WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Maggda92 03 lip 2014, 14:22
robotnica, To dobrze, bo ja koszmary mam cały czas :hide:
Maggda92

przez ala1983 03 lip 2014, 14:30
robotnica napisał(a):Okazuje się, że biorę wenlę już 2 tyg, ale 37,5.

Generalnie uważa się, że taka dawka nie jest dawką terapeutyczną. Z reguły stosuje się ją tylko "na rozpęd", przez kilka pierwszych dni, aby potem móc wprowadzić wyższe dawki.

Ale jestem ciekawa jak to u ciebie będzie.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Maggda92 03 lip 2014, 14:32
ala1983, Tak jest, ja nawet nie dostałam tej małej dawki tylko od razu 75mg
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 03 lip 2014, 14:34
No, ja też dostałam 75 mg, ale źle się czułam i zadzwoniłam i lekarz mówi, że tak no to 37 na razie... Dzisiaj wzielam 1 raz 75, a potem jeszcze wiecej wezme...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez luigi 03 lip 2014, 22:28
Cześć wszystkim,
Potrzebuję pomocy. Moja żona wzięła dzisiaj rano 1szą dawkę wenlafaksyny (profaxine) 75 mg. Od godziny ziewa i nie może przestać. Dosłownie ziew za ziewem, bez przerwy. Widzę, że strasznie ją to męczy. Zasugerowałem, żeby poszła spać ale to ziewanie jej tak przeszkadza, że nawet zasnąć nie może. Widać, że strasznie ją to męczy. Polećcie proszę jakiś lek / sposób / cokolwiek na takie ultraziewanie.
Pozdrawiamy

przez Miss Worldwide 04 lip 2014, 02:15
luigi, przez pierwszy tydzien odypujcie z kapsulki polowe zawartosci. 75mg to mala dawka ale lepiej zaczac od jeszcze mniejszej. Ziewanie to nic takiego w porownaniu z innymi objawami ubocznymi takze chociaz to na pocieszenie. Jakby ziewanie sie utrzymywalo jednak dluzej niz pare dni to do lekarza. Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Asmo 04 lip 2014, 04:09
Biorę venlę już nieco ponad 2 miesiące. Zacząłem brać gdy byłem na skraju z powodu depresji i lęków. Tydzień 75 i potem już ciągle 150 szybko mi pomogło i był krótki okres niemal normalnego funkcjonowania co u mnie graniczy z cudem. Ale cudowne działanie venli zaczęło słabnąć stopniowo i od kilku dni wszystko wraca. To nie istotne dla leczenia ale nawet znów dosypiam za dnia i apetyt wrócił co mnie dołuje bo już jakiś czas ładnie ograniczyłem jedzenie bo lek w tym przy okazji pomógł. Znów jestem na skraju i za chwilę rzuce pracę bo już nie mogę. Byłem ponad tydzień na wizycie. Zwiększenie dawki odpada bo lekarka boi sie że wpadnę w manie i liczy że to chwilowa zniżka. Jednak nie bo objawy wciąż sie nasilają. Spróbuję ja przekonać do zwiększenia dawki bo na początku czułem wyraźne działanie jednak obawiam sie że nic z tego nie wyjdzie. Jestem niemal przekonany że wieksza dawka mogłaby mi pomóc. Fajnie macie że Wam można zwiększać dawki bez ryzyka maniakalnego. Jestem w czarnej du.pie. Moje ulubione zajęcie to w tej chwili leżenie pod kołdra skulonym.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Maggda92 04 lip 2014, 14:21
Asmo, U mnie też jest zjazd i nie wiem co się dzieje i zaczynają na nowo łapać mnie lęki
Maggda92

przez chester 04 lip 2014, 15:00
Asmo, Jeśli forma Ci nie wzrasta, a wręcz pogarsza na bank zwiększy dawkę. Wg mnie też najlepsza dawka wenli to 150 mg.

przez Maggda92 04 lip 2014, 15:36
chester, a czemu akurat 150mg?
Maggda92

przez wisnia80 04 lip 2014, 16:43
U mnie lepiej, ale i tak będę chciał wrócić do sertry. No chyba że na wenli będzie jakaś mega poprawa. Albo żeby chociaż gorzej nie było. :mrgreen:

Wenla działa tysz na dopamine?

przez Miss Worldwide 04 lip 2014, 16:55
chester, przeciez juz bierze 150 i pisze ze lekarka mu nie chce zwiekszyc bo sie obawia o maniakalne stany.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Maggda92 04 lip 2014, 17:00
wisnia80,
jest lekiem przeciwdepresyjnym, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Leki z tej grupy stosowane są w leczeniu depresji oraz innych chorób, takich jak zaburzenia lękowe. Uważa się, że u ludzi w stanie depresji i (lub) lęku występuje mniejsze stężenie serotoniny i noradrenaliny w mózgu. Mechanizm działania leków przeciwdepresyjnych nie jest do końca poznany, ale mogą one pomóc przez zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w mózgu. Lek Venlafaxine Bluefish XL stosuje się w leczeniu depresji u osób dorosłych. Lek Venlafaxine Bluefish XL wskazany jest również w leczeniu następujących zaburzeń lękowych u osób dorosłych: uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej (lęk lub unikanie sytuacji społecznych) oraz lęku napadowego (ataki paniki). Aby pacjent poczuł się lepiej, ważne jest, żeby leczenie depresji oraz zaburzeń lękowych przebiegało we właściwy sposób. W przypadku nie podjęcia leczenia stan pacjenta może się nie poprawić, ulec pogorszeniu i będzie znacznie trudniejszy do leczenia.
Maggda92

przez Lord Kapucyn 04 lip 2014, 18:36
Tak, wenla w znacznie wyższych dawkach hamuje wychwyt zwrotny dopaminy. Taką informację można znaleźć w niektórych podręcznikach farmakologii. Do końca nie wiadomo jak to jest, ale prawdopodobnie transporter noradrenaliny(NET), częściowo w jakimś stopniu odpowiada także za transport dopaminy i blokada wychwytu zwr. NA w pewnych rejonie mózgu skutkuje też blokadą wychwytu zwrt. DA.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg