TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Zbychu 1977 24 wrz 2014, 11:29
Buprenorfina podobnie jak tramadol ma pułapowe działanie opioidowe,im wyzsza dawka tym silniej pobudza receptory opioidowe az do pewnej dawki pułapowej w której staje sie antagonistą.
Zbychu 1977

przez maniek123321 24 wrz 2014, 15:51
no wlasnie o tym pisze, umiesz czytac ze zrozumieniem? :roll:
chyba ci sie dawka sie jebnela albo ja zmniejsz :lol:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Bitnik_ 29 wrz 2014, 16:32
Witam!
Jestem tu nowy , nie będę się rozpisywał za bardzo, próbuję odstawić tramal po jakichś 4 miesiącach.Zszedłem z dawki już, biore tylko tyle, żeby funkcjonować 200mg czasem 400mg.Poradźcie mi co zrobić z tą bezsennością , clonazepam pomoże? O tyle ciężko , że pracuje 5 dni w tygodniu czasem 6 rozumiecie...Co na sen , żeby skutecznie zmuliło?
Bardzo dziękuje zo odpowiedzi i pomoc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nikaMaBzika 29 wrz 2014, 16:44
brałam (nie z benzo):
trittico trochę zwala z nóg, nie powodując porannej ociężałości
estazolam - mocny, ale uzależnia

Zażywałam wiele innych, ale albo byłam zwiotczała jak zmokła kura, albo wpadłam w bagno uzależnienia od benzo
Wpadłam w tak głęboką depresję wywołaną faktem własnej śmiertelności, że zdecydowałam się popełnić samobójstwo

przez Patryk29 29 wrz 2014, 16:58
trittico jest slabe i muli z rana, mianseryna lepsza, albo mirtazapina, tez troche muli wiadomo, ale mija 10mg miansy styknie maks 20mg tak mysle, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez swistak2112 30 wrz 2014, 09:37
Bitnik_ napisał(a):Witam!
Jestem tu nowy , nie będę się rozpisywał za bardzo, próbuję odstawić tramal po jakichś 4 miesiącach.Zszedłem z dawki już, biore tylko tyle, żeby funkcjonować 200mg czasem 400mg.Poradźcie mi co zrobić z tą bezsennością , clonazepam pomoże? O tyle ciężko , że pracuje 5 dni w tygodniu czasem 6 rozumiecie...Co na sen , żeby skutecznie zmuliło?
Bardzo dziękuje zo odpowiedzi i pomoc.

Skutecznie zmuli Tisercin. W mniejszym stopniu chlorprothixen. Ja stosuję kwetiapinę 100 mg, chlorprothixen 50-100 mg i mianserynę 30-60 mg. Dwa miesiace bez doraźnego estazolamu czy zolpidemu. Śpię nieźle. Ale zostaje pytanie odnośnie tramadolu- był CI przepisywany po operacji? Jakieś bóle przewlekłe? Są te bóle opanowane? Ja brałem tramadol przewlekle 2x50 mg na ciężkie bóle głowy typu napięciowego po chemioterapii interferonem i rybawirną. Odstawiłęm po włączeniu betablokerów (wpierw Metocard, później- do dziś Ebivol).
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez JużTuByłem 30 wrz 2014, 15:59
Tak maniek po kocie i fakt ,że się w tym wątku udzielasz ,a jeszcze dla pewności sprawdziłem jakie liczby masz w nicku na insomni.
Ja zawsze siedziałem na sfd ,pozniej przeniosłem się na insomnie i głównie czytałem dział uzaleznienia.Aktualnie to bardzo rzadko wchodzę na to forum ,a jak już to głównie poczytać wątek w którym Ty się udzielałeś i NRG.Ciekawiło mnie jak się skończy takie ciągłe napierdalan.ie stymulantów i kody.Szczerze ? Spisałem Cię na straty...;p No i dość ciekawie czytało się twoje historie ;) Nie znamy się ,bo nie wymienilismy ani posta ,ani zadnej meilowej wiadomości.
Z tego co kojarze,to nie twoje pierwsze rzucanie dragów.Po takim waleniu wszystkiego nie potrzebujesz odwyku ? Czy raczej za bardzo sytuacja nie pozwala ;)
Brałeś może psychodeliki jeśli tak to jak zadziałały na Ciebie ?W każdym badz razie kibicuje żebyś nie wrócił do tego i aby się polepszyło.Na mnie SSRI nie działają ,well pobudza.Jedynie co tłumi lęki ,a nie uzależnia ,to Gabapentyna ,kwetiapina i może jakieś inne neuroleptyki których na dzien dzisiejszy mam dość.

