TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

przez karina200 22 gru 2009, 16:48
Czy ten lek pomaga na nerwice?

Re: Tramal

przez linka 22 gru 2009, 16:53
karina200, Tramadol (tramadoli hydrochloridum, ATC: N 02 AX 02) – przeciwbólowy syntetyczny lek opioidowy.
Nie stosuje się go w nerwicy ani depresji, jest uzależniający a jedynie jego skutkiem ubocznym jest poprawa nastroju, a nie znoszenie lęów.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Majster 22 gru 2009, 17:24
Jak wyżej, dodam jedynie ze po tramalu nie wypada powozić furą. A do antydepresantów ma sie tak jak słoń do jeża.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez basior 22 gru 2009, 18:03
Tramal tłumi lęki jak każdy opioid ..tylko ze jest to tłumienie doraźne i w konsekwencji zawsze prowadzi do ich nasilenia nie mówiac juz o silnym uzależnieniu
basior

Tramal...

przez Spokojny 05 lut 2011, 18:08
Tramal zacząłem brać, dwa lata temu, na uporczywe bóle głowy. Tabletki przepisał mi lekarz neurolog, mówiąc, że ten lek jeszcze mnie zadziwi. Zaczęło się delikatnie od 100 mg, potem było 200mg i rosło zapotrzebowanie organizmu, na ten specyfik. Pierwsze pół roku, było świetne, znakomity nastrój, żadnych nerwów, żadnych depresji, brak snu, który zmieniał się w cudowne myśli. Ogólny brak łaknienia i zmęczenia. Można było coś robić i to bezustannie. Generalnie żyłem w świecie marzeń. Ważyłem 108kg, przy wzroście 182cm. Teraz ważę 69kg. Tramal „skasował” mi wszystkie choroby ( cukrzycę II stopnia, zbyt wysoki cholesterol, a zapalenie jelita grubego – przeszło i do tej pory nie wraca. Badania biochemiczne ( robione miesiąc temu ), są ok. Zapis EEG głowy, nagle stał się prawidłowy. Myślałem, że jeżeli nadejdzie taki moment, przestanę to brać i już. Niestety nie można tego przerwać, organizm jak głupi domaga się tego, bo inaczej dreszcze, depresja, czarne myśli, beznadzieja. Po zażyciu w 5-10 minut wszystko wracało do normy i znów było świetnie. Tolerancja rosła, zacząłem go brać 2 x dziennie, po 600mg. Przeszedłem na krople 96ml. Świetne pomysły, brak problemów, załatwianie różnych prac, a nawet wygląd. Byłem szczęśliwy. Któregoś dnia spotkałem dziewczynę z którą chodziłem do szkoły. Okazało się, że jest lekarzem internistą, ale zawsze to lekarz. Zrobiliśmy bilans i zacząłem redukować tramal, stopniowo zmniejszając dawki. Udało mi się zejść do 100mg 1 x dziennie. Wtedy odstawiła tramal zupełnie i zastąpiła go clonazepamem. Zaczął się koszmar fizyczny i psychiczny i jedna myśl weź. Nie wytrzymałem i po trzech dniach abstynencji, wróciłem do niego. Znów było świetnie i tak trwa do dzisiaj, z tym, że teraz muszę go brać i to jakieś „koszmarne” dawki. 1000mg rano i 1200mg wieczorem. Ważę 69kg i praktycznie nie wychodzę z domu. Bolą mnie mięśnie, kości i „fałszuje” mi się obraz świata. Zacząłem robić błędy ortograficzne, połykać wyrazy, opuszczać liter itp. Doszło ogólne osłabienie, brak siły i chęci do wszystkiego. Przestałem dbać o siebie ( broda – bo po co się golić, po co się myć itp. ). Tak jest dzisiaj, a co będzie jutro – Nie winem. Boję się iść na jakiś odwyk, bo myśl, że mogą mi go odstawić, jest dla mnie straszna. Dodatkowo, nigdy nie miałem żadnych drgawek czy zaburzeń seksualnych, związanych z lekiem. Co ja mam z tym zrobić? Proszę o pomoc i poradę jak to odstawić na dobre.

