WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 07 lip 2014, 10:20
kokon20 napisał(a):Aktualnie jestem na sertralinie,fajnie bo dodaje energii ale na lęki działa średnio.

Wenla to dla mnie zdecydowanie najlepszy lek na fobię społeczną przede wszystkim, a i na lęk uogólniony działa znakomicie. Już 75mg po dwóch tygodniach pozwoliło mi normalnie iść ulicą, bez ciągłego gapienia się na czubki swoich butów. Na 150mg było jeszcze lepiej. Brałem ten lek już dwukrotnie i za każdym razem pomagał kiedy było naprawdę kiepsko z lękiem. Wiem na pewno że jeszcze do niego wrócę, przypuszczalnie już na stałe.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kokon20 07 lip 2014, 10:43
dzięki depas za odp.
No to jeszcze miesiąc zostanę na sertrze a potem startuję z wenlą.

przez depas 07 lip 2014, 11:01
Kto wie, może po miesiącu jeszcze na sertrze będziesz czuła się już ok i nie będzie potrzeby zmieniać leku. Z informacji o tym leku wynika że również ma właściwości przeciwlękowe, w tym na fobię społeczną. Tak czy inaczej, powodzenia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 07 lip 2014, 14:47
no i dupa zimna, lekarz wycofal valdoxan i dowalil druga dawke duloksetyny czyli mam teraz brac 60mg rano i 60mg popoludniu. I na spanie jakies tabletki zebym spala w nocy a nie w dzien.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 08 lip 2014, 00:10
A tłumaczył czemu ten Valdoxan wycofał? Nie było najmniejszej poprawy na tym leku?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Miss Worldwide 08 lip 2014, 01:01
depas, ja mu powiedzialam, ze nie czuje poprawy a najwazniejsze bylo ustabilizowanie snu dla mnie. I dalej moglam spac popoludniami wiec bez sensu. Ja musze spac w nocy a w dzien nie spac i nie wychdzi mi to. Wiec zwiekszyl dawke duloksetyny w dzien a na noc nasenne zebym spala. Zobaczymy.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez depas 08 lip 2014, 01:25
Rozumiem. A jakie nasenne Ci dał? Jakieś "siekiery"?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez diritatis 08 lip 2014, 08:11
Chada napisał(a):Gratulację,mam 2 pytania jak ci się miksuję wenle z alkoholem o ile pijesz? i po takim czasie brania czujesz jakieś nadmierne pocenie się?

Jedyna różnica jest taka, że gdy nie brałam tego leku, to mogłam wypić pięć piw i po prostu zasypiałam, ale wszystko pamiętałam. Teraz po tych pięciu czy sześciu piwach urywa mi się film, tak dosłownie, potrafię dalej chodzić, śmiać się, pić więcej, w końcu wrócić do domu, ale gdy rano się budzę to niczego nie pamiętam. Rzadko się to zdarza, bardzo rzadko, ale jednak, dlatego teraz już nie piję więcej niż 3 - 4 piwa w większym odstępie czasu.

Nadmiernego pocenia się nie czuję, ale to może dlatego, że od dziecka się dużo pocę, zwłaszcza w takie upały.
"Nie ma na świecie nic równie ok­rutne­go, jak poczu­cie opuszcze­nia wy­wołane tym, że nie ma się na co czekać" - Haruki Murakami
Wenlafaksyna 150 mg, Lamotrygina 50 mg, Mirtazapina 30 mg

przez Miss Worldwide 08 lip 2014, 11:47
depas, raczej jakas lipe. Stwierdzam po wczorajszym zazyciu. Wcale mnie nie uspilo. A nawet dosyc spiaca bylam. Dalparan (zolpidem)10mg :?

