AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

przez depas 14 paź 2013, 21:01
Sam bym z chęcią spróbował tego leku, gdyby nie to, że ludziom jak ja nie przepisuje się takich specyfików.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez depresyjny 16 paź 2013, 23:36
Ciekaw jestem tej amilitryptyliny. Czy pozwolila by mi odfrunac intelektualnie, nie czuc tego cholernego spiecia wsrod ludzi. Musze porozmawiac z lekarzem,ale bardzo spokojnie bo on na moje pretensje swoje mechanizmy obronne wlacza:\, a mi tak nienaturalnie w dyni.

-- 17 paź 2013, 00:10 --

a w piersi wsrod ludzi w pracy jest takie ssanie i taka proznia, ze mozna tam piesc wsadzic. Na moje szczescie nie mam doczynienia z katami. Do tego oczywiscie akompaniament przygrywa twarz w kolorze buraka. Dobrej nocy.
depresyjny

przez Marek1977 02 lis 2013, 13:21
Od tygodnia biore dodatkowo (do tianeptyny) amitryptyline w dawce 200mg.Nie zamula mnie ten lek.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 02 lis 2013, 15:00
Sluchaj Marek ja chce anafranil na amilitryptyline zamienic. Co sadzisz o tym, bo ja pod koniec pracy jestem prawie ze rozpieprzony na kawalki. Dysonans jest duzy. W glowie mi nie dobrze. Chcialbym zebys mi cos poradzil. Dlugo bede sie meczyl zanim amilitryptylina sie wdrozy¿

-- 02 lis 2013, 15:12 --

musze cos z tym cholerstwem zrobic bo ja pierdzielne, przypuszczam ze seretonina moze mnie tak napinac.
depresyjny

przez Marek1977 02 lis 2013, 18:43
depresyjny na mnie anafranil działał silniej wyciszająco aniżeli amitryptylina.Ona bowiem ma silnie działający na NE aktywny metabolit-nortryptylinę która pobudza.Jeśli potrzebujesz noradrenaliny to od klomipraminy lepsza moze sie okazac amitriptylina.
Conscientia est, necesse est

przez NieznanySprawca 02 lis 2013, 18:48
Od tygodnia biore dodatkowo (do tianeptyny) amitryptyline w dawce 200mg.Nie zamula mnie ten lek.

To połączenie wygląda bardzo interesująco, sam o tym myślałem, ciekawi mnie połączenie dwóch leków o działaniu neuroprotekcyjnym, dobra obstawa dla kogoś o stresującym trybie życia.
NieznanySprawca

przez depresyjny 03 lis 2013, 20:13
Poradzcie mi cos. Ja sie zle czuje w pracy w piersiach. Przychodze umeczony i czerwony. Czy zamieniac franka na amilitryptyline? Jutro chce do lekarza jechac.

-- 03 lis 2013, 20:23 --

wenlafaxyna mi na nerwy dzialala w wiekszych dawkach, mirtazapina rowniez. Wiec nie wiem czy moge zaufac amilitryptylinie.

-- 03 lis 2013, 23:49 --

Schodzi ze mnie to po kilku godzinach od przyjscia z pracy. Nie pomagacie dlatego bo nikt nie chce brac odpowiedzialnosci.
depresyjny

przez Dżejmson 19 lis 2013, 17:09
Dzisiaj wieczorem zaczynam przygodę z tym lekiem. Co powiecie n temat jego działania, mechanizmów działania?

P.S.
Chad nie mam, ponoć moje zaburzenia wynikają z Aspergera, ale oficjalnie diagnozować tego u dorosłych się nikomu "nie chce".
Dżejmson

przez miko84 19 lis 2013, 18:02
Dżejmson zdiagnozował Ci to ten lekarz co wcześniej Chad? :roll:
miko84

przez ladywind 19 lis 2013, 18:02
Dżejmson, obawiam się, że też moge mieć ZA lub depresje melancholijną, tylko te dwie opcje biore u siebie:? A ktoś Cie diagnozował?
Leki Ci pomagają te które bierzesz? Bo jeśli nie masz CHADu to lamo jest bezsensu jak i reszta stabilizatorów.

-- 19 lis 2013, 17:04 --

Zwłaszcza, że diagnzowani mi dwa razy chad ale ja tego u siebie nie widze bardziej to drugie lub depresje melancholijną.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 19 lis 2013, 18:04
Łączenie amitryptyliny z sertraliną też uważam za bezsens, bo amitryptylina działa na serotoninę.
miko84

przez Dżejmson 19 lis 2013, 20:41
Nikt Aspergera u dorosłych raczej nie diagnozuje. U mnie wyszło to na psychoterapii. I oficjalnej diagnozy takiej nie dostanę, musiałbym jeździć nie wiadomo gdzie. Poza tym, nie potrzebuję potwierdzenia tego, co sam u siebie przypuszczałem od dawna.
Odnośnie leków, na mnie działają różne dziwne połączenia, nie chcę publicznie pisać jakie, żeby ludzie nie brali ze mnie przykładu. Z wszelkimi uwagami na temat ZA proszę zwracać się do mnie na PW. Chad w papierach niech sobie widnieje.
Jeśli chodzi o lamotryginę, dla mnie to genialny lek. Lekko wycisza, no i mimo jesieni nie miałem żadnego (nawet najmniejszego) dołka już ponad miesiąc. Co w moim przypadku jest sporym osiągnięciem.
Dżejmson

przez miko84 20 lis 2013, 11:28
Kolejna choroba jak CHAD i ADHD/ADD, dla lekarzy którzy nie potrafią do końca stwierdzić co jest danemu pacjentowi i dobrze dobrać mu leków.
miko84

przez Popiół 20 lis 2013, 13:41
Tak, jak ktoś ma jakieś wahania nastroju to od razu CHAD, jakaś epidemia z tym chadem się robi.
Popiół

Sortuj wg