AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

przez Kalebx3 16 mar 2014, 16:10
Kalebx3,
Pani nie Pan

Halina !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 16:49
Ami w 10 dni zwalczyła u mnie depresję do zera i indukowała lęki do tego stopnia, że nie raz byłem na granicy omdlenia.
Marian_Paździoch

przez smutna82 16 mar 2014, 18:06
Kalebx3, hehe,szkoda ze nie ma lajka
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 26 mar 2014, 18:30
Słyszałem, że poza działaniem p. depresyjnym amitryptylina ma jakieś szczególnie działanie, nie wiem, na neurony mózgu? Nie wiem o co chodzi, ale może ktoś mi wytłumaczy. Ami genialnie wyprowadza mnie z depresji, mam na czarną godzinę jakieś opakowania. Lekarz zlecił mi niedawno jej branie na noc, ale mocno daje po noradrenalinie, nasila lęki i NN.
Marian_Paździoch

przez lunatic 26 mar 2014, 21:02
czytałem coś kiedyś ze działa neuroprotekcyjnie i pobudza rozwój neurytów

przez littentree 31 mar 2014, 22:15
magorzata napisał(a):Jestem już na dawce 150mg plus inne leki-czuję się narazie dobrze,oby tak dalej

Jakie inne leki bierzesz? to jest istotne dla wiekszości.
littentree

przez Marian_Paździoch 31 mar 2014, 22:38
littentree, napisz coś więcej, jak ocenisz amitryptylinę?
Marian_Paździoch

przez Popiół 01 kwi 2014, 23:27
To jest stary dobry lek, dziś czytałem komentarze że to przestarzałe kardiotoksyczne ścierwo i powinni już dawno wycofać, jednak jak by dobrze się przyjrzeć to właśnie "nowoczesne" selektywne SSRI są bardziej niebezpieczne.

Po ssri zgłasza się pięciokrotnie wyższe prawdopodobieństwo prób samobójczych w porównaniu do TLPD
Mnóstwo doniesień o utrzymującym się stłumieniu emocji, PSSD, apatii, uciążliwych zespołach odstawiennych, zespołach czołowych (frontal lobe syndrome) itp.

W przypadku TLPD również występują zaburzenia seksualne czy jakieś stłumienie emocjonalne (bardziej tyczy się klomipraminy) ale nigdy nie napisano,o utrzymujących się skutkach ubocznych przez lata po odstawieniu leku, nie było doniesień o żadnych PSSD czy zespołach czołowych.

I moim zdaniem takie "zatwardzenie" po Ami, to nic w porównaniu do wyżej wymienionych skutków. Oczywiście firmy farmaceutyczne będą promować swoje "nowoczesne" SSRI i tą całą głupią teorie o braku serotoniny która stoi u podstaw depresji bo przecież te leki przynoszą im zyski liczone w milionach w skali roku.

-- 01 kwi 2014, 23:32 --

Przypomnę tylko, że TLPD to leki które są dużo dłużej od SSRI w użytku.
Popiół

przez Marian_Paździoch 02 kwi 2014, 00:33
Brałem wszystkie SSRI i przerabiałem takie skutki uboczne, jak nasilona depresja wraz z myślami autodestrukcyjnymi, częstsze napady paniki, szczękościsk, anhedonia, apatia i wiele, wiele więcej. W przypadku amitryptyliny była to zaledwie kilkudniowa suchość w ustach i tyle. Nie czekałem na efekty terapeutyczne 4-5 tygodni jak to było w przypadku SSRI, a zaledwie 10 dni. Niestety jestem wrażliwy na nordarenalinowe działanie leków, więc ami odstawiłem - puls 120 był nie do zniesienia. Teraz próbuję włączyć minimalną dawkę ami, bo poprawia wyraźnie funkcje poznawcze - koncentracja, jasność myślenia etc etc.
Marian_Paździoch

przez Popiół 02 kwi 2014, 01:21
Marian_Paździoch, też przerabiałem te przykrości na SSRI, łącznie z ostrym nasileniem myśli samobójczych.

Marian_Paździoch, amitryptylina jakby imituje w mózgu NGF (czynnik wzrostu nerwów) czyli pobudza wzrost neuronów i chroni je przed uszkodzeniem. Ogólnie Ami wpływa pozytywnie na plastyczność mózgu, co w depresji, lęku, stresie będzie bardzo korzystne.
Jak Cie to interesuje to poczytaj sobie o synaptogenezie i neurogenezie a ich roli w depresji.
Popiół

przez littentree 04 kwi 2014, 16:48
Brał ktoś z Was w dzień Amitryptylinę?????? Jak na Was działała? Ja wziąłem dzisiaj 2 tabletki w ciągu dnia i po jakichś dwóch godzinachjest masakra. Chce mi się spać, zero napędu, ręce ciężkie jakby ważyły z 30 kg każda.
littentree

przez Kalebx3 04 kwi 2014, 17:31
Brał ktoś z Was w dzień Amitryptylinę?????? Jak na Was działała? Ja wziąłem dzisiaj 2 tabletki w ciągu dnia i po jakichś dwóch godzinachjest masakra. Chce mi się spać, zero napędu, ręce ciężkie jakby ważyły z 30 kg każda.

dwie tabletki 10mg czy 25 mg, bo jak to drugie to wspólczuje lekkomyslności i nie-udanego piątku.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez littentree 04 kwi 2014, 21:07
Kalebx3,

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, dziękuję też za współczucie. Jeżeli masz mnie oceniać i nie wnosić nic konstruktywnego na tym forum, to po prostu nie odpowiadaj na moje posty.
littentree

przez Marian_Paździoch 04 kwi 2014, 22:28
Większe dawki amitryptyliny zalecane są do brania na noc, ze względu na mocno sedatywny efekt - działanie np. na recetory histaminowe (czyt. zamulenie). Możesz śmiało pełną dawkę brać wieczorem - ja takie zalecenie miałem od lekarza i rzeczywiście było trafione w dziesiątkę.
Marian_Paździoch

Sortuj wg