WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
216
66%

Nie
82
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 328

przez elfrid 06 cze 2014, 23:56
jazzowa, dziwne. antydepresanty lecząc depresję powoduje, że znów na nowo zaczyna odczuwać się pozytywne emocje, radość z wykonywanych czynności, zainteresowania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez jazzowa 07 cze 2014, 10:18
elfrid, to chyba nigdy tego nie brałeś.
wszystkie osoby które znam biorące wenle, właśnie to samo mówią ;)

lęki i smutki zniknęły, ale zniknęły też i inne emocje.
jestem emocjonalnym wrakiem
przydałoby się na dokładkę coś z dopaminą
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez CórkaNocy 07 cze 2014, 10:44
jazzowa, też miałam tak po wenli i po każdym ssri, zanik emocji, takie wielkie nic, z tego powodu też totalny brak motywacji, chęci do zrobienia czegoś, do działania
do tego co gorsze, oprócz tego rozleniwienia mam po ssri potworne zmęczenie, miesiącami, to jest okropne, bo powoduje też problemy z myśleniem, pamiecia i jeszcze ta potworna senność, spanie po 12 h i dalej ziewanie i zamuła

dlatego obecnie nie biorę żadnych ssri, radzę sobie jakoś z lękami, ale co ważne nie mam takiego problemu ze zmęczeniem, mam dużą motywację, dobry nastrój, o wiele lepsze myślenie, bez porównania niż to, co było przedtem ;)
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 07 cze 2014, 11:02
jazzowa, biorę wenlafaksynę i wczoraj odczułem jakąś pierwszą poprawę w zakresie emocji i energii. Mnie SSRI i wenlafaksyna nigdy nie uspokajały. Nie wiem od czego to zależy, że na niektórych tak działa. Może u osób z nerwicą tak objawia się działanie przeciwlękowe. W każdym razie po antydepresantach zawsze miałem poprawę motywacji, też co do wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Może warto do SSRI dołożyć minaserynę, mirtazapinę, kwetiapinę; żeby to wszystko jakoś wyrównać.

przez jazzowa 07 cze 2014, 11:41
kij wie.
od lipca zaczynam terapię + niedługo wybiorę się znów do mego psychiatry, może mi coś zapisze dodatkowego
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez Chada 07 cze 2014, 14:24
Biorę Wenle od 4 dni zamiast Sertraliny bo czułem że po 2 latach coraz słabiej działała i objawy jak odizolowanie od ludzi i siedzenie w domu,niemożność skupienia się,pustkę i lęk bycia gorszym itp. wróciły.Źle reaguję na leki wpływające na noraarenalinę mimo to wziąłem co dała psych.Biorąc kiedyś kilka miechów Anafranil musiałem odstawić z tego powodu gdyż kołatanie serca aż ból,kłucie w klatce piersiowej,przyśpieszone tętno,mocne osłabienie i wysokie ciśnienie nie przechodziło tylko lekko osłabło.A przy nawet lekkim wysiłku wracało prócz lęk przez to wszystko.Teraz z wenlą jest to samo przejdą z czasem te uboki z sercem,tętnem itp.Bo nie wiem czy jest sens brania nadal :? Czy z biegami i siłownią przy Wenlafaksynie przez te uboki będę musiał się pożegnać?

Lamotrygina 150mg

przez wisnia80 07 cze 2014, 14:36
Chada napisał(a):Biorę Wenle od 4 dni zamiast Sertraliny bo czułem że po 2 latach coraz słabiej działała i objawy jak odizolowanie od ludzi i siedzenie w domu,niemożność skupienia się,pustkę i lęk bycia gorszym itp. wróciły.Źle reaguję na leki wpływające na noraarenalinę mimo to wziąłem co dała psych.Biorąc kiedyś kilka miechów Anafranil musiałem odstawić z tego powodu gdyż kołatanie serca aż ból,kłucie w klatce piersiowej,przyśpieszone tętno,mocne osłabienie i wysokie ciśnienie nie przechodziło tylko lekko osłabło.A przy nawet lekkim wysiłku wracało prócz lęk przez to wszystko.Teraz z wenlą jest to samo przejdą z czasem te uboki z sercem,tętnem itp.Bo nie wiem czy jest sens brania nadal :? Czy z biegami i siłownią przy Wenlafaksynie przez te uboki będę musiał się pożegnać?

