AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

Re: Amitriptylinum

przez tet 16 gru 2010, 15:08
mój sen przypomina lotto. nigdy nie wiem na jaką zmorę trafię. nienawidzę nocy, z głowy wychodzą najgorsze rzeczy. przed ami była paroksetyna, która wyciągając mnie ze stanów lękowych wpędziła w jeszcze większą depresję. powiedziałam lekarzowi: nigdy więcej ssri. trochę zapomniałam jak to jest się bać własnego cienia. dzięki ami przypomniałam sobie co to znaczy. bądź tu mądry. ja już kompletnie zgłupiałam.

elfrid, co prawda raczyłam się tym lekiem tylko 4 tygodnie, ale wystarczyło żeby zmienić rozmiar ubrań. na większy. u mnie - nieposkromiony apetyt.
tet

Re: Amitriptylinum

przez elfrid 16 gru 2010, 17:03
hmm no na razie odczuwam tylko masakryczną suchość w ustach. apetyt raczej normie. mam nadzieje, że tak zostanie.
pregabalina, wenlafaksyna

Amitriptylinum

przez aree1987 08 lut 2011, 13:19
Wziąłem wczoraj na wieczór myślałem, że mnie zetnie do spania jak tisercin w bardzo nieprzyjemny sposób mnie oszłomi, a tu miłe zaskoczenie. Powolutku zaczęła się wkręcać i nie na chama sugerowała, że czas się położyć, prawie jak po bezno. A dzisiaj wstałem oczywiście sahara w pysku, lekko jeszcze otłumaniony ale bardzo przyjemnie lubię taki lekko ućpany stan może nawet leciutka hipomania. :)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Amitriptylinum

przez miko84 08 lut 2011, 16:21
No ami rządzi w tym, mam podobnie - u mnie to właśnie działanie antycholinergiczne leku, bo próbowałem "czystych" leków antycholinergicznych i działały podobnie. Ami dodatkowo ma dość silny blok 5-ht2c więc to bardzo dobry lek.

Hurra to Twój 1000 post, wygrywasz samochód :P
miko84

Amitriptylinum

przez zdesperowany1 08 lut 2011, 17:04
albo skuteczny lek;p
zdesperowany1

Amitriptylinum

przez aree1987 10 lut 2011, 21:18
Odkąd zacząłem brać amitryptylinę (3dni) nie mogę się wypróźnić. :/ Wcześniej codziennie mogłem jem dużo błonnika i nigdy nie miałem z tym problemów, a tu nagle 3 dni pod rząd nic mi się nie chce. Chyba to mało zdrowe? Miał tak ktoś? Przejdzie ta blokada kiedyś? :shock:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Amitriptylinum

przez Anna R. 10 lut 2011, 22:39
Witamy w klubie ;)

Zaparcia są w pakiecie promocyjnym podczas brania TLPD. Jedyne co mogę polecić, to siemię lniane i nasiona babki płesznik. No i dużo pic, minimum trzy litry dziennie. Miałam takie problemy podczas całej kuracji Anafranilem, niestety nie mijały z czasem.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Amitriptylinum

przez Michuj 10 lut 2011, 22:43
aree1987, Zwiększenie paro do 40 nic Ci nie dało? W jakiej dawce będziesz brać ami?
Michuj

Amitriptylinum

przez miko84 11 lut 2011, 10:40
U mnie na fluo z kolei - przewlekłe biegunki. Jak to mówią, jak nie urok to sraczka :D Fakt, że trójpierścieniowe mogą wywoływać zaparcia przez zmniejszoną perystaltykę jelit, ale z drugiej strony SSRI zwiększają perystaltykę (stąd biegunki) - powinno się to równowazyć skoro bierzesz tak dużo paro.
miko84

Amitriptylinum

przez Anna R. 11 lut 2011, 11:45
Ami wywołuje takie problemy przede wszystkim z powodu swojego działania antycholinergicznego. Tego właśnie najbardziej nie lubię w TLPD- ciągłej walki z zaparciami. Znalazłam wprawdzie sposób, aby ich uniknąć, ale mimo wszystko dyskomfort pozostaje.
Herbert Grönemeyer

Amitriptylinum

przez Zenonek 11 lut 2011, 11:49
To zalezy. JEzeli ktos ma zaparcia spowodowane nerwica i depresja to TLPD moga wtedy nawet pomoc...No a jak ktos nie ma normalnie tego to na TLPD moga nastapic takowe.