Pristiq 100mg

przez Patryk29 08 lip 2014, 22:16
Witam to mój piewszy post i moze zaczne od tego ze cierpie juz prawie 3 lata na zaburzenia depresyjno-lekowe.
Biore leki jest w sumie w miare ostatnio biore 1,5mg alprozoalu, pewnie stad lepszy nastrój ale w sumie z dwojga zlego
wole poki co to brac tymbardziej ze lekarz powiedzial ze spokojnie mozna go brac dlugo, czytalem wiele watków na tym
forum, wszedzie pojawia sie Dark Passanger jako wszechwiedzacy i bystrzacha, skoro jestes taki inteligenty i obcykany w temacie
to czemu nadal tkwisz w depresji, sory nie chcem cie obrazic nie znam twojej historii, moze sie myle moze czujesz sie bardzo dobrze i wogóle,
tego ci zycze, ale nie rób z siebie geniusza bo zapewne nim nie jestes o czym swiadcza w wielu watkach i w twoich postach copy paste z wikipedii lub innego zródla informacji, chcesz sie dowartosciowac czy co ?? Co do zamienników leków bo bardzo czesto na tym forum pojawiaja sie klotnie i sprzeczki czy oryginal lepszy czy zamiennik niczym sie nie rózni, generalnie od kilku lekarzy uslyszalem ze niestety panie moderatorze ale sie pan myli roznia sie i nie musze mówic czym bo skoro masz wiedze to napewno wiesz czym, na swoim przykladzie,bralem wenlafaksyne w dawce 75mg ponad miesiac pod postacia velafaxu co ciekawe przez kilka dni czulem sie jak naspidowany i co ciekawe postanowilem sprawdzic oryginalny lek wzialem jedna tabletke efektinu i po kilku godzina poczulem spokoj zero leku zero pobudzenia,
a po velafavie mialem niepokój i takie niezdrowe pobudzenie równiez delikatne mysli samobójcze, wiec nie mow ze sie nie rozna bo to jest poprostu nie prawda, nie wspomne o tym ze zamienniki nie przechodza wszystkich badan tak jak lek oryginalny to z kolei wiem od mojego kolegi który jest farmaceuta i wiedza zjada cie na dzien dobry, wiec nie zawsze masz racje. pozdrawiam pewnie dostane zaraz bana
ale co mi tam pozdrawiam wszystkich uzytkowników i zycze szybkiego powrotu do zdrowia :tel2:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez agusiaww 08 lip 2014, 22:49
Patryk29, zamienniki roznia sie tylko sybstancjami dodawanymi do otoczek. Natomiast akurat ze wziales oryginal to akurat moze nastapiła poprawa :) natomiast jak lepiej Ci z ta świadomoscia ze bierzez oryginał to bierz. Poza tym choroby/zaburzenia psychiczne zazwyczaj są przewlekłe, wspolistnieja z roznymi innymi chorobami i nie jest tak prosto akurat z tym :)

Czytałam wyzej ze ktos brał wenle i nie mogł spac, ja tez nie spałam po wenli bo wenla aktywizuje, i wtedy dorzucają nasenny takie błędne koło, ale działa.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 08 lip 2014, 23:33
Wiem ze rózna sie tylko wypalniaczami, ale moze to dawac inny obraz leku przynajmniej na poczatku brania leków, a u niektórych ludzi
konczy sie to zaprzestaniem brania danego leku który potencjalnie móglby tej osobie pomóc, ja nie biore orygianlu zrobilem to z ciekawosci
zeby sprawdzic, ja wogóle biore wenle na noc i spie po niej bez zadnych wspomagaczy a ponoc to lek który ma aktywizowac :great:

przez agusiaww 08 lip 2014, 23:39
Patryk29, takze widzisz, kazdy z nas ma jakies tam swoje indywidualne preferencje i grunt ze dziala ale pozytywnie :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 08 lip 2014, 23:44
No nie wiem czy tak bardzo pozytywnie w moim przyapdku :), dziwne jest to ze po wzieciu dawki 75mg z rana po kilku godzina wlacza mi sie niepokój i jak nie wezme benzo to nie przechodzi a biore juz 2 miesiace, miesiac na dawce 75mg rano i wieczorem 75mg i nie mam zielonego pojecia dlaczego tak jest fakt ze biore jeszcze paroksetyna juz prawie poltora roku moze to jej wina sam nie wiem :)

-- 08 lip 2014, 23:45 --

75mg wenli miesiac i na 150mg od miesiaca sorki za blad

Sortuj wg