AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

AMITRYPTYLINUM (Amitryptylina).

przez ozi198 16 lip 2011, 11:26
odstawienie amitryptyliny
witam:) Mam pytanie odstawilem amitryptylin tydzien temu i wraz z tym nasilily sie dusznosci mam je co chwila teraz nie wiem czy dlatego ze odstawilem lek czy po prostu czysty przypadek? mam je juz prawie tydzien strasznie sie boje ze sie udusze ciagle musze lapac powietrze gleboko bo czuje jak bym nie mial tlenu czy cos;/ >nadmienie ze wczesniej tez tak bywalo ale teraz mam najdluzej bo tydzien .jak spie w nocy zona mowi ze normalnie odycham jak tylko wstale to mam dusznosci ...Bylem 3 miesiace temu u pulmunologa zbadal mnie ale powiedzial ze wsyztsko ok inne badania typu holter echo serca kilka razy ekg itp tez bylby dobre wiec neiw iem co myslicie? Chodze na psychoterapie od 3 miesiecy.Od dluzszego czasu bralem amitryptyline w dawce 10 mg na dobe wiec to chyba nie ejst duzo .,..a moze autosugestia ze ich nie biore i nie mam zadnego zabezpieczenie co myslicie?
Ostatnio edytowano 16 lip 2011, 11:41 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu
ozi198

AMITRYPTYLINUM (Amitryptylina)

przez *Monika* 16 lip 2011, 11:42
ozi198, Przeniosłam tutaj Twój post. Poprzeglądaj posty innych użytkowników, może to pomoże.
Dobrze,że leczysz się wielotorowo.
Obrazek
Główny Moderator

przez ozi198 16 lip 2011, 12:01
monika1974 ale uwazasz ze to normalne po odstawieniu amitryptyliny ze mam takie dusznosci ? moze orgamizn bardziej spiety i moze jakies miescie w klatce piersiowej mi sie spinaja?
ozi198

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 17 lip 2011, 02:33
ozi198, Wiesz...to mogą byc skutki odstawienne, a raczej objawy.
Może skonsultuj to z lekarzem, co?
Obrazek
Główny Moderator

przez ninamaz 12 sie 2011, 21:33
amitryptylinę biorę od 1990 roku czyli-21 lat z przerwą roczna na ciążę, dlaczego ją biorę? od dziecka choruję na nerwicę lękową, zaburzenia nastroju, i wszystkie możliwe fobie. Odziedziczyłam tę chorobę po matce, oczywiście ta nerwica jest jedna ale przez 30 lat zanim zaczełam leczyc się tym lekiem dezorganizowała mi życie, wystepowała pod różnymi postaciami i zaburzeniami organizmu łącznie z depresjami, lekami, natłokiem myśli, hipochondrią i innymi problemami psychicznymi.
Do 17 roku życia byłam super odważnym , wesołym dzieckiem, miałam tylko problemy z zasypianiem ale potem koniec , pierwsza depresja, potem imitacja prawdziwych chorób, ciągłe badania i nic nigdy organicznego ale do lekarzy się nalatałam, mimo tego udało mi się zrobic dobry zawód , wyjśc za mąż urodzic dziecko, tylko w tym wszystkim nadwrażliwość, niepokój , lęki, zmiennośc nastrojów i milion fobii na karzdy temat, najgorsze były białe noce bo ja nie umiałam zasnąć nigdy a jak zasnełam to budziłam się zmęczona i obolała, do 30 roku zycia nie brałam żadnych leków, piłam słabe ziółka , ja poprostu nie wierzyłam w leki na takie problemy, zresztą bałam się uzaleznienia, odbywałam więc białe noce spłakane i bardzo smutne - mąż mi bardzo współczuł , wstawał rześki a ja siedziałam w kącie łózka spłakana,wreście lekarz przepisał mi amitriptylinę, długo się wahałam.....lekarz powiedział ,że mam brac do końca życia tylko zmiejszac -zwiększć dawki- regulowac poprostu, na poczatku miały być wieksze, w końca rozpoczełam ....wiecie co? ona uratowała moje zycie!!!, spowodowałe ,że zawsze zasnełam , budziłam się rano wyspana, zdecydowanie mnie wyregulowała, biorę -20 czasem -50 o 17 stej,nie mam mnóstwa objawów mojej choroby i żyję normalnie, to istne cudo !!!

-- 12 sie 2011, 21:37 --

drugie dziecko urodziłam w wieku 38 lat , przerwałam branie na okres ciąży i znowu lęki, brak snu, , hipochondra, drazliwośc, arytmia i inne, kiedy przestałam karmic dziecko -powróciłam do niej i odrazu poprawa...lekarz chciał mi zmienic na lek nowej generacji, nie zgodziłam sie , mam 52 lata i spokój z chorobą nawet przekwitanie mnie omineło, zadnych skoków, gorąca i innych

czy to normalne działanie antydepresantów?

przez pakamera 12 paź 2011, 19:58
Wielka przemiana po antydepresancie Ostatnimi czasy byłem bardzo spowolniony i senny więc wziąłem raz malutką dawkę antydepresanta na sen. Już na drugi dzień doznałem przemiany. Zacząłem dbać znacznie o higienę, właśnie zmieniam styl ubierania na "normalny" - obecnie chodzę w beznadziejnych, ciemnych łachach, ćwiczę by mieć mięśnie oraz pojawiła się chęć posiadania dziewczyny.

Czy rzeczywiście antydepresant i to w takiej dawce mógł od razu zadziałać? Ten stan trwa już 2 tydzień.

Raczej to nie jest mania, bo moją pierwszą diagnozą była depresja i nic takiego nie działo się po tym antydepresancie...
Ostatnio edytowano 13 paź 2011, 22:52 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez milymarcinek 16 sty 2012, 01:28
jaka dawka amitryptyliny może doprowadzić do zgonu?

przez Spooky 16 sty 2012, 01:56
Zerowa. Nieleczona depresja to prawdopodobny zgon. ;)

przez Badziak 16 sty 2012, 02:00
ninamaz, jestem pod wrażeniem, że lek tyle lat działa! U niektórych działanie z czasem zanika albo zmniejsza się, a u Ciebie działa wciąż!
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez julka77 09 lut 2012, 20:14
witam,moja nerwica znowu powróciła... aktualnie dostałam lek o nazwie amitryptylinum mam brać 20 mg na dzień ,przy tym na kilka dni sedam 3 ,po jakim czasie powinno być lepiej? Dawniej brałam cital ale miałam uczucie stałej senności. Czy mogę mieć nadzieję ,że po aktualnych będzie bardziej pozytywnie?

przez QueenForever 07 mar 2012, 22:50
Czy nie bedzie jakies szkodliwej interakcji gdybym dodał do sertraliny na sen niską dawke amitryptyliny,np.25 mg?
QueenForever

przez Michuj 07 mar 2012, 22:53
ja brałem sertę z anafranilem i nie było najmniejszych interakcji.
Loża szyderców

przez QueenForever 07 mar 2012, 22:54
Musze cos dobrego na sen zarzucic bo marnie u mnie z nim...
QueenForever

przez Michuj 07 mar 2012, 23:01
Nie wiem jak amni, ale klomi mnie pobudzała, więc na sen nie bardzo. (ale jestem w mniejszości). Zresztą to psychiatria. Tu wszystko jest możliwe. ;)
Zależy jakie masz problemy ze snem. Swego czasu głupia melatonina mi pomagała.
Ostatnio edytowano 07 mar 2012, 23:03 przez Michuj, łącznie edytowano 1 raz
Loża szyderców

Sortuj wg