TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez nikaMaBzika 21 wrz 2014, 21:03
ból psychiczny, pustkę, a może już nie chcę się obudzić, czuję, że mi nie zależy. I to nie prowokacja, ani zwrócenie na siebie uwagę, naprawdę... choć tak to może brzmieć. Teraz kompletnie mi nie zależy i tak sobie łykam, jednocześnie pisząc ze znajomymi na fb
Wpadłam w tak głęboką depresję wywołaną faktem własnej śmiertelności, że zdecydowałam się popełnić samobójstwo

przez Lord Kapucyn 21 wrz 2014, 21:38
nikaMaBzika napisał(a):Co się dzieje po przedawkowaniu?

Następuje depresja oun, depresja ośrodka oddechowego w pniu mózgu i w skrajnych przypadkach zgon. Ponadto jeżeli bierzesz jakieś leki przeciwdepresyjne o działaniu proserotoninowym to w połączeniu z tramadolem (który ma działanie m.in. serotoninergiczne) może dojść do ZS. No a nawet jak nic Ci nie będzie to "podjadając" tak sobie tramal do pogaduszek na fb, ani się obejrzysz, a wpiep... się w uzależnienie.

-- 21 wrz 2014, 21:39 --

Jeśli masz myśli samobójcze to skonsultuj się ze swoim lekarzem albo zgłoś na izbę przyjęć szpitala.

Ponadto możesz uzyskać pomoc tu-
http://www.interwencjakryzysowa.pl/osro ... kryzysowej
http://www.116111.pl/ - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
http://www.telefonzaufania.org.pl/ - telefon zaufania
http://www.niebieskalinia.pl/
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nikaMaBzika 21 wrz 2014, 21:42
nie łykam tego do pogaduszek :( skończyły mi się benzo, już nie mam nic

-- 21 wrz 2014, 21:45 --

na tę chwilę zrobiłam się senna i trochę widzę jak za mgłą, ale nie jest tragicznie. Dodam, że od miesiąca biorę paroksetynę i zmagam się z myślami samobójczymi
Wpadłam w tak głęboką depresję wywołaną faktem własnej śmiertelności, że zdecydowałam się popełnić samobójstwo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xsydney 22 wrz 2014, 02:06
nikaMaBzika, wzystko ok??

przez nikaMaBzika 22 wrz 2014, 07:23
właśnie nie, od godziny wymiotuję, źrenice mam jak ziarenka i kręci mi się w głowie, a wzięłam wczoraj w sumie 6 tabletek po 150 mg. Czuje się fatalnie :( proszę napiszcie czy ten stan sam przejdzie? po jakim czasie? Wiem, że za głupotę się płaci, ale ja naprawdę mam już wszystkiego dość. Brzmi to bezsensownie, ale nie umiem tego wytłumaczyć :(

-- 22 wrz 2014, 08:34 --

i do tego jestem potwornie senna, oczy mi się same zamykają. Nie wiem co robić

przez Patryk29 22 wrz 2014, 08:57
Z pewnoscia ci przejdzie, to nie ulega zadnej watpliwosci,
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez swistak2112 23 wrz 2014, 12:13
nikaMaBzika napisał(a):Jakiej dawki tramalu nie należy przekraczać? Co się dzieje po przedawkowaniu?

Dawka maksymalna terapeutycznie to 400 mg w dawkach podzielonych co 6 godzin. Tak miałem podawane po operacji i było ok, poza poceniem się. Ale dawki były stopniowo zmniejszane i po tygodniu pozostał mi meloxycam.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Zbychu 1977 23 wrz 2014, 12:15
Ja miałem styczność z tramalem,dawka 100mg bardzo fajnie zadziałała,przede wszystkim ten wspaniały opioidowy spokój.
Zbychu 1977

przez swistak2112 23 wrz 2014, 12:17
nikaMaBzika napisał(a):nie łykam tego do pogaduszek :( skończyły mi się benzo, już nie mam nic

-- 21 wrz 2014, 21:45 --

na tę chwilę zrobiłam się senna i trochę widzę jak za mgłą, ale nie jest tragicznie. Dodam, że od miesiąca biorę paroksetynę i zmagam się z myślami samobójczymi

Myśłi samobójcze rozwiewaja się po neuroleptykach. Mnie kiedyś pomogła Perazyna 3x200, ale są teraz leki nowsze.
Jeśłi nie miałaś operacji, ciężkiego urazu, ciężkich bóli a bierzesz tramadol to jesteś od niego uzależniona. I jak napisał przedmówca- ryzyko zespołou serotoninowego w razie jednoczesnego stosowania SSRI.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez JużTuByłem 23 wrz 2014, 13:11
nikaMaBzika

