WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 311

przez stapelia 31 sty 2008, 16:23
poszlam do lekarza, bo chcialam dopytac o ten nasenny i opowiedzialam mu jak sie czuje a on zapisal mi afobam, niby pol tabletki z o,25 2 razy dziennie ale jak przeczytałam ulotke to sie załamałam- nie chce juz kolejnego prochu i to takiego, ktory uzaleznia :((( moze lepiej wspomagać sie ziołami i po prostu przeczekac ten zly okres. sama nie wiem :((
pozdrawiam
Agnieszka
Offline
Posty
39
Dołączył(a)
30 sty 2008, 14:33

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 31 sty 2008, 17:57
stapelia nie czytaj ulotek bo w wiekszości to się nie sprawdza. ja też byłam przerażona tym co tam było napisane. dostałaś w najmniejszej dawce więc naprawde nie ma się czego bać. na sen jest jak najbardziej odpowiedni. możesz wziąść nawet dwie. niektórzy biorą po 2mg i nic im nie jest więc bądz spokojna. ziołowe leki nie zawsze działają niestety.
weż sobie ten afobam. uzależnić się od niego można jedynie jeśli będziesz brała codziennie przez 3 tyg. tak mi powiedział lekarz.
najlepiej w sumie nie brać dwa razy dziennie tylko na sen.
a tak ogólnie najlepszym nasennym lekiem jest estazolam. naprawde polecam.
weź sobie dzisiaj na wieczór, zaśniesz i będzie wszystko ok.

trzymaj się! :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 31 sty 2008, 22:33
eva79 napisał(a):Mam pytanie.Biore efectin 75 er juz ponad miesiac.Najpierw przez okolo 3 tygodnie bralam polowe(odsypywalam).Potem przeszlam na cala tabletke.I niby wszystko ok.Lęki znacznie się zmniejszyly,nie mam ataków.Oczywiscie przeszlam na poczatku przez traume pierwszych dni (mdlosci,poty,bol glowy etc) ale potem to przeszlo.Niestety od kilku dni czuje cos dziwnego.Cos jakby drętwienie języka oraz ogromną sennosc.Zasypiam o 22giej i śpie az do 9tej.Dla mnie to dziwne troche.Czy ktos z Was mial takie cos po efectinie.A jesli to po tym to dlaczego objawia sie po takim czasie?
Z gory dzieki za odp.


witaj,
no ja mam podobnie, biore 3 tydzien, ten pierwszy katastrofa, ale to normalka jak mowia. A dzisiaj tez mnie telepie, mrowi nosi i chce sie spac, moze trzeba jeszcze poczekac. Wlasnie ide spac ale dopiero niedawano wstalem;)
tzn relaksowac sie...
milej nocki
pozdrawiam.
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 01 lut 2008, 01:12
u mnie tak naprawde wszystkie skutki uboczne mineły dopiero po miesiącu. ale da sie wytrzymac, nie ma co się załamywać :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 01 lut 2008, 12:24
Nie wiem to 3 dzien jak biore effectin 150mg i nic nie dziala, a po velafaxie bylo duzo lepiej, chyba musze sie przejsc, nie wiem po ciort to zmieniaja..
sorki ale mam zly humor

pozdrawiam.
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 01 lut 2008, 13:35
ja odczułam efekty zmiany dawki na 150mg dopiero po tygodniu... ale warto było czekać.

Nie bądz zły... liczy się pozytywne nastawienie!
Prawda jest taka, że tabletki wszystkiego za nas nie zrobią i sami musimy się wziąść w garść.
trudne, ale chyba możliwe do zrobienia ;)

pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 01 lut 2008, 13:48
Bad Girl napisał(a):ja odczułam efekty zmiany dawki na 150mg dopiero po tygodniu... ale warto było czekać.

Nie bądz zły... liczy się pozytywne nastawienie!
Prawda jest taka, że tabletki wszystkiego za nas nie zrobią i sami musimy się wziąść w garść.
trudne, ale chyba możliwe do zrobienia ;)

pozdrawiam :)



dzieki bad girl za slowa pocieszenia, no mam taki zamiar je brac do nastepnej wizyty, jak bedzie zle to pewnie da wieksza dawke, ale velafex to czulem kazdego dnia...tzn wszystko bylo ok i nawet slonca nie potrzeba bylo...
dzieki pozdrowka
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 01 lut 2008, 15:26
a Velafex to to samo co Efectin?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 01 lut 2008, 18:51
Bad Girl napisał(a):a Velafex to to samo co Efectin?


Tak to samo, tylko ze efectin jest o przedluzonym dzialaniu, a velafax nie, i pewnie dlatego ma lepszego kopa niz efectin, mimo ze bralem 75mg, a efectinu 150 nie odczuwam w ogole.
Pozdrawiam
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

przez Grubcia 01 lut 2008, 22:16
Efectin naprawde dziala.Udalo mi sie zdac kilka egzaminow bez napadow paniki.Nauka plus spokoj ducha daje sukces.
Grubcia
Offline

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 02 lut 2008, 09:23
człowiek z lasu efectin też jest dostępny bez przedłużonego działania z tego co wiem.... a dlaczego w takim razie zmieniłeś ten lek jeśli dobrze się po nim czułeś?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 02 lut 2008, 11:11
Bad Girl napisał(a):człowiek z lasu efectin też jest dostępny bez przedłużonego działania z tego co wiem.... a dlaczego w takim razie zmieniłeś ten lek jeśli dobrze się po nim czułeś?



Tzn Pani doktorka mi tak przepisala na pierwsze 3 tygodnie velafax, a jak mi sie skonczy to effectin, to masz pewnie racje bo to chyba velafax jest bez przedluzonego dzialania.:) i pewnie temu dala effectin.
Pozdrawiam Bad Girl
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 02 lut 2008, 17:59
człowiek z lasu wiesz co mi się wydaje? że jak na tych lekach przy nazwie jest zaznaczone ER to chyba jest to wtedy lek o przedłużonym uwalnianiu. nie wiem co to ma ogólnie za znaczenie... ale to troche dziwne, że ci nie pomaga.
w każdym bądz razie trzymaj się ciepło i głowa do góry! :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez człowiek z lasu 02 lut 2008, 23:15
Bad Girl napisał(a):człowiek z lasu wiesz co mi się wydaje? że jak na tych lekach przy nazwie jest zaznaczone ER to chyba jest to wtedy lek o przedłużonym uwalnianiu. nie wiem co to ma ogólnie za znaczenie... ale to troche dziwne, że ci nie pomaga.
w każdym bądz razie trzymaj się ciepło i głowa do góry! :)



Dzieki Bad Girl:),, nio ja mam wspomagacze, ale ile mozna.... nio to chyba to oznacza ze wolniej sie rozkladaja hehehe, to nie piwko;),
pozdrowka:)
Posty
41
Dołączył(a)
17 sty 2008, 12:30
Lokalizacja
z lasu

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider], spiety99 i 34 gości

Przeskocz do