WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Maggda92 01 lip 2014, 13:05
wisnia80,
Masz zmianę leków, masz całą listę skutków ubocznych tutaj, między innymi depresja, pogłębiony lęk i myśli samobójcze.
9 dni to na prawdę bardzo krótko, ja też brałam przed tym inne leki na depresję, które mi wcale nie pomagały.
Na początku leczenia wenelą dalej miałam depresję, myśli samobójcze, na dodatek byłam w psychiatryku i leżałam tam cały czas i zdychałam
Dopiero później zaczęłam z depresji wychodzić.
Do każdego leku trzeba się przyzwyczaić.
Wenlafaksyna należy do grupy leków przeciwdepresyjnych o nowej strukturze. Jest mieszaniną racemiczną dwóch aktywnych enancjomerów. Zarówno wenlafaksyna, jak i jej główny aktywny metabolit – O-demetylowenlafaksyna (ODV) – to silne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny oraz słabe inhibitory wychwytu zwrotnego dopaminy.

Działania niepożądane

Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, parestezje, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, ziewanie, zmniejszone łaknienie, zaparcia, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia oddawania moczu (zwłaszcza parcie na mocz), pocenie się (w tym poty nocne), zwiększone stężenie cholesterolu we krwi (zwłaszcza związane z długotrwałym leczeniem i prawdopodobnie przy stosowaniu dużych dawek), zmniejszenie masy ciała, nadciśnienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych (najczęściej zaczerwienienie twarzy), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, astenia/zmęczenie, zaburzenia ejakulacji/orgazmu (mężczyźni), brak orgazmu, zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu seksualnego, nieprawidłowe sny, bezsenność, nerwowość, uspokojenie. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca, w tym tachykardia, drgawki kloniczne mięśni, szumy uszne, zaburzenia smaku, bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu), biegunka, zatrzymanie moczu, zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło, wysypka, łysienie, hiponatremia, zwiększenie masy ciała, zaburzenia orgazmu (kobiety), krwotok miesiączkowy, reakcje nadwrażliwości na światło, nieprawidłowe wyniki aktywności enzymów wątrobowych, pobudzenie, apatia, omamy, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, omdlenia. Rzadko: zapalenie wątroby, reakcje maniakalne, myśli/zachowania samobójcze oraz niepokój psychomotoryczny/akatyzja, krwotoki (w tym krwotok mózgowy), krwawienie z przewodu pokarmowego, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH), wydłużony czas krwawienia, małopłytkowość, napady drgawkowe, złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy. Bardzo rzadko: zwiększone stężenie prolaktyny, reakcja anafilaktyczna, stany majaczeniowe, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, swędzenie, świąd, pokrzywka, rabdomioliza, zapalenie trzustki, eozynofilia płucna z takimi objawami, jak duszność, ból w klatce piersiowej, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, ostra jaskra, wydłużenie odstępu QRS i QT, migotanie komór, tachykardia komorowa (w tym torsade de pointes), niewydolność serca, nieprawidłowy skład krwi (w tym agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, neutropenia i pancytopenia), reakcje pozapiramidowe (w tym dystonia i dyskineza), późne dyskinezy. Przerwanie leczenia (zwłaszcza nagłe) może wywołać objawy odstawienne (zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia czucia, parestezje, pobudzenie lub niepokój, nudności i/lub wymioty, drżenie, splątanie, pocenie się, ból głowy, biegunka, kołatanie serca, niestabilność emocjonalna, drażliwość, zaburzenia widzenia); zwykle mają łagodny przebieg i ustępują samoistnie, jednak u niektórych osób mogą być ciężkie i/lub przedłużone. Po przedawkowaniu: zaburzenia świadomości, rozszerzenie źrenic, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, senność, drgawki, zawroty głowy, wymioty, zmiany w zapisie EKG (wydłużenie odstępu QT, blokada odnogi pęczka Hisa, wydłużenie QRS), tachykardia lub bradykardia, śpiączka, zgon. Brak swoistego antidotum, hemodializa jest nieskuteczna, należy podać węgiel aktywowany, wykonać płukanie żołądka i stosować leczenie objawowe.
Maggda92

przez Miss Worldwide 01 lip 2014, 14:06
kujav89, ja bym poprosila lekarza o zmiane jesli skutki uboczne po miesiacu nie odchodza. I stres gra tu ogromna role. Jest w stanie niezle namacic ze zdrowiem. Popros lekarza o jakies benzo na gorsze chwile. No i zmiane leku.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 01 lip 2014, 19:37
Miss Worldwide, jak Ci leci z Valdoxanem, jak ze snem?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 01 lip 2014, 23:22
depas, troche lepiej ale dalej sie budze po kilku godzinach i musze sie postarac zeby znowu usnac. Tyle ze ja dostalam go zeby tyle nie spac jak zwyklam to robic. Jak narazie chyba tez troszke pozytywniejsze myslenie ale naprawde minimalnie. Mniej zalamana chodze. No ale to dopiero tydzien. Zobaczymy dalej.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez wisnia80 02 lip 2014, 08:34
Ja na wenli zacząłem znowu podsypiać w ciągu dnia.

I ewidentnie wenla. vs. sertra to sertra działała na mnie lekko euforyzująco.

przez Maggda92 02 lip 2014, 12:27
Żeby nikt nie miał wątpliwości to ja Anel92, tylko po zmienia nicku ;)

wisnia80, To będziesz mógł ocenić do dopiero po 2 , 3 tyg stosowania, wtedy będziesz mógł stwierdzić czy działa czy nie i jak działa
Maggda92

przez lunatic 02 lip 2014, 12:46
wisnia80 napisał(a):Biorę SSRI od 4 miesięcy bez przerwy, nie rozumiem dlaczego na wenli nagle zjazd jest. Już tak dobrze się czułem, a teraz tak samo jak przed braniem leków. Jakaś pustka i poczucie beznadziei mnie opanowuje. Miałem iść na rower, a najchętniej to pójdę do łóżka spać zapomnieć że istnieję.

no to pewnie spotkales sie juz z faktem ze te leki mogą początkowo pogarszać samopoczucie i ze nie działają od pierwszych dni, jest zjazd bo tak moze byc początkowo i tyle

przez wisnia80 02 lip 2014, 16:39
Maggda92 napisał(a):Żeby nikt nie miał wątpliwości to ja Anel92, tylko po zmienia nicku ;)

wisnia80, To będziesz mógł ocenić do dopiero po 2 , 3 tyg stosowania, wtedy będziesz mógł stwierdzić czy działa czy nie i jak działa

No to 2 tyg. będą już za 3 dni. Ale już teraz mogę napisać, że wróciła potrzeba spania w ciągu dnia, co było zupełnie niemożliwe na sertrze.

Czyli wenla. vs. sertra 0:1

przez wieslawpas 02 lip 2014, 23:07
ja chyba biore cala 75 juz tydzien

przez Miss Worldwide 03 lip 2014, 01:16
wisnia80, a jak w nocy spisz? masz normalny rytm 8h spania w nocy a pomimo tego chce ci sie spac w dzien?

Pristiq 100mg

przez Maggda92 03 lip 2014, 12:21
wisnia80, 2, 3 tygodnie trzeba czekać na rozkręcenie. Może być równie dobrze 3 tygodnie,, poczekaj jeszcze trochę może się potem okazać, że nie będziesz już spał w ciągu dnia
Maggda92

przez Molibdenowy 03 lip 2014, 12:43
U mnie chyba się poprawia. Powoli ale ciągnie mnie w górę. Niedługo dojdę do 150 mg, więc może w ogóle będzie nieźle :105:
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Maggda92 03 lip 2014, 12:44
Molibdenowy, :great: :great: :great:
Maggda92

przez monapayne 03 lip 2014, 14:19
Okazuje się, że biorę wenlę już 2 tyg, ale 37,5. Ciekawe kiedy się poprawi. W każdym razie nie mam już koszmarów.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Sortuj wg