Prawie gieta wzięłaś,co się dziwić ,że tak a nie inaczej się czujesz.Przedawkowałaś,też tak miałem z tym ,że u mnie pobudzenie,niepokój,ataki gorąca,nudności.Na szczęście miałem przy sobie benzo to szybko uspokoiłem wmiarę sytuację i poszedłem po jakimś czasie spać.Może walnąć browara jak go nie zwrócisz jeśli niemasz przy sobie benzo (zawsze jakaś alternatywa żeby padaczki nie dostać).Po takie dawce,nawet jak się ma tolerke rozwiniętą duże ryzyko padaczki, ty jeszcze na SSRI jesteś ,to już w ogóle.Bez sensu brać SSRI i tramal.Zdecyduj się czy chcesz ćpać czy brać leki ,jedno odstaw.Jak będziesz pizgać tramal ,to tej paroksetyny nie odczujesz.
Przeżyjesz :smile: Będziesz miała lekcja na przyszłość żeby ostrożnie dobierać dawki.Druga sprawa ,że branie tramalu powyżej 1 g niema większego sensu gdyż już tolerka tak wyrobiona ,że jedynie co się czuje to brak skręta.Ty od niedawna,do tego dziewczyna, mało ważysz zdecydowanie za dużo!
Nie będę Cie pouczał żebyś nie brała ,bo to be ,niszczysz sobie życie itd.Z własnego doświadczenia wiem ,że to bezsensu i chęć powrotu do stanu po tramie będzie większa.Póki ma się go w domu niema opcji żeby przestać brać.
Spróbuj z tym SSRI,wiem ,że denerwujące jest te czekanie ,a noz poczujesz się lepiej,a po tramie też jest fajnie ,ale uwierz ,że będziesz pozniej płakać ,że w to weszłaś.
Jak będziesz w stanie napisz co u ciebie.

Nie bez powodu przeczytałem koniec tego tematu.
Nie wytrzymuje już nerwowo bez benzo,niepotrafie się zaopatrzyć w ilość na miesiąc, załatwiłem sobie tramal,którego dawno nie brałem i niemam rozwiniętej tolerancji.Dziwnym trafem załatwiłem 14 g(prosto z apteki)które leży w szafce ,a mnie żadna dawka nie rusza...Od dwóch miesięcy jestem na kwetiapnie i gabapentynie reszta wynalazków poszła 2 miesiące temu do śmietnika(Mianseryna,Escitalopram)Od ponad tygodnia nie biorę niczego ,a tramal w kroplach czy tabsach leciutko stymuluje mój mózg(firma niemiecka).Naprawde w skali do 10 oceniem na +2 w porównaniu do tego co kiedyś było.Jednak jadłowstręt,zaparcia,swędzenie i inne objawy somatyczne prócz małych zrenic wystąpiły.5 dni pod rząd pobrałem tego trama ,żeby odrobinę lepiej się poczuć i po odstawce normalny skręt.
Najlepsze ,że miesiąc temu jak brałem regularnie kwetiapine i gabapentyne ekstrakcja z poltram combo mnie porobiła jak oczekiwałem.
Krople też brałem podczas kuracji kwetiapina ,gabapentyna i nic,zero.Może to dobrze..
Do czego zmierzam ,te wszystkie leki coś mi porobiły z mózgiem..
Mam załatwione poltram combo na wesele ,tylko ,że mało i teraz pytanie czy ono mnie porobi ?
Wiem ,że z takimi pytaniami, to na hypereal,ale muszę wiedzieć niechce być na nim jak zombie.
Zadaje je na tym forum ,bo wydaje mi się ,że tutaj jest najwięcej ludzi z wiedzą na temat serotoniny i innych neuroprzekazników odpowiadajacych za nastrój.
Dodam ,że 8 pazdziernika idę na odwyk.Trama załatwiłem ,bo już niewyrabiam z benzo.A brania dawek redukujących niema u mnie sensu,niepotrafię sie powstrzymać,mam za słabą silną wolę w tej chwili dlatego idę na parę miesięcy leczyć się od tego wszystkiego.
Sory za błędy.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Psychoanalepsja_SS 23 wrz 2014, 13:27
nikaMaBzika napisał(a):Jakiej dawki tramalu nie należy przekraczać? Co się dzieje po przedawkowaniu?

Tak jak pisał Dark. Z racji tego, że tramadol działa na receptory opioidowe, jego przedawkowanie będzie wyglądało podobnie jak np. przedawkowanie heroiny, więc przy poważnym przedawkowaniu nie będziesz mogła złapać oddechu, stracisz przytomność, z powodu niedotlenienia obumrze Ci mózg i w końcu wykitujesz.
Tramadol ma też działanie drgawkogenne, więc w lżejszych przypadkach "tylko" nieźle Cię potarga, możesz trochę wymiotować, z niektórymi lekami o profilu serotonergicznymi może wejść w interakcję i spowodować groźny dla zdrowia i życia zespół serotoninowy - pobudzenie, nadciśnienie, drgawki, gorączka ...

Nie wiem, jaka jest dawka śmiertelna, wzięłaś retardy, więc tramadol nie skumulował się tak gęsto w Twoim organizmie i uniknęłaś być może nawet śmierci na rzecz dłuższego stanu nieprzyjemnego.

przez Zbychu 1977 23 wrz 2014, 13:37
Warto pamiętac ze tramadol jest częściowym agonistą receptorów opioidowych,jego potencjał uzależniający wynika z wydzielania serotoniny,w mniejszym stopniu z agonizmu na receptory opioidowe.Częściowi agoniści są wartościowymi lekami ponieważ zmniejszają ilość neuroprzekaźnika gdy jest go nadmiar w mózgu ,zwiększają go zaś gdy jest niedobór.W tym sensie są to leki przez duże "L".
Zbychu 1977

przez miko84 23 wrz 2014, 13:59
"jego potencjał uzależniający wynika z wydzielania serotoniny" ??? jesteś tego pewien? :smile:
miko84

przez Zbychu 1977 23 wrz 2014, 14:02
Jestem pewien ze mechanizm bezposredniego wydzielania neurotransmitera (nie zas posredniego jak chocby antagonizm 5HT2c) nie jest korzystny w dłuzszej perspektywie leczenia.
Zbychu 1977

Sortuj wg