Tramal...

przez Michuj 05 lut 2011, 18:38
Specyfik ten, obcy mi nie jest. Nie brałem go tak długo, ale dochodziłem czasem podczas kilku tygodni brania do dawki 3000 mg. Odkładanie tego to katorga, ale jest do przeżycia. Najgorsza jest ta depresja potramalowa, której nie da się porównać z niczym innym. Każdy kto brał ten lek to wie o czym mówie. Mieszanka następujących leków z odrobiną silnej woli: ketonal na bóle, na bóle mięśni i rozluźnienie: Tetrazepam + coś na sen: najlepiej Dormicum. Myślę, że te objawy o których mówisz powinny ustąpić do 2 tygodni.
Michuj

Tramal...

przez Ahmed 08 lut 2011, 11:40
Ja pierdziu ...nie wiedziałem że Tramal ma takie skutki odstawienne. Biore to czasami przez kilka dni a potem odstawiam. Nigdy sie nie przesączałem tym w takich ilościach. 2400 mg na dzień to by chyba zwaliło słonia z nóg - ile to jest tabletek dziennie?? 50sztuk?.
Ciekaw jestem czy po odstawieniu ich całkowicie wrócą dawne dolegliwości ... tj nadcisnienie, cholesterol, cukrzyca zapalenie jelita itp
Bo jak nie wrócą to cena ne jest zbyt wysoka. Ale to tylko moje zdanie.
A na odwyku Ci od razu nie odstawią tramalu a przeprowadzą kurację redukujacą ale w zamian dadza Ci leki przeciwbólowe i przeciwdrgawkowe jakieś .
Odstawienie i zamknięcice w pokoju bez klamek skończyć by sie mogło zejściem i nie jest juz chyba praktykowane.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

Tramal...

przez Michuj 08 lut 2011, 14:18
Myślę, że mogło by się obejść bez detoksu. Najlepiej niech pójdzie do psychiatry, żeby mu rozpisał ''rozkład jazdy'' jak to odstawić. Da się ten lek odstawić. Miłe to nie jest, ale się da ;)
Michuj

Tramal...

przez buka 08 lut 2011, 16:31

Tramal zacząłem brać, dwa lata temu, na uporczywe bóle głowy. Tabletki przepisał mi lekarz neurolog, mówiąc, że ten lek jeszcze mnie zadziwi

dżizes,do tej pory tramadol był mi znany jako kinderdrag,troche słabszy od kodeiny
kolejny raz mi sie potwierdza ze lekarze to nieodpowiedziali idioci,a twój zrobił z ciebie ćpuna.nie wiem jak mozna komuś wogóle opiaty przepisywac jako lekarstwo,dobrze ze ci morfiny nie przepisał :shock:

Tramal...

przez Muertogatito 09 lut 2011, 11:10
Witam

Ja brałam tramal w dawkach 400mg /dzien przez dwa lata...oczywiscie bywały dni i to często gdy wzrastała ona do 800-1000mg.

Stał się on lekarstwem na wszystko, głównie na "chcecnie" , po nim chciało mi się dosłownie wszystko.Ze smutnego noł lajfa, wróciłam do starej wesołej siebie.

odstawiałam go sama ok 3miesiące redukując dawki, później na tzw. zjazd - kodeina.
Po ustąpieniu objawów fizycznych nastała jedna wielka pustka.Ta sama pustka,która była wcześniej.Chodziłam na psychoterapię do lekarzy ale to przyczyny nie wyleczy.
Dodam,że zażywanie tram nie spowodowało mojej nerwicy lękowej,miałam ją już wcześniej.

Mija już rok bez tram, a dalej mam ochotę.

Więc jeśli chceesz odstawić,sam dasz radę jednak musisz dobrze to rozplanować i zaopatrzać się w spore ilośći kodeiny.Moim zdaniem ona najlepiej się sprawdza.

Tramal...

przez buka 11 lut 2011, 02:26
przecierz kodeina to pochodna morfiny,działa przeciwbólowo i jest uzywana jako narkotyk,uzaleznia!
kiedys to poprostu cpałem rekreacyjnie,a teraz sie dowiaduje ze to nie było cpanie tylko terapia lekowa :mrgreen:

Tramal...

przez Muertogatito 11 lut 2011, 12:24
Tak ale pomaga zniwelować objawy odstawienia tramalu, no i nie uzaleznia tak,zeby po 2tyg nie móc się bez niej obyć.

Zazwyczaj przy odstawieniu silnych leków dostaje się słabsze, np. metadon przy heroinie.

i nie wydaje mi się,żeby stosowana na zjazd potramalowy dawała przyjemną fazę.

Tramal...

przez Michuj 11 lut 2011, 12:30
To polecam na tą pustkę wenlafaksynę. Ten antydepresant działa troszkę podobnie do tramalu, w sensie napędza, chce się robić wszystko, tyle że nie ma tego opiatowego ululania i tolerancja nie rośnie z dnia na dzień.
Michuj

Tramal...

przez Muertogatito 11 lut 2011, 14:19
a da się uczyć i w miarę normalnie funkcjonować?

Bralam mirtazepinę - człowiek zombie i sertralinę - ta nie pomogła.

Sortuj wg