WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Miss Worldwide 09 lip 2014, 00:36
ja na swoim doswiadczeniu z wenla i zamiennikami przez 10 lat prawie, stiwierdza,. ze sie roznia- u mnie tylko dzialaly krocej zamienniki tzn po uplynieciu okolo 24h odzcuwalam juz brak leku, cialo mi o tym przypominalo, ze czas lyknac. A na oryginalnej wenli mozna bylo spokojnie pociagnac 48h i nie czuc nic. (dodam, ze na poczatku tez myslalam, ze nie ma roznicy ale czlowiek sie uczy najlepiej na reakcjach swojego organizmu.) Lekarz tez zapytal kiedys czy czuje roznice jakas i wtedy powiedzialam, ze nie raczje, bo gdybym czula to by znznaczyl na recepcie, ze Efectin. a jak nie zaznaczy a przepisze tylko wenle to w aptece daja co maja. A juz na pewno nie dadza Efectinu chyba ze nie maja innej wenli na stanie. Ale tak jest w Hiszpanii a nie wiem jak w Polsce. Mormalnie lekarze mowia, ze to to samo bo malo osob odczuwa roznice a jakby powiedzieli, ze zamiennik moze ale nie musi byc troszke gorszy w dzialaniu to juz by nikt nie chcial zamiennika, a juz tymbardziej my nerwicowcy co sami sobie umiemy wmowic rozne bole i schizy. Kazdy lekarz zapisalby Efectin tylko, ze niestety ale ubezpieczenie musi placic czesc za leki i lekarze tez musza ciac koszty, taki maja przykaz. Ja mam akurat w nosie ile lek kosztuje bo na przewlekle choroby tutaj nie moge zaplacic wiecej za lek niz 4.90euro. I bardzo mnie to cieszy bo duloksetyne biore i kosztuje 50euro wiec co 28 dni bym odczula po kieszeni. Efectin tez nie jest tani. A zamienniki wenli placilam juz tylko 1 euro jesli dobrze pamietam. A duloksetyna nie wiem czy ma zamianniki ja dostaje zawsze Xeristar firmy Lily i wczoraj mi podniesli dawke na 2 kapsulki dziennie czyli 2 paczki na miesiac. Czyli 100 euro. Nie wiem czy w Polsce jest jakas doplata na duloksetyne czy nie ale jakis czas temu nie bylo i nie bylo zamiennikow to ja wspolczuje 400zl na misciac niecaly. :////

-- Śr lip 09, 2014 12:37 am --

Sory, ze sie tak rozpisalam, u mnie to normalne zaczac na jeden temat a skonczyc na czyms zupelnie innym ;) Mysli leca gdzie chca i w dodatku chaotycznie wszystko hehe. Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Tańczący z lękami 09 lip 2014, 00:40
Patryk29, bierzesz jednocześnie paro i wenlę a to proszenie się o zespół serotoninowy. Być może serotonina wylewa Ci się uszami i stąd niepokój i lęk? Ja bym spróbował wywalić jeden z tych leków i poczekać ze 2 tyg. Paradoksalnie czasem im mniej tym lepiej
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 09 lip 2014, 06:00
Tańczący z lękami, można łączyć takie leki, sprawdź tu: http://apt.rcpsych.org/content/15/2/90.full
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 09 lip 2014, 09:09
Dziś około 17 dnia na wenla. Uboki minęły i nie ma tych co były na sertralienie. Ale rano mam jakiś lekkie lęki + czasem komara utnę w ciągu dnia. Ogólnie gdyby tak połączyć wenlę z sertrą to byłoby to. Napęd i brak lęków stanowczo na plus dla sertry, pozostałe rzeczy + dla wenli.

Biorę 75mg nie wiem, może zapytać lekarza o zwiększenie dawki?

przez depas 09 lip 2014, 09:18
wisnia80 napisał(a):Biorę 75mg nie wiem, może zapytać lekarza o zwiększenie dawki?

Brałem 75,150,225mg wenli. Najlepiej czułem się na 150, także ze swojej strony polecam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 09 lip 2014, 12:43
depas napisał(a):Tańczący z lękami, można łączyć takie leki, sprawdź tu: http://apt.rcpsych.org/content/15/2/90.full

wg naszego Ministerstwa Zdrowia http://www.bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list
SSRI+SSRI luz SSRI plus trazodon lekkie ryzyko, ale SSRI plus wenla=niebezpieczne połączenie. Ale jak komuś dobrze na takim połączeniu to jego decyzja (choć koledze dobrze nie jest z tego co pisał)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Patryk29 09 lip 2014, 13:19
Witam kolegów tez wydaje mi sie od dluzszego czasu ze moze to byc wina 2 tak silnych leków,ale jezeli tak jest to czemu nie czuje pobudzenia a jedynie nieokreslony niepokój ?? Dzisiaj nie bralem zomirenu i nie czuje leku w zasadzie moze delikatny sproboje brac wenle tylko na wieczór a nie rano bo ja normalnie spie po niej co ciekawe hehe, dzieki za kilka slów pozdro:mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 09 lip 2014, 15:55
Zauważam spadek wydajności intelektualnej. Takie usunięcie natrętnych myśli przez lek, ale także innych procesów. Coś w stylu wylania dziecka z kąpielą. Obserwowaliście coś takiego?

przez Patryk29 09 lip 2014, 16:48
Co do tego spadku intelektualnego to raczej normalne po trochu to pewnie wina choroby po troche pewnie leku, jak dlugo bierzesz wenle??

przez wisnia80 09 lip 2014, 16:52
Patryk29 napisał(a):Co do tego spadku intelektualnego to raczej normalne po trochu to pewnie wina choroby po troche pewnie leku, jak dlugo bierzesz wenle??

17 dni

Pisząc o spadku mam na myśli konkretną rzecz - pojemność pamięci krótkotrwałej. Ćwiczę ją od jakiegoś czasu i mniej więcej od momentu przejścia z sertry na wenlę widzę mocny zjazd na wykresie. Tąpnięcie wręcz.

przez Patryk29 09 lip 2014, 16:56
Ja czegos takiego nie mam póki co na wenli ale na paroksetynie i owszem.
A na sertralinie tego nie bylo ?

przez wisnia80 09 lip 2014, 17:27
Patryk29 napisał(a):Ja czegos takiego nie mam póki co na wenli ale na paroksetynie i owszem.
A na sertralinie tego nie bylo ?

nie.

Taka trochę pustka we łbie co to niby ci się nie pozwoli zdołować, ale też w żaden sposób konstruktywna nie jest. Czyli określiłbym to jako - że nie mogę na niczym się skupić.

przez Miss Worldwide 09 lip 2014, 23:25
juz dawno pytalam o to lekarza. Pamiec i odczucie, ze sie nie "jarzy" jak wczesniej. Powiedzial, ze to normalne po lekach. I antydepresantach i benzo.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Patryk29 09 lip 2014, 23:29
Miss Worldwide napisał(a):juz dawno pytalam o to lekarza. Pamiec i odczucie, ze sie nie "jarzy" jak wczesniej. Powiedzial, ze to normalne po lekach. I antydepresantach i benzo.

Jest tak jak kolezanka powyzej mówi, bezno napewno ostro trzepia po pamieci,
koncentracja jest rozwalona po ssri no i napewno troche wynika to z objawów
choroby.

Sortuj wg