AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

przez multikonto_666 29 cze 2016, 09:54
Amitryptylina to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow. Zaleta jest jego szybkosc dzialania (w porownaniu do SSRI), ale przy nadmiernym pobudzeniu wybralbym wlasnie klomipramine ze wzgledu na slabszy wplyw na uklad noradrenalinowy. Z czasem na pewno tez zadziala na lęki pozytywnie.
Moze warto zapytac lekarza czy nie warto zamienic na klomipramine z tego wzgledu (+dodatkowo lepszy wplyw na lęki), poki jeszcze nie masz dlugiego stazu na amitryptylinie?

przez Mala1122 29 cze 2016, 17:48
multikonto_666 napisał(a):Amitryptylina to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow. Zaleta jest jego szybkosc dzialania (w porownaniu do SSRI), ale przy nadmiernym pobudzeniu wybralbym wlasnie klomipramine ze wzgledu na slabszy wplyw na uklad noradrenalinowy. Z czasem na pewno tez zadziala na lęki pozytywnie.
Moze warto zapytac lekarza czy nie warto zamienic na klomipramine z tego wzgledu (+dodatkowo lepszy wplyw na lęki), poki jeszcze nie masz dlugiego stazu na amitryptylinie?
No jestem po 1 tabletce dzis ale ze strachu ciapnelam ja na pol i wzielam rano i popoludniu nic szczegolnego nie moge powiedziec za duze napiecie mam w sobie najbezpieczniej w domu lozku i ciszy ...masakra. Dzieki zapytam o ten lek na nastepnej wizycie. Pozdrawiam

-- 06 lip 2016, 19:12 --

Halo halo pytanko czy komus na poczatku leczenia ami nasilily sie lęki? Od wczoraj zwiekszylam dawke dzis tragedia...pozdrawiam

przez Vengence 14 sie 2016, 21:38
Mam pytanko, zacząłem brać amitryptyline, dawka 75mg i mam zaostrzone natręctwa, i chujowe myśli, ami silnie działa na noradrenaline, ale nie o to mi chodzi, czy nasilenie natręctw i chujowych myśli mija po jakimś czasie?, sądzę, że powinno, ale wole zapytać, już tyle tych leków człowiek, brał, że ma dość, amitryptylina to dla mnie ostatni lek, którego nie brałem.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez absolulu 16 sie 2016, 20:24
Miałem podobnie po reboksetynie, która równie mocno/mocniej trzepie po nora. Nie przechodziło z czasem i odstawiłem.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez artur1978 16 sie 2016, 23:28
Antycholinergiki zwiekszaja znaczaco ryzyko demencji w pozniejszym wieku
http://www.medscape.com/viewarticle/838788

A wiekszosc TCA jest bardzo mocna antycholinergicznie (amitryptylina szczegolnie) wiec smacznego zycze, poki jeszcze pamietacie co jecie :D

przez Vengence 17 sie 2016, 11:49
artur1978 napisał(a):Antycholinergiki zwiekszaja znaczaco ryzyko demencji w pozniejszym wieku

A wiekszosc TCA jest bardzo mocna antycholinergicznie (amitryptylina szczegolnie) wiec smacznego zycze, poki jeszcze pamietacie co jecie :D
Czytałem, o tym niedawno,. chujnia trochę, mnie ssri otępiły, więc jebać to.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 17 sie 2016, 14:23
Vengence napisał(a):
artur1978 napisał(a):Antycholinergiki zwiekszaja znaczaco ryzyko demencji w pozniejszym wieku

Czytałem, o tym niedawno,. chujnia trochę, mnie ssri otępiły, więc jebać to.

to moze pomoc

przez Vengence 21 sie 2016, 20:33
Czy suchość w ustach przechodzi na tym leku??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kat_ 22 sie 2016, 01:27
Ja tylko pamiętam, że wysrać sie po tym leku to prawdziwa sztuka. Nic mi tak nie zatykało dupy jak ten lek jakieś 6-7 lat temu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Vengence 28 sie 2016, 21:03
Biorę ami 26 dni, 2 tygodnie w dawcę 100mg, jak się obudzę to jakbym dostał sztachetą po głowie, zamulony, otępiony i potężnie zmęczony, prawie jak przy omdleniu, miał ktoś tak, mija to??, bo nie wiem czy dalej brać, w większych dawkach pewnie będzie jeszcze gorzej? :roll:

-- 29 sie 2016, 15:29 --

27 dzień na ami, depresja ustąpiła :P
Najlepszy lek jaki brałem, ssri, nie może jej nawet butów czyścić, co najważniejsze czuje się naturalnie, a nie jak na ssri,. jak psychopata, jeszcze wczoraj zdychałem. :shock:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Adczak 04 lis 2016, 18:25
Zażywam Amitriptylinum od ok. 1,5 miesiąca. Na początku wydawało mi się, że jest poprawa - bardzo szybko ustabilizował mi się nastrój, przestałam się wściekać i płakać z byle powodu. Teraz z każdym dniem czuję się coraz gorzej. Jeszcze gorzej, niż zanim zaczęłam go brać. Mam myśli samobójcze, nasiliły mi się lęki, czuję, że wszystko zaczyna mnie przerastać. Dawno nie czułam się tak źle, nie pamiętam też, by któryś z zażywanych przeze mnie leków działał w ten sposób. Plus uczucie oderwania od rzeczywistości, problemy z koncentracją. Codziennie wieczorem marzę o tym, żeby już się nie obudzić następnego dnia. Mam ochotę odstawić ten lek w cholerę, czuję że miesza mi w głowie... Moja dawka to 25mg rano, 50 mg wieczorem. Czy to o czym piszę jest normalne przy braniu amitryptyliny? :(

Sortuj wg