KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez jaktobylo 05 maja 2016, 09:23
Nie rozumiem jak można uzależnić sieę od benzo wziąłem 2mg klona. 3h temu i nie odczuwam za bardzo różnicy(to normalne?), jutro spróbuje 4mg może coś odczuję.
Dodam, że alko mocno na mnie działa już połowa piwa.
Jaka dawka klona odpowiada działaniu alkoholu 200ml piwa?

Wyjaśni ktoś coś z tutejszych naukowców?

-- 13 maja 2016, 17:11 --

Na początku podkreślam nie jestem żadnym benzożerem alkoholikiem czy innym fetyszystą. Jestem prostu czysty, buteleczka piwka mnie kładzie( w cudzysłowiu bo tak naprawdę chodzi mi o to, że mnie po prostu muli).
No i tak załatwiłem se u psych klonika. w dawce 2 mg działa słabo bardziej jak placebo dopiero przy 3 mg coś czuć to normalne pytam się?

-- 13 maja 2016, 17:15 --

I jeszcze jedno jak długo działa klon?? czy można zarzucić np. 3mg(tylko taka dawka na mnie działa co ja za to mogę, nie jestem uzależniony od benzo ani od alko)
No więc powtórzę się czy mogę wziąć 3mg klona o 6 rano i starczy mi to wtedy na cały czas w pracy przez 8 godzin

-- 13 maja 2016, 17:48 --

Psychiatra mi gadał, że klon działa 5-6 godzin, więc przez ostatnie 3 dni na pierwszy raz przygody z benzo brałem rano 3mg kilka godzin później kolejne 3mg.

Czyli wychodzi na to, będąc totalnie czysty, wskoczyłem nagle na 6mg klonazepamu dziennie. I tak przez 3 dni. Jutro nie biore wcale.
Ludzie pomózcie.
Skoro mój organizm traktuje 3mg klona tak jak u was 0,25 czy tam 0,5, to chyba nic mi nie będzie, gdy będę brał te trójki z taką samą częstotliwością jak wy połówki?

-- 15 maja 2016, 19:33 --

Wiem powtarzam się, ale:

proszę o odpowiedź na to pytanie. Załatwiłem se klonazepam, wcześniej brałem alprazolam, ale żadnego z niego pożytku nie miałem, nie działał nic a nic, a było to moje pierwsze benzo w życiu. A do alkomanów nie należę jakby ktoś sobie tak błędnie pomyślał, wystarczy jedno piwo.
Klonazepam działa, próbowałem różnych dawek, okazało się, że działanie w moim przypadku zaczyna się od 2mg - dość lekkie działanie, na trójce jest już lepiej, wystarczająco. No ale dobra, bo chciałem zapytać:
Jak długo utrzymuje się działanie klonazepamu? Np. zarzucam o godz 6stej, działanie rozpoczyna się koło 7 gdy jestem już w robocie, czuję, że jest luźniej jest lepiej.
I właśnie chodzi mi o to czy ten mój stan "gdy jest mi luźniej i jest mi lepiej" potrwa do tej 15stej? Czy poranna dawka jest wystarczająca?
Odpowie ktoś?
W zeszłym tygodniu zarzucałem kolejną dawkę jakoś koło 10-11, czyli po 3-4 godzinach działania leku. To jak, nadal kontynuować takie branie czy starczy mi poranna dawka klona na przynajmniej te 8 godzin luzu?
Pytam, bo już po prostu nie wiem, w necie jest nieskończenie wiele odpowiedzi i każda brzmi inaczej.

???

A co do tego słabego działania benzo na mnie, czytałem o tym, ze podobno osoby mające zaburzenia ze spektrum autyzmu mają bardzo małą ilość receptorów GABAa
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez horr 19 maja 2016, 09:28
Czy branie klona metodą mniej tradycyjną - donosowo lub pod język - ma sens? Zaczyna działać szybciej, jak np. w przypadku zolpidemu, czy to bez znaczenia, bo i tak wchłania się w żołądku?

przez fobik123 19 maja 2016, 10:22
horr, Klon ssany działa szybciej od połykanej w całości tabletki.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 19 maja 2016, 11:00
Rozgryziony Klon tez działa szybciej tak ? ,ale przypadkiem nie krócej niż polkniety?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Vengence 19 maja 2016, 11:02
cytrynka84 napisał(a):Rozgryziony Klon tez działa szybciej tak ? ,ale przypadkiem nie krócej niż polkniety?
Tak działa krócej, ale szybciej i silniej, przynajmniej jakiś czas potem to już nie ma znaczenia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 19 maja 2016, 14:58
cytrynka84 napisał(a):
Rozgryziony Klon tez działa szybciej tak ? ,ale przypadkiem nie krócej niż polkniety?
Tak działa krócej, ale szybciej i silniej, przynajmniej jakiś czas potem to już nie ma znaczenia.

a jak działa clon wsadzony w kichę , próbował kto ?
jak by nie patrzeć miejsce Króla nie powinno byc w dupie ? :lol: ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Grabarz666 19 maja 2016, 15:33
Kalebx3 napisał(a):miejsce Króla nie powinno byc w dupie ? :lol: ;)

Trudno się nie zgodzić, że klon to Król Benzodiazepin. Myślę, że jego fenomenu nie powinno poddawać się w wątpliwość, oczywiście mam na myśli leczenie zaburzeń lękowych (lęku wolnopłynącego i panicznego).

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 15:40
fobik123 napisał(a):horr, Klon ssany działa szybciej od połykanej w całości tabletki.

