TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez swistak2112 16 lis 2013, 17:37
NieznanySprawca napisał(a):dziadek, mam watpliwosci, czy laczenie 200'tki tramca, nawet przy duzej tolerancji, z ssri jest dobrym pomyslem, to grozi syndromem serotoninowym, a to powazna sprawa. Ogolnie obowiazuje zasada, ze nie laczy sie tramadolu z SSRI/SNRI, jak tez coaxilem.
Kiepsko, ze nie powiedzialas o tym psychiatrze, moze daloby sie cos dobrac na "miekkie" odstawienie", a pozniej dopiero "odpalic" to esci.
Ps. nie lacz tianeptyny z esci, to bez sensu, te dwa leki owszem bujaja serotonine, ale maja przeciwstawne mechanizmy dzialania, w ten sposob troche je zmarnujesz, a w dodatku nie ma co sobie robic jeszcze wiekszego chaosu w receptorach.
Ja rowniez dostalem takie polaczenie od niekompetentnego lekarza, dzialanie bylo dziwne i zdecydowanie niesatysfakcjonujace.
To madra decyzja, zeby rzucic ten syf, trzymaj sie ;)

Nie wiem o jakim ""syfie Wy mówicie. Ja brałem po operacji nerki 4x100 tramadolu w zastrzykach - do tego 100 sertraliny i inne leki jak w wykazie. Ból przeszedł- tramalu nie było co brać. Drugi raz, z tym że przez pół roku (ale w mniejszych dawkach- 2x50, ew. 3x50) brałem tramadol z powodu koszmarnych bólów głowy (chemioterapia przeciwwirusowa interferonem i rybawiryną). Do tego było 6 paracetamoli z kofeiną i dwa meloxycamy po 15 mg. .
Terapia okazał się nieskuteczna i gdy bóle głowy schodziły- wpierw tramadol, później inne leki zostały powoli odstawione. Ja tramadolowi wiele zawdzięczam. Żadnych odlotów, czasem tylko pocenie po podaniu w zastrzyku. Mam ten lek zawsze w domu.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Kalebx3 16 lis 2013, 19:11
Nie wiem o jakim ""syfie Wy mówicie

I żebys sie lepiej nie dowiedział ;)
Bo wiesz zasadnicza róznica jeśli chodzi o mnie a o Ciebie jest taka ,że ja sie tym truję,trułem) nie mając żadnego bólu , a dawki jakimi "operuję" ( mózgownicę ) w przeciągu dwóch dni nigdy nie są mniejsze niż 3000mg. Tak więc sam widzisz ,,, nie leży mi na wątrobie takie "leczenie".

-- 19 lis 2013, 13:13 --

18 dzień bez Tramala

-- 21 lis 2013, 21:27 --

20 dzień bez trucizny T.

-- 02 gru 2013, 12:40 --

Po 26 dniach czystości , wpadka .- ( przez dwa dni ciągu poszlo 2000mg trutki ) ,tak sobie myślę KUŻWA JE+Bana- mać ,ile to jeszcze takich prób aż wytarmosi mnie padaczka , albo jakis wylew i będzie za-( nie) pózno.na wszelkiego typu powtórki . Ze tak sie przestraszę ,,, JEZU RATUJ !

dziś 3 dzień abstynencji :?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dziadek 04 gru 2013, 13:46
A ja nic nie piszę bo znów zjadam 600-800mg/dz. :hide:
Może znajdą w końcu jakiś lek na głupotę.....
Pozdrawiam
Daga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 04 gru 2013, 15:18
Kalebx3 wpadki się zdarzają to znak ze walczysz a póki walczysz jesteś zwycięzcą,nie zrażaj się,wtedy kiedy czujesz że możesz "wpaść" zachowaj szczególną uwage ,odciągaj za wszelką cene myśli od tramalu nawet jak miałbyś się poryczeć-to rycz ale nie poddawaj się swoim słabością.
Ostatnio edytowano 04 gru 2013, 15:22 przez Marek1977, łącznie edytowano 1 raz
Conscientia est, necesse est

przez Lord Kapucyn 04 gru 2013, 15:20
Kalebx3, pamiętaj-

There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 05 gru 2013, 14:20
6 dzień absty .
Powiem Wam szczerze , coraz mniej mnie bawią te piz+dusiowe jazdy po trampku. Gdyby tak je przyrównać do tego co było na początku po tych 300-400mg to dawne euforie ( i ta bezgraniczna " nieosiągalna " odwaga) dzisiaj sa juz tylko mglistym wspomnieniem( nawet po 1500mg). Teraz to tylko takie zapychanie dziury. Czuję ,że jestem bliski padaczki i tego się najbardziej boję kiedy jestem zaje+bany. Ostatnio w ciągu wsiadłem po tym za kierownicę, i nie bylo to mądre .Wprawdzie tylko 6km po dziecko do szkoły i z powrotem ,ale jazda autem nie była już taka jak powinna być. KUR+WA!!! Najśmieszniejsze jest to ,że mam w domu Naltrexon i wystarczyłby jeden akt odwagi i pewna decyzja , a potem tylko jeden ruch reką do buzi zapity szkalnka wody i nie ma przez 48 godzin trutek. Ale ja walczę ze sobą , a najczęściej kiedy zaczynam wtę walkę ,juz po 15 minutach nogi w opośpiechu biegną( prawie ,że ) do Apteki.
Wiem , że przyjdzie taka chwila iż skończy się tramal i jego czarna dupa . Jestem coraz bliżej tego punktu,,,i jak zdążę tooooooooo będą mógłbyc Tu na Forum znawcą Tematu " jak przezwyciężyć smiertelne zbocznie do Tramala" ;)

-- 05 gru 2013, 13:44 --

Tak Dark , jestem zwycięzcą . Nie wyobrażam sobie ( nawet jak się mocno skupię ) czegoś innego ,że takie byleco jak tramal mogłoby mnie dymać i dymać. Ani to jakaś heroina , ani cocaina ,że można i życie całe przetęsknić -tęsknić( na abście) ,,, ot tylko marne tabletki przeciwbólowe . Gryziesz to gorzkie gówno ( aż mordę wykręca ) i zastanawiasz się,,,, tyle tabletek na raz ,,,chyba nikt normalny tak nie robi . A ja w tym akurat jestem normalny , pomimo nerwic , ADHD i innego garba.

