CHLORODIAZEPOKSYD (Elenium)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Misiek_NL 13 wrz 2010, 19:19
Wracam do elenium po 2 miesiącach przerwy... Bo troche zawaliłem sprawe alko i muszę zaczynać wszystko od nowa...
Misiek_NL

przez depas 22 cze 2014, 08:58
Nieoceniony przy uzależnieniu od innych benzodiazepin, albo po prostu odstawianiu po dłuższym stosowaniu. Kiedy dwa tygodnie cierpiałem katusze po długotrwałym zażywaniu etizolamu, przepisano mi chlordiazepoksyd i już po pierwszej tabletce poczułem nieopisaną ulgę i wręcz wybawienie z tamtego stanu ogólnej rozsypki, tak fizycznej jak i psychicznej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez 2004borys 15 paź 2014, 21:36
Dla mnie działał jak placebo , a łykałem dawki 2 x 25 mg. Po odstawieniu dostałem ataku padaczki , gdzie nigdy w życiu wcześniej u mnie epilepsja nie występowała.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 15:07
Mnie z kolei elenium w połączeniu z antydepresantem i lekiem przeciwpsychotycznym wyciągnął z ciężkiej depresji.

-- 14 lis 2014, 14:07 --

Mnie z kolei elenium w połączeniu z antydepresantem i lekiem przeciwpsychotycznym wyciągnął z ciężkiej depresji.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez laden 12 mar 2015, 07:56
sulpiryd34, to dobra wiadomosc. Bo wlasnie zaczalem kuracje z tym lekiem :)
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez Arasha 12 mar 2015, 20:29
laden, sporo tych leków masz przepisane :shock: Włączałeś je stopniowo, czy na raz ? Nie bardzo rozumiem, dlaczego dostałeś aż dwie różne benzodiazpiny :? Mam nadzieję, że się będziesz jakoś w miarę po tym zestawie czuł ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez laden 12 mar 2015, 20:33
Arasha, Wszystko na raz, oprocz speridanu i seronilu, ktore na poczatku mialy wartosci odpowiednio 1mg i 20mg dziennie :) Taki troche lekoman ze mnie :) A co do benzo to na sen, bo z nim klopot mam od paru miesiecy, wiec i mi wieksza dawke przepisal.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez Arasha 13 mar 2015, 01:49
laden, od jakiego czasu masz te pozostałe leki ? Bo np. kwetiapina w małych dawkach działa dobrze nasennie, więc nie wiem, po co ją łączyć z chlorprothixenem ( o podobnym działaniu ) :roll: Ja miałam ( i nadal mam ) ogromne problemy ze snem i powiem Ci, że dopiero jak dostałam mirtazapinę to zaczęłam spać ( wcześniej przez ponad 3 lata brałam alprazolam - czyli benzo, które w niczym mi nie pomogło ). Obecnie mi się trochę sen znowu zjebał, dlatego biorę do mirty ( 30 mg ) dodatkowo czasami kwetiapinę ( ale dawkę
50 mg, bo po setce dziwnie się czułam ). Na tym śpię. Nie wiem, z czym Ty masz większy problem ... czy z samym zaśnięciem, czy może z częstymi wybudzeniami w nocy ?

Jeśli jeszcze nie brałeś do tej pory mirty ani miansy ( oba leki antydepresyjne o podobnym działaniu - czteropierścieniowce, skuteczne przy bezsenności, zwł. problemach z zasypianiem ), to może zasugeruj lekarce na najbliższej wizycie. To tylko taka moja sugestia, bo nie znam Twojej diagnozy, ale wydaje mi się, że jeżeli coś innego mogłoby Ci pomóc, to po co pakować w siebie aż tyle :bezradny: Nie podejrzewam, żebyś wcinał leki dla przyjemności. Ale jeżeli ten zestaw, który masz obecnie zapisany, sprawdzi się u Ciebie, to spoko ... pytanie tylko, na ile aż tyle środków jest Ci na raz potrzebnych ?
Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez laden 13 mar 2015, 05:23
Arasha, Pozostale leki mam od paru dni, bo mi zmienil praktycznie wszystkie leki wczesniejsze, no moze oprocz seronilu i seperdianu. U mnie najgrorsze sa przebudzenia w nocy. Jak klade sie spac kolo powiedzmy 21-22 zasypiam w 10 minut, ale pozniej cogodzinne wybudzenia i problem z zasnieciem z powrotem.

Mirty nie bralem, ale ktos juz tutaj na forum doradzal mi ten lek na sen. Moze przy nastepnej wizycie, ktora bedzie za miesiac podpowiem mojemu psychiatrze ten lek, jezeli oczywiscie dalej moj stan ze snem bedzie sie utrzymywal na tak kiepskim poziomie.

Po co tyle pakowac - nie wiem :) Przepisal mi te leki to biore. Choc nie wydaje mi sie zeby to byla, az tak duza dawka, bo jak widac narazie nieskuteczna... :bezradny:
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez Arasha 14 mar 2015, 02:51
laden, u mnie jest na odwrót ... bez leku nie zasnę. Ale po przebudzeniu w nocy czy nad ranem zazwyczaj zasypiam bez problemu ;) Mam nadzieję, że Ci ten zestaw niebawem zatrybi ... a jak nie, to będziesz musiał wspólnie z lekarką coś pozmieniać. Najważniejszy jest efekt, a nie żeby wątrobę niepotrzebnie obciążać czymś co nie przynosi rezultatu. A jak się czujesz w ciągu dnia ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez laden 14 mar 2015, 07:07
Arasha, No dzisiejsza noc juz byla troszke lepsza, przebudzenia byly, ale szybko zasypialem z powrotem, wiec nie bylo tak zle. No ja tez mam nadzieje, ze ten zestaw zatrybi w koncu.

W dzien nie czuje sie najlepiej. Stany depresyjne, stany paranoiczne, natrectwa nie daja mi spokoju. Ale na razie sie trzymam jakos. Byle do przodu.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez sulpiryd34 24 mar 2016, 15:29
No i po dwóch latach znowu wskakuje na elenium. Po pierwszej tabletce znowu jestem wolny. Psychozy i lęki zniknęły.

-- 28 paź 2016, 19:52 --

Błogość i jeszcze raz błogość. Chyba najstarsza benzodiazepina, ale lepszej jeszcze nie zajadałem.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Sortuj wg