TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez siostrawiatru 07 kwi 2013, 15:57
JużTuByłem napisał(a):Sisotrawiatru na co bierzesz tramal ?

Na potworne bóle łba.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Michuj 07 kwi 2013, 16:00
siostrawiatru, nie poprawia nastorju? w jakich dawkach? Powinnien chociaż chwilowo poprawiać nastrój...
Loża szyderców

przez siostrawiatru 07 kwi 2013, 16:04
Michuj, no właśnie poprawia. Niestety teraz nie mam a jest tylko na receptę. Gdybym miała to pewnie zeżarłabym całe opakowanie tak się koszmarnie czuję.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morus 10 kwi 2013, 11:21
depas napisał(a):Morus, Tramadol to nie jest to samo co Tilidin, ale jest to lek najbardziej podobny do niego z dostępnych w Polsce - opioidowy środek przeciwbólowy na bóle średnionasilone do mocnych. Są to leki o podobnej sile i działaniu, myślę że Tramadol będzie pomagał Ci tak samo jak Tilidin, może byc nawet będzie lepszy.

Tilidin przepisał mi lekarz w Niemczech w grudniu i tam go w aptece kupiłem.

Czyli rozumiem, ze jednak nie ma możliwości dostania tego Tylidinu w Polsce?

Koleżanka dzwoniła do Niemiec do tego lekarza, ktory mi Tilidin w grudniu przepisał i ten powiedział, ze od stycznia cos sie u nich tez zmieniło i Tilidin jest przepisywany już tylko na receptę jakiegoś ścisłego zarachowania i ze, mi tego już nie moze wypisać bez wizyty a ja tam do Niemiec po receptę nie będę jechać.
Czyli rozumiem, ze w Polsce nie można dostać tego leku...? - czy moze są jakieś apteki z lekami zagranicznymi lub moze takie, które je importują na zamówienie albo cos w tym rodzaju? Z góry dziękuję za wszelka pomoc - musze tez lekarza zmienić, bo czasami już sie nawet ruszać nie mogę a po tym ketonalu to mi sie co najwyżej w głowie kręci a nic to nie pomaga kompletnie.
To jest jakaś totalna masakra normalnie - niby Unia Europejska a leków nie można kupić nawet...

przez Mono.o 10 kwi 2013, 12:03
W Polsce przecież może przepisać jakiś zamiennik, będzie to samo.

I ze względów bezpieczeństwa nie brałabym go za często i gdy koniecznie nie potrzeba.

przez angel696 20 kwi 2013, 00:20
Witajcie, mama była tydzień w szpitalu na oddziale neurologicznym, stwierdzili dyskopatię. Bóle miała tak silne, że podawali jej Parcotram (Tramadol+Paracetamol)- około 4 tabletki dziennie co 6 godzin, Ketonal, kroplówki itp. Od 4 dni jest w domu. Zapisali jej te same leki, w mniejszych dawkach. Nie chcąc brać zmniejszyła dawki jeszcze bardziej do 1,5 tabletki Parcotramu. Jednak kiedy nie weźmie o stałej porze tabletki strasznie jej zimno, trzęsie się jak narkoman na detoksie, ciężko oddycha tak długo, aż nie weźmie tabletki. Co mamy robić? Zwiększyć dawkę? Zejść wolniej z tabletek? Całkiem nie można, bo to zbyt gwałtowne chyba i jednak boli ją jeszcze i potrzebuje przeciwbólowych... Czy to już uzależnienie? Po 2 tygodniach stosowania?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...

-- 20 kwi 2013, 13:54 --

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?? :(
Ostatnio edytowano 20 kwi 2013, 08:49 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z uwagi na treść postu

przez Kalebx3 12 wrz 2013, 18:51
Na tyle jestem sfrustrowany( po-jeba+ny !) po ostatnim niezdanym egzaminie Prawa jazdy ( w sumie stres ),że myślę często ,żeby zarzucić przed egzaminem "trochę " tramca, na lepsze jeżdzenie po trasie.Głupie co ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez coma 12 wrz 2013, 19:11
Kalebx3, tak, conajmniej głupie...
coma

przez Ferdynand k 12 wrz 2013, 19:13
może ktoś myślał jak rzucić?
dxm działa na serotoninę i gaba
to może to z diazepamem? albo lżejszą pregabaliną gabapentyną?
albo zamiast dxm snri?
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 12 wrz 2013, 19:13
Kalebx3, tak, conajmniej głupie...

ale stresu by nie było podczas egzaminu i pełna jasność umysłu, co nie zmienia faktu ,ze głupie.

przez coma 12 wrz 2013, 19:17
Kalebx3, kochany, nie warto, patrząc z perspektywy czasu myślę, że nie warto...
coma

przez NieznanySprawca 12 wrz 2013, 20:38
Kalebx3 napisał(a):Na tyle jestem sfrustrowany( po-jeba+ny !) po ostatnim niezdanym egzaminie Prawa jazdy ( w sumie stres ),że myślę często ,żeby zarzucić przed egzaminem "trochę " tramca, na lepsze jeżdzenie po trasie.Głupie co ?

taa, zarzuc trampka, przywal fety, i jeszcze przepal dobrym dzojntem. i klona na ew. drgawki po tramalu. bedzie dobrze na 100% 8)

Skoro juz temat trampka podbity, to sluchajcie tego:

Tramadol jest molekularnie podobne do wenlafaksyny (Effexor) i ma podobne efekty antynocyceptywne SNRI, z efektami. Sugeruje się, że tramadol może być skuteczne w łagodzeniu objawów depresji, lęku, fobie i [6] , ponieważ jego działanie na noradrenergiczne i serotoninowych systemów, takich jak jego "nietypowym" aktywność opioidu. [7] Jednakże, pracownicy służby zdrowia nie potwierdzone na ich użycie do takich zaburzeń, [8] [9] twierdząc, może być stosowany jako jedyny leczenia (tylko wtedy, gdy zawiodły inne sposoby leczenia), i musi być stosowany pod kontrolą psychiatra. [10] [11]

no dobra Kalebx, moze zrob to dla dobra nauki (ale bez ziola i klonow :pirate: ) i zdaj nam relacje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NieznanySprawca

przez Ramanujan 12 wrz 2013, 21:18
Mój dziadek kiedyś się tym narkotyzował. :mrgreen:
Ramanujan

przez Kalebx3 12 wrz 2013, 21:26
Mój dziadek kiedyś się tym narkotyzował.

i wlaśnie tu leży największe niebezpieczeństwo tego syfku , można polecieć w siną dal.

Sortuj wg