AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

przez depresyjny 08 kwi 2014, 14:24
Bierze ktoś amili i może potwierdzić, ze jest energia, siła psychiczna, dobre samopoczucie. Chociaż w sumie jak ktoś bierze i jest dobrze to tu już pewnie nie zagląda. Popracuje 4 godziny w śród ludzi i jestem tak zmęczony, czerwony i gorący na policzkach, ze mam z glowy caly dzien.

-- 08 kwi 2014, 14:28 --

Moge wyslac zdjecie swojwj czerwonej twarzy jak ktos chce.
depresyjny

przez miko84 08 kwi 2014, 14:34
Nie, dzięki :pirate: Musisz spróbować bo to dobry lek i na objawy somatyczne i na lęk.
miko84

przez depresyjny 08 kwi 2014, 14:47
Odstawie najpierw pomalu anafranil, bo chce uniknac skutkow odstawiennych.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sunREmo 11 kwi 2014, 21:44
Lekarka przypisala mi dziś AMI, ale jak przeczytalam ulotkę i zajrzalam tu...boję się wziąć pierwszą tabletkę /10mg/

Ma mnie uspokoić, zmniejszyć lęki, pomoc wyjść z bezsenności.
Wiem, że każdy ma indywidualnie, ale ja kiepsko reaguje na większość leków.
Paniczny lęk przed kolejną nieprzespana nocą paraliżuje.
Obecnie biore rano mozarin 5mg / lerivon 10mg.

-- 11 kwi 2014, 21:45 --

Lekarka przypisala mi dziś AMI, ale jak przeczytalam ulotkę i zajrzalam tu...boję się wziąć pierwszą tabletkę /10mg/

Ma mnie uspokoić, zmniejszyć lęki, pomoc wyjść z bezsenności.
Wiem, że każdy ma indywidualnie, ale ja kiepsko reaguje na większość leków.
Paniczny lęk przed kolejną nieprzespana nocą paraliżuje.
Obecnie biore rano mozarin 5mg / lerivon 10mg.
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez depresyjny 12 kwi 2014, 14:29
sunREmo jak kiepsko reagujesz na większośc leków nie znaczy to że źle zareagujesz na amilitryptyline. Stary lek dobrze przebadany może byc lepszy od tych nowych wynalazków co tylko nasilają stres.
depresyjny

przez Popiół 12 kwi 2014, 15:05
sunREmo, to lepiej nie czytaj o skutkach ubocznych z ulotki, każdy lek przeciwdepresyjny ma ich mnóstwo co nie oznacza że wszystkich musisz doświadczyć ;) Producent musi podać to wszystko na ulotce, dla pocieszenia powiem Ci że są ludzie którzy lepiej tolerują TLPD (amitryptylina) od nowszych SSRI.
Popiół

przez Marian_Paździoch 13 kwi 2014, 18:52
Jest duża grupa ludzi, na których SSRI nie działają, wtedy często zdarza się, że taki lek jak amitryptylina znajduje swoje zastosowanie.
Marian_Paździoch

przez littentree 13 kwi 2014, 21:38
Hej,

Ja już czwarty tydzień na Amitryptylinie (od 2 dni na dawce 125mg) i od tygodnia 50mg paroksetyny. Wczoraj po południu miałem dużo energii, umyłem okno w pokoju i sprzątnąłem prawie cały pokój. Dziś pospałem do 10:00 rana. Przez cały dzień prócz wychodzenia z psem nie zrobiłem właściwie nic. Dopiero około 18:00 dokończyłem sprzątanie pokoju z wczoraj. Cały dzień mógłbym przesiedzieć w kuchni i palić papierosy. Totalny brak napędu i motywacji. Nie wiem już sam czy to wina paroksetyny , która rozleniwia, czy to depresja. Amitryptylina na pewno działa dobrze na sen. Chce spróbować jutro zejść z paro do 30mg i zobaczyć jak będzie.

Dodam, ze w środę nie mogłem wejść do autobusu, żeby jechać do pracy. Coś mi mówiło "wróć do domu" i wróciłem. Po godzinie spróbowałem jeszcze raz i mimo silnego lęku i niepokoju wsiadłem i pojechałem.

Jestem zmęczony tą chorobą. Co roku o tej porze roku jest to samo. W ubiegłym roku było lepiej. Byłem wtedy na 60mg paroksetyny i chyba na 150mg Wellbutrinu.

Nie wiem już co mam robić , czuję się źle, w takiej stagnacji. Wieczorem nachodzą mnie myśli o tym co będzie jutro w pracy i lekko się nakręcam.
littentree

przez sunREmo 16 kwi 2014, 11:30
Dziękuję Wam za odpowiedź. :)
Spróbuję z AMI.
Nie chciałam jednak wymieniać dwóch leków na raz. Bo potem nie wiadomo, który z nich powoduje objawy uboczne.
Mozarin wymieniła mi lekarka na xetanor (paroxetinum) na rano (na początek 5 mg po tygodniu 10mg) .
Odczekałam tydzień i teraz spróbuję włączyć AMItrypilinę na noc.
Mam zacząć od minimalnej dawki 10 mg na noc.
Staram się także jednocześnie odstawić zolpic.

Póki co, co mnie pozytywnie zdziwiło, pierwszy lek, który kosztował całe 4,5zł :)

Mój "wyrok": Nerwica lękowa ze stanami depresyjnymi i bezsennością. Kiepsko reaguję na SSRI.

Dam znać, jak idzie.

Coś dziwnego w tym moim poście poprzednim, rozwaliło polskie znaki.
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez depresyjny 26 kwi 2014, 00:58
Cholera boli mnie. Czy amilitryptylina odejmuje ten ból?

-- 26 kwi 2014, 09:18 --

Robilem testy. Wyszlo ze mam lęk w osobowości umiarkowany. Ze zyje w ciaglym stresie. Amili moze to zrownowazyc?
depresyjny

przez Marian_Paździoch 26 kwi 2014, 13:13
depresyjny, dobrze wiesz, że to kwestia indywidualna. Ami mocno działa na noradrenalinę i tu też zależy, jak Ty na ten przekaźnik reagujesz.
Marian_Paździoch

przez depresyjny 26 kwi 2014, 19:14
Marian pażdzioch. Zle znosze norradrenaline.mysle ze wykorkuje na niej. Ja i tak caly czas jestem napiety.
depresyjny

przez Tańczący z lękami 26 kwi 2014, 20:13
depresyjny a sertralinę próbowałeś? ponoć działa odrobinę na dopaminę, ale żeby to poczuć trzeba wejść na większe dawki, ja przy swojej nie czuję nic z tego działania
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 27 kwi 2014, 20:44
Bo sertralina to i tak przede wszystkim bardzo silny ssri, na równi z paroksetyną, a czym dawka wyższa, tym blokada transportera serotoniny silniejsza.

U mnie niestety zaczynają się problemy z zaparciami, a dawka amitryptyliny którą przyjmuję to dopiero 50mg, nie wiem co będzie przy 100mg. Spróbuję zmienić trochę dietę i spożywać produkty które przyspieszą perystaltykę jelit.
Co mnie jeszcze martwi, to że w ciągu dnia nadal odczuwam niepokój, jestem w ciągłym stresie i cały czas "podminowany", ciężko mi się wyciszyć i zrelaksować, to wszystko prowadzi do "wykończenia" organizmu i mojej psychiki, po prostu stres i lęk wysysa ze mnie całą energie, zabiera wszystko, nie pozwala czerpać żadnej przyjemności z dnia codziennego.
Popiół

Sortuj wg