AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amitryptylina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
61%

Nie
4
17%

Zaszkodziła
5
22%

Liczba głosów : 23

AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

przez es71 07 maja 2006, 11:52
Czy ktoś bał ten lek?To trójpierścieniowy antydepesant - czy pomaga na lęki?W aptece wydawany jest bezpłatnie.

przez Hollow 07 maja 2006, 12:54

przez jowita 06 cze 2006, 11:04
~kiedys go brałam działał usypiajaco na mnie
pozdrawiam!
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Amitryptylina

przez towdy 07 cze 2006, 18:34
Chciałem się zapytać czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym lekiem, a jeśli tak to co o nim sądzi? Ja w chwili obecnej jestem na 30 mg Rexetinu na dobę. Lek biorę już 2,5 miesiaca bez większej poprawy. Mój psychiatra dobiera mi leki na chybił trafił. Jedynym lekiem który na mnie działał był Doxepin(nie przez niego przepisany). Bardzo dobrze likwidował u mnie lęki niestety działał depresyjnie. Zastanawiam się czy amitryptylina nie dała by mi efektu podobnego do Doxepinu nie pogarszając przy tym nastroju. Na stronie czytałem że to najsilniejszy lek przeciwdepresyjny a przy tem doskonale uspokaja, więc chciałbym go spróbować.
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez magorzata 07 cze 2006, 19:21
Biorę ten lek od miesiąca,muszę przyznać że moje samopoczucie poprawiło się,a brałam już masę leków przez 5 lat leczenia.Trochę boję się skutków ubocznych,bo na ulotce jest ich dużo,ale lekarz stopniowo mi zwiększał jestem w tej chwili na dawce 75mg do tego biorę jeszcze inne leki pozdr..

przez Alexis 13 cze 2006, 13:42
Miałam to zapisane, ale jak przeczytałam ulotkę panicznie bałam się to wziąć. Jest to lek trójpierścieniowy powszechnie stosowany, ale dawniej. Tak przynajmniej twierdzi moja lekarka. Teraz są leki nowocześniejsze o takim samym działaniu, ale jest mniej skutków ubocznych. Ja biorę lek też trójpierścieniowy- Anafranil. Na mnie działa bardzo dobrze, a skutki uboczne mijają po ok. 2 tygodniach.

przez towdy 15 cze 2006, 08:52
Hmm... Brałem też Anafranil, ale w ogóle na mnie nie działał. Ja wiem, że są leki nowe dające mało skutków ubocznych, a do tego podobno bardzo skuteczne w schorzeniu które mnie męczy (fobia społeczna). Zażywałem aż 4 z SSRI, ale nie czułem żadnej zmiany na lepsze. Od 6 dni biorę Amitryptylinę (namówiłem lekarza). Mocno się opierał twierdząc, że skutki uboczne są uciążliwe... A tu figa. Oprócz lekkiej suchości w ustach nie poczułem nic. A do tego już po 2 dniach stosowania poczułem się lepiej. Tak to jest z lekami i tymi lekarskimi teoriami. Każdy indywidualnie reaguje na dany lek i już...
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez magorzata 17 lip 2006, 17:02
Jestem już na dawce 150mg plus inne leki-czuję się narazie dobrze,oby tak dalej

przez polarny 24 lip 2006, 04:00
Nieselektywny lek antydepresyjny, blokuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradreanliny. Bardzo skuteczny w walce z depresją. Mnóstwo nieprzyjemych działań niepożadanych. Działa przeciwlękowo i uspokająco.

przez Clon 13 sie 2006, 01:43
bralem daaawno temu z 10 lat wstecz w polaczeniu z elenium, i Imipramina,,,
efekty mierne,
na mnie super dzialal Prozac po 2 mcach odstawiony wraz z dolegliwoscia,i szybko o nim zapomnialem gdyby nie przyzwyczajenie do Clomazepanu, pewnie by mnie dzisiaj tutaj nie bylo!!!
pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez Ula 30 sie 2006, 21:26
Ja mam duży dystans w stosunku do tego leku. Kidy bylam nastolatką, lekaraka przepisala mi ten lek na migrene (pewnie zakladając, że choroba ma podłoże depresyjne). Nie wiedziałam jednak, ze mam do czynienia z tak silnym lekiem antydepresyjnym i przyjmowalam go chyba ponad pół roku. Kiedy moja ciocia farmaceutka powiedziała mi, co to za lek natychmiast go odstawiłam (może zbyt gwałtownie). Na migrene rzeczywiście mi skutecznie pomógł, ale odnosze wrażenie, że to właśnie po zażyciu tego leku wystąpiły u mnie skutki uboczne w postaci ciągłego odczucia lęku i wiążącej sie z tym depresji, może ktoś miał podobne doświadczenia ??
Ula

przez mm 31 sie 2006, 16:48
Amitryptylinę przepisano mi na tzw spokojny sen.Nie biorę go regularnie.Rzeczywiście lekko wycisza ale nie działa na mnie jakoś wyjątkowo uspokajająco czy cos w tym stylu i na pewno nie jest lekiem przewodnim w leczeniu mojej nerwicy.Powiedziałabym że wspomagającym.Żadnych skutków ubocznych nie odnotowałam.
"Marzeniom nie należy stawiać poprzeczki zbyt wysoko"
mm

przez Synio 19 gru 2006, 12:23
Witam. Amotriptylina z imipramina lub dezipramina to nie zbyt dobre polaczenie bo te dwa podobne dzialaja pobudzajaco. Bralem kiedys amotriptyline, lecz zbyt duzo skutkow ubocznych, mniej wiecej jak po Tisercin 25. Pozdrawiam.

przez magorzata 13 sty 2007, 16:45
Nacieszyłam się że wreszcie mam dopasowany lek,ale niestety lęki powróciły mimo że biorę jeszcze inne leki.Wizytę mam za tydzień i chyba znowu będzie jakaś zmiana??

[ Dodano: Sob Sty 13, 2007 4:45 pm ]
Nie mam żadnej zmiany nadal jestem na 150mg amitryptyliny plus psychoterapia grupowa i dalej inne leki

Sortuj wg