A co Ci się dzieje na wenli?

przez Chada 07 cze 2014, 14:49
wisnia80 napisał(a):
Chada napisał(a):Biorę Wenle od 4 dni zamiast Sertraliny bo czułem że po 2 latach coraz słabiej działała i objawy jak odizolowanie od ludzi i siedzenie w domu,niemożność skupienia się,pustkę i lęk bycia gorszym itp. wróciły.Źle reaguję na leki wpływające na noraarenalinę mimo to wziąłem co dała psych.Biorąc kiedyś kilka miechów Anafranil musiałem odstawić z tego powodu gdyż kołatanie serca aż ból,kłucie w klatce piersiowej,przyśpieszone tętno,mocne osłabienie i wysokie ciśnienie nie przechodziło tylko lekko osłabło.A przy nawet lekkim wysiłku wracało prócz lęk przez to wszystko.Teraz z wenlą jest to samo przejdą z czasem te uboki z sercem,tętnem itp.Bo nie wiem czy jest sens brania nadal :? Czy z biegami i siłownią przy Wenlafaksynie przez te uboki będę musiał się pożegnać?

A co Ci się dzieje na wenli?

Pulsowanie serca w całym ciele i przyśpieszone bicie a tętno jak u biegacza...Strach myślać co przy wysiłku by było albo na większej dawce.To nie jest objaw nerwicy bez leków takich rzeczy nie mam :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez Marian_Paździoch 07 cze 2014, 20:16
Miałem identycznie. Przed samą siłownią musiałem brać beta bloker (lek na obniżenie tętna), żeby mi serce nie wyskoczyło przy intensywnym treningu. I tylko na wenlafaksynie tak miałem, na innych lekach nigdy. Wyczuwam nawet najmniejszą ingerencję leku w noradrenalinę.
Marian_Paździoch

przez elfrid 07 cze 2014, 21:12
Ale podobno w dawce do 75mg wenla działa jak inne SSRI. Dopiero w wyższych dawkach zaczyna się jej działanie na noradrenalinę.

przez Chada 07 cze 2014, 21:30
Marian_Paździoch napisał(a):Miałem identycznie. Przed samą siłownią musiałem brać beta bloker (lek na obniżenie tętna), żeby mi serce nie wyskoczyło przy intensywnym treningu. I tylko na wenlafaksynie tak miałem, na innych lekach nigdy. Wyczuwam nawet najmniejszą ingerencję leku w noradrenalinę.

Czyli znasz ten ból :mrgreen: Mam rozumieć że to z czasem nie przejdzie całkowicie?

elfrid napisał(a):Ale podobno w dawce do 75mg wenla działa jak inne SSRI. Dopiero w wyższych dawkach zaczyna się jej działanie na noradrenalinę.

Nie sądzę.Wręcz przeciwnie u mnie działa w małej dawce bardziej nora niż klomipiramina czy kwetiapina.Ogólnie mam przejebane nie będe leczył jednego drugim i wcinał Beta blokery.Faken SNRI odpada,TLPD tym bardziej.Zostają SSRI oprócz najukochańszej Sertry z której dopiero zszedłem bo przestała działać.Te leki zamiast pomagać to utrudniają 2x mocniej ;/

Lamotrygina 150mg

przez evil never dies 07 cze 2014, 22:45
jazzowa napisał(a):lecz zniknęły emocje, zniknęła pasja, zniknął sens.
obojętność.

U mnie po dwóch miesiącach na 75mg jest wręcz odwrotnie. Po pierwszym miesiącu który był tragiczny i mało się nie wyhuśtałem, teraz z dnia na dzień jest coraz bardziej pozytywnie. Nie przypuszczałem że można się tak dobrze czuć. Fakt, że od miesiąca wprowadzam też lamo (obecnie jestem na 100 mg), może to też ma jakiś związek.
Ale nie ważne, jest dobrze jak nigdy dotąd (chyba jak byłem dzieckiem to mogłem się czuć podobnie).
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez elfrid 07 cze 2014, 23:07
evil never dies, i oby tak dalej :D

przez evil never dies 08 cze 2014, 08:20
elfrid napisał(a):evil never dies, i oby tak dalej :D

Oby:-) ale z drugiej strony wiem, że " w życiu piękne są tylko chwile".
Pozdrawiam.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Sortuj wg