawki wenlafaksyna wyraźnie działa na noradrenalinę, przez co powoduje zwiększenie motywacji i ogólną aktywizację.
Sam cztery dni temu zwiększyłem dawkę do 150mg. Na razie skutkiem ubocznym jest ogromne pocenie się, przy każdej prawie czynności, czego na 75mg nie było. Może faktycznie to skutek działania na nordadrenalinę?
pregabalina, wenlafaksyna

przez wisnia80 13 lip 2014, 23:18
elfrid napisał(a):Miśka***, jeżeli potrzebujesz powera powinnaś brać co najmniej 150mg. Wg niektórych dopiero od tej dawki wenlafaksyna wyraźnie działa na noradrenalinę, przez co powoduje zwiększenie motywacji i ogólną aktywizację.
Sam cztery dni temu zwiększyłem dawkę do 150mg. Na razie skutkiem ubocznym jest ogromne pocenie się, przy każdej prawie czynności, czego na 75mg nie było. Może faktycznie to skutek działania na nordadrenalinę?

A jak z wysiłkiem intelektualnym na wyższej dawce? Lepiej/gorzej?

przez elfrid 14 lip 2014, 00:13
wisnia80, jeszcze za wcześnie żeby to ocenić. ale ogólnie jest lepiej pod tym względem, niż przed wenlą
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 14 lip 2014, 08:06
elfrid, jak u Ciebie na wenlafaksynie? Za drugim razem też zaskoczyła jak należy?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ala1983 14 lip 2014, 12:26
Miśka*** napisał(a):Biorę wenlafaksynę od prawie 2 miesięcy. 75 g na dobę...Odkąd biorę ten lek odczuwam wyraźny spadek energii, motywacji do czegokolwiek. Fizycznie jestem również tak jakby mocno osłabiona, najchętniej całe dnie bym spała/leżała.

A moim zdaniem nie działa u ciebie tak jak powinien. Ja bym raczej wybrała zmianę leku a nie zwiększenie dawki.

-- 14 lip 2014, 11:28 --

Miśka***, A przed braniem też tak miałaś?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez wisnia80 14 lip 2014, 17:06
Wybacz wenlo ale wracam do sertry. Dziś 4,5h godz. spania przez dzień. Nic mi się nie chce, nawet niechcieć mi się nie chce. Na rower nie chce mi się iść, nie wspominając już o tym żeby się za naukę zabrać. Massssssssssakra.

btw. Jest jakaś struktura w mózgu odpowiedzialna za planowanie?

Sortuj wg