-- 09 gru 2013, 11:29 --

10 dzień bez trutki

-- 11 gru 2013, 13:02 --

12 dzien bez trutki
Opoidy są okrutne , jeśli chodzi o głody . Ów głody są jakieś szczególne . Bo niby się nie chce ( jak ja dziś ) przyćpać tej padliny , to jednak jakby z daleka czuć nadchodzący smród .

-- 16 gru 2013, 14:31 --

17 dzień bez iluzji

przez przemektryko 08 sty 2014, 13:57
Mam 25 lat, od 5 lat mam problem z kręgosłupem, dyskopatia , zwyrodnienie kręgosłupa na 2 odcinkach, w odcinku piersiowy oraz lędźwiowym. Chodziłem na rehabilitację, jednak nie pomagała ona praktycznie wcale. Pracować też muszę więc niestety nie mam czasu na zajmowanie się tylko leżeniem i leczeniem kręgosłupa. Wcześniej na silne bóle brałem MYOLASTAN. Pomagał nieznacznie ale pomagał. W tej chwili już jest za słaby. Jakieś 4 miesiące temu dostałęm TRAMAL RETARD 200mg. O dziwo lek pomagał, początkowo brałem 1 tabletkę 200mg dziennie, zdarzało się że wziąłem 2. Jednak nigdy więcej. Staram się ograniczać branie tego leku, jednak całkowite wykluczenie jest niemożliwe ze względu na silny ból, który nie pozwala mi normalnie żyć. Moja dzienna dawka to 200mg, jednak chciałbym ten lek odstawić. Zastąpić czymś innym, co nie uzależnia. Próbowałem już ze 3 razy, jednak w2 lub 3cim dniu brałem go znowu, bo ból kręgosłupa był nie do zniesienia. Dwa czy trzy razy miałem tzw. poty nocne, podejrzewam, że powodem tego jest tramal, lub jego brak, bo poty nocne pojawiają się podczas odstawienia leku na dzień-dwa. Gdy go odstawiam nie dość, że ból powraca, to staje się nerwowy i miewam lekki stan depresyjny. Zastanawiam się czy stopniowe zmniejszenie dawki do 100mg i branie Anafranil-u pomoże mi odstawić tramal? Czy może jest jakiś inny anty-depresant który można by było zastosować przy odstawieniu leku? Tramal chcę zastąpić ketanolem, chociaż ketanol na mój ból nie pomaga mi wcale, ale może jak wezmę 2-3 tabletki wtedy zadziała.

przez Kalebx3 08 sty 2014, 14:03
Gdy go odstawiam nie dość, że ból powraca, to staje się nerwowy i miewam lekki stan depresyjny. Zastanawiam się czy stopniowe zmniejszenie dawki do 100mg i branie Anafranil-u pomoże mi odstawić tramal?

Stany , które opisujesz to norma przy odstawce Tramala . Masz jedno wyjście , schodzenie powoli z dawek , nawet po 50mg co tydzień. Możesz oczywiście dołożyc delikatnie jakiś antydepresant , zapewne wspomoże i nie dopuści do większych depresji . Jednak problem może być z wchodzeniem leku depresyjnego . na początku może ( ale nie musi ) nawet pogorszyć stan zamin pociągnie w górę.

40 Dzień Absty od trutki

przez przemektryko 08 sty 2014, 14:16
Najrozsądniej będzie schodzić z dawek tak jak opisałeś. I zacznę od jutra. A Tobie gratuluję wytrwałości! :)

przez sylvek 08 sty 2014, 14:17
z srednio-wysokiej dawki tramadolu (100-200) schodzi sie podobnie jak z lekow antydeprsyjnych, czyli bardzo powoli obniza sie dawke w wzglednie dlugim okresie czasu. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale 150 mg tramala dorównuje blokiem wychwytu 5-ht 20-stce paroksetyny.

-- 08 sty 2014, 13:23 --

źródło

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16427041

przez Kalebx3 08 sty 2014, 18:09
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale 150 mg tramala dorównuje blokiem wychwytu 5-ht 20-stce paroksetyny.

To ile musi być tej Paroksetyny przy 2500 mg Trama, bo do takich dawek najczęściej dochodziłem , a nawet i często większych ( przez dwa dni ). Za to jakie potem rozkoszne depresje , jakie wychuchane i na własnej piersi wychodowane . I te fajowe gile z cieknącego non stop nosa , bóle mięśni ,,, czarujący amant w wersji bubel .

przez depas 08 sty 2014, 18:26
Dasz radę, tak jak z alko, spokojnie.

przez Kalebx3 08 sty 2014, 18:30
Dzięki Depas ;) ,
nie widzę innej opcji.

przez depas 08 sty 2014, 18:35
Powolutku, do celu. Jak z prawkiem. Poradzisz sobie i kiedyś się będziesz z tego śmiał :)

Sortuj wg