AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

przez depresyjny 27 kwi 2014, 21:51
Pisz co raz, moze będzie iść ku dobremu.
depresyjny

przez Marian_Paździoch 27 kwi 2014, 22:11
Popiół, ten niepokój może wiązać się z oddziaływaniem amitryptyliny na noradrenalinę. Ami na ten przekaźnik działa dość mocno.
Marian_Paździoch

przez Popiół 27 kwi 2014, 23:10
Problem w tym, że ja z lekami czy bez i tak ten niepokój odczuwam, podatność na stres i tyle lat w chronicznym, patologicznym stresie zrobiło niezłe spustoszenie. Czekam dalej, bo Ami to jednak skuteczny lek.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 28 kwi 2014, 10:36
Mnie na sytuacje stresowe pomagało 45mg mirtazapiny dziennie. Bałem się wszystkiego, nawet wizyty u lekarza, a na mircie poziom stresu mocno opadł.
Marian_Paździoch

przez Popiół 28 kwi 2014, 16:39
W sumie to biorę Ami' dopiero 10 dzień więc jeszcze za wcześnie na jakieś oceny.
Zauważyłem jeszcze, że teraz największy lęk pojawia się w godzinach od 13 do 18. Rano mimo koszmarnego samopoczucia, jestem spokojny, mam suche dłonie i nie odczuwam takiego lęku, być może ma to związek z działaniem antycholinergicznym amitryptyliny, które utrzymuje się jeszcze w godzinach przed południowych. Dlatego może dobrym rozwiązaniem okazałoby się dodanie kolejnej dawki w ciągu dnia, choć wolał bym jedną wieczorną by uniknąć "zamuły" z działania antyhistaminowego.
Popiół

przez Marian_Paździoch 28 kwi 2014, 22:00
Mój lekarz stwierdził, że mogę pełną dawkę brać na noc, bo brana w dzień różne niepożądane efekty powoduje, m.in. zbyt duża sedacja albo wręcz przeciwnie - pobudzenie.
Marian_Paździoch

przez tomek0700 01 maja 2014, 01:35
hej, zapomnialem sie zapytac lekarza wlasnie o ampitriptylinum. Podobno ma fajne dzialanie przeciw bolowe i polecane na jelito drazliwe, dostalem escitolopraum (paroksetyna super dzialala na jelita ale jednak jakos tak czlowiek byl bez uczuc)
Proponowana dawka ampitryptylinum to 30 mg na noc. Mniej ten lek by wplywal na moja glowe niz esci ( np. na paroksetynie mialem przymulenie) czy lepiej esci sprobowac? w sensie skutki uboczne/dzialanie itp pytam bo jestem zielony w tych lekach a wizyta za miesiac u lekarza:)

pozdrawiam

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 14:55
tomek0700, brałem 75mg na noc. Spało się nieźle, a w ciągu dnia senności nie było. Wręcz przeciwnie - odczuwałem noradrenalinowe pobudzenie.
Marian_Paździoch

przez Marek1977 04 maja 2014, 15:31
Ami brana na noc ma tą zalete ze dobrze usypia,rano zas jej aktywny metabolit-nortryptylina silnie oddziałuje na NE a więc pobudza.
Conscientia est, necesse est

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 16:39
Mnie niestety pobudzała aż za bardzo.
Marian_Paździoch

przez Popiół 04 maja 2014, 18:41
Też biorę na razie 75mg na noc, po przyjęciu leku czuję duży spokój i potrafię się zrelaksować a dłonie stają się całkowicie suche. W ciągu dnia też jestem spokojniejszy i odczuwam mniejszy lęk, z początku lęk był nasilony w trakcie dnia. Niestety nadal nie mogę się doczekać działania przeciwdepresyjnego, choć zdarzały się już trochę lepsze dni.

Odnoszę również wrażenie, że ten lek zdecydowanie słabiej podnosi serotonine od większości SSRI jak i wenlafaksyny, na amitryptylinie nie odczuwam typowych objawów, które powodują u mnie leki silnie serotoninowe, jak np. osłabione libido i zaburzenia funkcji seksualnych, szczękościsk, pobudzenie psychoruchowe, nasilona potliwość, poty nocne.
Nie wiem jak było by na wyższych dawkach, na razie zostaję na 75 mg bo boję się zaparć a i tak mam już problemy z "dwójką".

Ciekawe jest też to, że oprócz lekkich zaparć nie odczuwam żadnych innych skutków ubocznych, no może jeszcze suchość w ustach, która z dnia na dzień jest mniejsza, występuje tylko zaraz po przyjęciu leku i po przebudzeniu.
Popiół

przez manbearpig 04 maja 2014, 20:02
są jakieś istotne różnice między AMITRYPTYLINĄ, a KLOMIPRAMINĄ ??

przez Marek1977 04 maja 2014, 20:22
manbearpig ami silniej od klomi seduje,słabiej działa na 5HT,silniej na NE;na ami częściej występuje suchość w ustach.
Conscientia est, necesse est

przez depresyjny 04 maja 2014, 23:02
Nienawidze tych lekow jak psa, ale cos bede musial brac. Na razie odstawilem wszystko, ale co jak nie moge spac. Jakas analiza, cholera wie co. Popiol po co ci to dzialanie przeciwdepresyjne chcesz sie smiac jak klaun, pajaca z siebie robić?, bo nie rozumiem.
depresyjny

Sortuj wg