Na wesele wymyśliłem miks rano 5mg alpry i 900 mg kodeiny.Euforyczne działanie z fajnym stymulowaniem.Zero zamuły ,fajnie się bawiłem do rana ;) 2 dni przed przetestowałem ten miks żebym czasem nie noodował w kościele ;P Specyficznie zadziałało na mnie ,nikomu nie polecam iść w żywioł.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez xanonymous 15 paź 2014, 23:39
A co w tramalu uzaleznia? Wplyw na receptory opioidowe czy odzialywanie na neuroprzekażniki? "Działanie tramadolu polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego noradrenaliny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu jej działania w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej.
Tramadol zwiększa również uwalnianie serotoniny z komórki znajdującej się przed synapsą." TO uwalnianie serotoniny pewnie też wciąga.

-- 15 paź 2014, 23:43 --

W takim razie przy tramalowym odwyku napewno pomocne bedą leki hamujace wychwyt serotoniny i noradrenaliny. Ewentualnie suplementacja prekursorow tych zwiazków 5htp l-tyrozyna lub jej acetylowana forma.

-- 16 paź 2014, 00:03 --

DOdatkowo Dxm ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekstrometorfan ) czyli Acodin zmniejsza tolerancje. najlepiej zapytać na hyperreal'u jest tam kilku kolesi ze spora wiedzą jakie dawki tego brac i jak dlugo co by znic tolerancje

-- 16 paź 2014, 00:18 --

http://hyperreal.info/talk/dxm-jako-ant ... 77-20.html
http://hyperreal.info/talk/utrata-toler ... 69-30.html

przez JużTuByłem 19 paź 2014, 16:34
Zejście jest spowodowane głównie przez wyczerpaną serotoninę.Racja Acodin zbija tolerke ,ale i rownoczesnie ryj beret.Kurde ,że ja wtedy na to nie wpadłem żeby odblokować działanie tramalu poprzez DXM ;) Teraz mnie to nie dotyczy na szczeście :mrgreen:

-- 20 gru 2014, 18:36 --

Bierze ktoś? Ja mam straszne ciśnienie :roll:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez zaczarowana 01 mar 2015, 23:15
Ktoś się orientuje do jakich granic czasowych mogą pojawić się skutki uboczne stanowiące zagrożenie życia po podaniu tego leku?
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Kalebx3 02 mar 2015, 18:03
Zaczarowana , mów dokłanie o co Ci chodzi .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zaczarowana 03 mar 2015, 20:44
Kalebx3 napisał(a):Zaczarowana , mów dokłanie o co Ci chodzi .

to było 3 dni temu, zgonu nie było, także nie jest źle :lol:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez TrocheWykret 23 maja 2015, 01:55
Siemanko !

Podejrzewam u siebie PSSD, dzisiaj zrobiłem sie 300+ tramadolu i odzyskałem w dużym stopniu podniecenie seksualne i ogólnie libido skoczyło do góry tyle, że nie mogłem dojść. Czy to typowe działanie tego specyfiku na te sprawy czy może jednak jest cień szansy, że kombinując z serotoninką np. antagonistą 5-ht2c podciągne marne libido i ogólnie układ nagrody nie ingerując w bezpośrednie podbijanie dopaminy np.agonistami bądź wellbutrinem? ssri już długo nie tykam:)

Mam nadzieje, że ktoś tu zajrzy, Pozdrawiam;))

przez jetodik 23 maja 2015, 05:48
czy branie tramadolu przez miesiąc/dwa (przepisanego na ból) spowoduje uzależnienie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg