WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Maggda92 27 cze 2014, 14:03
A ja chodzę strasznie nerwowa i podejrzewam,że to wina tego leku
Maggda92

przez wisnia80 27 cze 2014, 15:01
Anel92 napisał(a):A ja chodzę strasznie nerwowa i podejrzewam,że to wina tego leku

A ja podejrzewam że to wina nerwów :mrgreen:

przez Maggda92 27 cze 2014, 15:14
wisnia80, To swoją drogą ale ten lek mi dowala jeszcze
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 28 cze 2014, 14:28
Od kiedy biorę SSRI jest mnie 5kg mniej.

-- 29 cze 2014, 08:21 --

No, na 75 mg wskakuję ab morgen an :-)

przez kujav89 29 cze 2014, 17:22
Witam wszystkich, trafiłem tutaj, gdyż po prostu nie wiem co robić. Biorę welafaksynę (Oriven 75 mg.) z przerwami od studiów. Dziś mam 25, od marca pracuję. Długo pracy szukałem i myślałem, że jestem silny, lecz ona wrócila. W listopadzie ubiegłego roku zdecydowałem się na odstawienie leku, głównie z uwagi na bóle brzucha (coś ala zespół jelita drażliwego, po długiej diagnozie gastrolog stwierdził, że to wina leku) oraz chęć zostania krwiodawcą. Depresja wróciła, gdy... znalazłem pracę. Podobno w moim przypadku jest to trwałe zaburzenie biochemii w mózgu i jestem skazany na leki do końca życia.

A teraz sedno sprawy, wylądowałem u kilku lekarzy, gdyż: ciężko oddycham, mam problemy z widzeniem (, zmiany źrenic, ostrość, bądź coś w stylu fal przed oczyma) uczucie otępienia (czasem nie wiem co się dzieje wokòł mnie), no i bòl brzucha,ale to standard. Z oczami wszystko ok, według neurologa też wszystko ok. Od jakiegoś miesiąca biorę lek wieczorem, lecz nic się nie zmieniło. Czy możliwe, żeby ten sam lek działał inaczej w pracy (skutki uboczne) a inaczej na studiach (ból brzucha, czasami ciężki oddech) ? Czy ktoś miał może podobne skutki uboczne (wzrok, ciężki oddech, otępienie) ?

Pracuję przy komputerze, z danymi liczbowymi iii... o efektywności szkoda gadać, a błąd też się zdarzy. Mam wielkue szczęście do pracodawcy, bo ja sam bym się już dawno zwolnił.

Lekarz mówi, że to wina zmiany pory dawkowania (tylko, że przed zmianą skutki uboczne, przeszkadzajàce w pracy również występowały), i trzeba czekać, a jeśli skutki uboczne nie przejdą, to może warto pomyśleć o zmianie pracy, a 5 lat studiów -rachunkowość,controlling ? machnąć ręką ?

Przepraszam za formę, lecz średnio u mnie z percepcją. Pozdrawiam.

przez wieslawpas 29 cze 2014, 17:44
dziaiaj wzialem 3 tabletke 75g nic szczegolnego nie czuje.

przez wisnia80 29 cze 2014, 20:36
wieslawpas napisał(a):dziaiaj wzialem 3 tabletke 75g nic szczegolnego nie czuje.

A ja czuję że zwiększyłem dawkę, po zwiększeniu dawki.

Ogólnie wenla. vs sertra. to na sertralinie bardziej chciało mi się chcieć. Nic, biorę wenlę dopiero 8 dzień.

przez Meg1985 29 cze 2014, 20:47
kujav89 napisał(a):
Lekarz mówi, że to wina zmiany pory dawkowania (tylko, że przed zmianą skutki uboczne, przeszkadzajàce w pracy również występowały), i trzeba czekać, a jeśli skutki uboczne nie przejdą, to może warto pomyśleć o zmianie pracy, a 5 lat studiów -rachunkowość,controlling ? machnąć ręką ?

Hej, niestety nie pomogę co do leku, nigdy nie brałam, ale na pewno najgłupszą rzeczą byłoby po tak dobrych studiach zaczynać od zera, nie rób tego, nie po to tyle lat się starałeś i stresowałeś, żeby teraz papier poszedł do śmieci. Moim zdaniem powinieneś udać się do lekarza,który po prostu powinien lek zmienić,chyba, że już dużo przetestowałeś i to jedyny który Ci pomaga. Ale moim zdaniem jeśli lubisz to co robisz, to nie zostawiaj tego, bo przed Tobą szansa na fajne dość dostatnie życie....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Chada 29 cze 2014, 21:06
Meg1985 napisał(a):
kujav89 napisał(a):

Hej, niestety nie pomogę co do leku, nigdy nie brałam, ale na pewno najgłupszą rzeczą byłoby po tak dobrych studiach zaczynać od zera, nie rób tego, nie po to tyle lat się starałeś i stresowałeś, żeby teraz papier poszedł do śmieci. Moim zdaniem powinieneś udać się do lekarza,który po prostu powinien lek zmienić,chyba, że już dużo przetestowałeś i to jedyny który Ci pomaga. Ale moim zdaniem jeśli lubisz to co robisz, to nie zostawiaj tego, bo przed Tobą szansa na fajne dość dostatnie życie....

Popieram w 100%. Sam bym chciał osiągnąć tyle co Ty.

Lamotrygina 150mg

przez Miss Worldwide 30 cze 2014, 01:57
kujav89, napisz ile czasu brales wenle i jak czules sie w przerwach kiedy wenli nie brales. Teraz bierzesz juz pare miesiecy rozumiem i skutki uboczne nie minely.
Czy jak poszedles do pracy to zaczales odczuwac depresje a reszte objawow po rozpoczeciu wenli dopiero?
Czy bierzesz cos na uspokojenie? (dawka benzo gdyby ukoila te objawy to wtedy byloby bardziej pewne, ze to nerwicowo-lékowe objawy)

i najwazniejsze pytanie- skoro poprzednim razem tez miales spore efekty uboczne to dlaczego lekarz przepisuje ci ten sam lek????
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 30 cze 2014, 07:34
wieslawpas, spokojnie, ja dopiero po 2 tygodniach odczułem pozytywne działanie przeciwlękowe. W ogóle wenla u mnie zaskoczyła świetnie jeśli idzie o lęki, też w początkowej dawce 75mg.
Poza tym jeśli nic szczególnego nie czujesz to dobrze, znaczy że dobrze tolerujesz ten lek, u mnie początki były trudne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Maggda92 30 cze 2014, 08:47
wieslawpas, zrozum,że za krótko bierzesz ten lek, ciesz się,że nie masz uboków
Maggda92

przez wisnia80 30 cze 2014, 09:04
Ja mam na razie te same co na sertrze (uboki) Więc zmiana leku być może mijała się z celem. Poczekam, może przejdzie. W ogóle to zauważam, że na dawkach ciut mniejszych niż terapeutyczne, uboków nie ma, a działanie leku wydaje mi się że jest.

przez Maggda92 30 cze 2014, 09:07
wisnia80, nie ma bo są małe dawki, ale takie małe dawki na dłuższą metę nie pomogą Ci w zdrowieniu
Maggda92

Sortuj wg