WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Marian_Paździoch 08 cze 2014, 09:19
Chada, mnie to utrzymywało się przez cały okres leczenia wenlą. A jak wszedłem na 225mg to myślałem, że wykorkuję...
Marian_Paździoch

przez pająk 08 cze 2014, 09:40
Ja jestem niskociśnieniowcem więc u mnie 200 wenfly ładnie je wyrównała ale poza tym nic z tego więcej nie było niestety.
pająk

przez Dark Knight 08 cze 2014, 21:52
Jak potliwosc po tym leku ma sie do innych antydepresantow ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 08 cze 2014, 21:55
Dark Knight, nie zauważyłem, żeby było gorzej niż po fluo
pregabalina, wenlafaksyna

przez Asmo 09 cze 2014, 00:26
Biorę venlę jakieś dwa tygodnie i wyciągnęła mnie z totalnego syfu depresji i stanów lękowych w których mnie mogłem wyjść z domu. Wszystko sie dosłownie odwróciło i żyje zupełnie inaczej. Mi lekarka powiedziała że lek szybko zaskoczy i tak jest. Reszta leków które biorę możliwe że też ma na to wpływ. Żyć nie umierać. Nabrałem ochotę do życia. Trwa to dopiero kilka dni ale mam nadzieję że sie to utrzyma. Myślę że venla ma tu spory udział bo takiego samopoczucia od kiedy zaczęłem gorzej chorować to ja jeszcze nie miałem. Odczuwam co to normalność a smakuje mi pięknie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez ala1983 09 cze 2014, 01:04
Asmo, No jeśli chodzi o szybkość działania w porównaniu z innymi to rzeczywiście zasługuje na wyróżnienie.
Natomiast przy schodzeniu... na ostatnim chyba miejscu.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Steffan1 09 cze 2014, 10:33
U mnie ciśnienie jest prawidłowe. Ale moje tętno jest niepokojące. Jak siedzę i nic nie robię to mam 85 uderzeń na minutę. Szczególnie po przebudzeniu moje serce pracuje na wysokich obrotach. Biorę 225 mg w dwóch dawkach, rano 150 mg i wieczorem 75 mg, aby moje serce wytrzymało. Nie chcę zmniejszać dawki, bo i tak ten lek działa tak sobie, nieraz jestem bardzo strachliwy, ale jakoś funkcjonuję w życiu codziennym. Może to przez te kardiotoksyczne działanie mam czasami stracha. A co by było jakbym pracował fizycznie. Nie chcę nawet o tym myśleć.

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 14:49
Ja na wenli miałem spoczynkowy puls 110-120, to dopiero jazda ;) A skoda, bo świetnie działa przeciwdepresyjnie.
elfrid, powrót do kwetiapiny mimo tycia?
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 cze 2014, 17:44
Marian_Paździoch, nie, raczej nie. wenla działa jakby chciała a nie mogła (chociaż niecałe 2tyg biorę), więc odstawiam te stabilizatory w diabły. dołożę krabę albo kwetę jak się coś będzie działo. a na razie dzieje się tylko paskudny nastrój.

przez jazzowa 09 cze 2014, 18:10
jest coś na rynku na dopaminę, żeby to z wenlą połączyć?

wszystko fajnie pięknie, ale mieć wy*bkę na wszytko cały czas to też nie fajnie.
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 18:15
Wiesz, może Ci się wydawać, że LPD bujają Twój nastrój. Też tak myślałem, ale po prostu trzeba być przez dłuższy czas na jednej dawce, wtedy powinno się unormować mimo wszystko. Ja obecnie biorę 30mg, ale zbyt krótko żeby się nastrój wyrównał. Mam raczej dobre dni ostatnio, ale popołudniami ZAWSZE łapię doła. Dla mnie to najgorsza pora. Tej nocy spałem jakieś 4,5 godiny. Położyłem się po 23 po łyknięciu 7,5mg mirty (doraźnie na bezsenność) i obudziłem koło 3.30 i tyle było z mojego spania. O dziwo senny nie jestem. Na 15-30mg mirty śpię 8 godzin, a bez zażycia czegokolwiek na sen - po 4-5h. Nie wiem co jest grane.
Im jest lepszy nastrój, tym większe zadręczanie się, że przyjdzie jakiś deszczowy dzień i wszystko się posypie, np. jak będę z dala od domu i dopadnie mnie dół. Im humor jest lepszy, tym strach przed depresją jeszcze większy.
Marian_Paździoch

przez depresja24h 09 cze 2014, 18:25
Witam serdecznie

Jestem na dawce 225 mg już 3 tygodnie i czuje się jak warzywo. Zastanawiam się czy nie za szybko dałam sobie taką dawkę. Czuje się jak nic nie warty śmieć czekający końca swej egzystencji.

przez elfrid 09 cze 2014, 18:35
Marian_Paździoch napisał(a):Wiesz, może Ci się wydawać, że LPD bujają Twój nastrój. Też tak myślałem, ale po prostu trzeba być przez dłuższy czas na jednej dawce, wtedy powinno się unormować mimo wszystko. Ja obecnie biorę 30mg, ale zbyt krótko żeby się nastrój wyrównał. Mam raczej dobre dni ostatnio, ale popołudniami ZAWSZE łapię doła. Dla mnie to najgorsza pora. Tej nocy spałem jakieś 4,5 godiny. Położyłem się po 23 po łyknięciu 7,5mg mirty (doraźnie na bezsenność) i obudziłem koło 3.30 i tyle było z mojego spania. O dziwo senny nie jestem. Na 15-30mg mirty śpię 8 godzin, a bez zażycia czegokolwiek na sen - po 4-5h. Nie wiem co jest grane.
Im jest lepszy nastrój, tym większe zadręczanie się, że przyjdzie jakiś deszczowy dzień i wszystko się posypie, np. jak będę z dala od domu i dopadnie mnie dół. Im humor jest lepszy, tym strach przed depresją jeszcze większy.

To do mnie pisałeś? U mnie nastrój się nie buja, jest po prostu zły i contans. W sumie zaczęło się na przełomie kwietnia, maja. Dopiero teraz na wenlafaksynie są jakieś prześwity, ale wtedy uświadamiam sobie w jakiej czarnej dupie byłem/jestem. Najlepsza pora to wieczór, wtedy jest nijako.

przez jazzowa 09 cze 2014, 18:38
u mnie też nie jest zły.
jestem obojętna na wszystko i na wszystkich.
150 biere od września 2013
lepiej złamcie mi serce niż nos.

Sortuj wg