Amitriptylinum

przez Anna R. 11 lut 2011, 12:05
Hmmm, mnie się wydaje, ze jeśli ktoś ma z zasady takie problemy to od TLPD powinien trzymać się z daleka, bo mogą pogorszyć sprawę. Jest to naprawdę nieprzyjemny skutek uboczny i na ogół utrzymuje się przez cały czas terapii.
Herbert Grönemeyer

Amitriptylinum

przez aree1987 12 lut 2011, 00:47
Michuj napisał(a):aree1987, Zwiększenie paro do 40 nic Ci nie dało? W jakiej dawce będziesz brać ami?

Nie no pewnie że dało ale idealnie nie jest. Ta ami to moje widzi mi się. Za 2 tyg mam wizyte u nowej lekarki i poproszę o lamotrygine bo stabilizacji potrzebuje ale nie takiej jak po depakinie.

-- 13 lut 2011, 17:26 --

aree1987 napisał(a):
Michuj napisał(a):aree1987, Zwiększenie paro do 40 nic Ci nie dało? W jakiej dawce będziesz brać ami?

Nie no pewnie że dało ale idealnie nie jest. Ta ami to moje widzi mi się. Za 2 tyg mam wizyte u nowej lekarki i poproszę o lamotrygine bo stabilizacji potrzebuje ale nie takiej jak po depakinie.
Kiedy ta ami się rozkręci? Byłem dzisiaj w szkole to mało co ogarniałem takie przymulone myślenie+ zwiększony lęk. Biorę 6 dzień.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

czy to normalne działanie antydepresantów?

przez khali 22 lut 2011, 13:17
witam, chciałem się podłączyć do jakiegoś wątku bo szkoda mi zakładać tak krótkiego tematu ale nigdzie nie znalazłem nic podobnego więc szybko streszczę i zapytam,
od około 1,5 miesiąca biorę amitriptylinum i perazynę ponieważ znudzenie życiem (celem chęciami uczuciami emocjami) towarzyszyło mi odkąd pamiętam jednak od pewnego czasu zaczęło to przybierać niepokojące stany , naprawdę ciężkie , czytając to forum to coś z pogranicza nerwicy depresji i schizofrenii( choć to tylko moja subiektywna diagnoza), Psychiatra u którego się leczę (z NFZ!) chyba podszedł do tematu dość rutynowo bo po 2 minutowym wywiadzie dostałem właśnie powyższe leki, (ale nie o tym),
Leki te nie zaprzeczę działają tzn nie żeby się diametralnie zmienił mój sposób myślenia i postrzegania świata ale te ciemne strony mojego jestestwa stały się jakby szare no i napady lękowe mam (przynajmniej tak mi się wydaję ) pod kontrolą (prawie) , jednak moje pytanie dotyczy mojej wrażliwości i pamięci tzn może się to wydać śmieszne ale stałem się bardziej ckliwy i melancholijny tylko tak pozytywnie i jeszcze jedna dziwna rzecz mianowicie zacząłem sobie przypominać epizody z mojego życia nawet z przed kilkunastu lat niby normalne bo przecież każdy pamięta takie rzeczy ale ja dodatkowo przypominam sobie jeszcze stan emocjonalny z tamtych chwil i to tak silnie i realistycznie jak by to wszystko co mój umysł sobie przypomni działo się teraz , i ciekawe jest to że są to epizody pozytywne o których dawno już(tak mi się wydawało) zapomniałem,
reasumując czy to normalne działanie antydepresantów czy coś mi się znowu je...ie?

p.s. jeszcze tak z innej beczki -- do tych leków które przepisał mi lekarz , w trakcie silniejszego napadu paniki biorę po dwa relanium , ale to bez wskazań lekarza, czy można łączyć te leki tzn ami pera, rel?
who owns my heart?

Sortuj wg