Ta, a jeszcze szybciej działa podjęzykowo, donosowo, a najlepiej dodupnie. Ostatnio gdzieś czytałem, że podobno 50mg phenibutu per rectum klepie tak samo jak 2500mg podanego oralnie i to już po 10 sekundach, a nie 4 godzinach, ale jakoś nie mam ochoty tego sprawdzać. Bądźmy poważni i pamiętajmy na jakim forum się znajdujemy.

Co do kr'U'la to również przychylam się do zdania przedmówców, że koń to najlepsze benzo. Chociaż alpra moim zdaniem wiele mu nie ustępuje. We wszelkich przelicznikach ekwiwalentów benzo (zarówno "cpuńskich" jak i dr Ashton) podaje się, że dawka x klonazepamu odpowiada dokładnie tej samej dawce alprazolamu, więc 2mg klona= 2mg alpry (oczywiście mówimy o ImR, a nie o ER/XR/SR). W moim przypadku się to sprawdza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 19 maja 2016, 16:02
Lord Kapucyn napisał(a):Co do kr'U'la to również przychylam się do zdania przedmówców, że koń to najlepsze benzo. Chociaż alpra moim zdaniem wiele mu nie ustępuje. We wszelkich przelicznikach ekwiwalentów benzo (zarówno "cpuńskich" jak i dr Ashton) podaje się, że dawka x klonazepamu odpowiada dokładnie tej samej dawce alprazolamu, więc 2mg klona= 2mg alpry (oczywiście mówimy o ImR, a nie o ER/XR/SR). W moim przypadku się to sprawdza.

Tak, alpra daje radę tylko nieznacznie gorzej niż klon. Nie posiadam co prawda wartości Ki powinowactwa do poszczególnych podjednostek dla alpry, ale z poniższej tabelki widać jak bardzo klon bije na głowę relki (diazepam):
Obrazek

http://www.tocris.com/pdfs/gabarev.pdf

przez benzowiec84 19 maja 2016, 20:04
Lord Kapucyn napisał(a):
fobik123 napisał(a):horr, Klon ssany działa szybciej od połykanej w całości tabletki.

Ta, a jeszcze szybciej działa podjęzykowo, donosowo, a najlepiej dodupnie. Ostatnio gdzieś czytałem, że podobno 50mg phenibutu per rectum klepie tak samo jak 2500mg podanego oralnie i to już po 10 sekundach, a nie 4 godzinach, ale jakoś nie mam ochoty tego sprawdzać. Bądźmy poważni i pamiętajmy na jakim forum się znajdujemy.

Co do kr'U'la to również przychylam się do zdania przedmówców, że koń to najlepsze benzo. Chociaż alpra moim zdaniem wiele mu nie ustępuje. We wszelkich przelicznikach ekwiwalentów benzo (zarówno "cpuńskich" jak i dr Ashton) podaje się, że dawka x klonazepamu odpowiada dokładnie tej samej dawce alprazolamu, więc 2mg klona= 2mg alpry (oczywiście mówimy o ImR, a nie o ER/XR/SR). W moim przypadku się to sprawdza.

dokładnie . lorazepam też jest dobry 5 mg lora( 2 tabletki 2,5) to odpowiednik 50mg diazepamu , czyli więcej niż 2mg klona/alpry
5mg lorazepamu to 2,05mg alpory/klona i dobrze robi

-- 19 maja 2016, 20:01 --

Kalebx3 napisał(a):
cytrynka84 napisał(a):

a jak działa clon wsadzony w kichę , próbował kto ?
jak by nie patrzeć miejsce Króla nie powinno byc w dupie ? :lol: ;)

hehe:)))

benzos rozgryzione czy nie tak samo , kiedyś mówili że klon dobrze podjęzykowo , próbowałem i pod język i rozgryzać i połykać w całości , nie czułem większej różnicy .
na hypciu spotkałem osoby co pisały ze waliły klona w żyłe , rozpuszczali i heja ... masakra :P wtedy pewnie lepiej działa bo odrazu do krwi się dostaję :)

przez horr 20 maja 2016, 16:19
Pytanie z innej beczki: Sedam praktycznie całkowicie usuwał (no, maskował) wszelkie nerwice (przy tym nie działał w ogóle usypiająco - to ważna informacja, zobaczycie). Po wielu miesiącach tolerka skoczyła jednak na tyle - przy równoczesnym osłabieniu efektu terapeutycznego - że jak każdy rozsądny człowiek, miast iść na odwyk, przerzuciłem się na Klonazepam. Czyli de facto dużo silniejsze benzo. Ono jednakże nie wpływa na nerwice ani trochę! Jakie są - takie pozostały, nawet przy silnych dawkach. Działa za to strasznie usypiająco... Cóż więc czynić?

Jako ciekawostkę podam, że zolpidem także całkiem nieźle radzi sobie z nerwicami, co prawda nie jak Sedam, jednakowoż wystarczająco konkretnie (branie go jednak codziennie - i tylko na dzień - zwłaszcza przy tak krótkim okresie półtrwania, jest oczywiście beznadziejnym wyjściem, nawet dla tak rozsądnego gościa jak ja).

A teraz poważniej: czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć nieco bardziej technicznie/medycznie różnice między klonem a bromkiem (i najlepiej jeszcze zolpem), bym wiedział, dlaczego tak się dzieje, ew. czy mógłby mi ktoś zaproponować inne benzo, która ma prawo wpłynąć na nerwice podobnie jak Sedam, Sedamem jednak nie będąc? (chodzi o skutki odstawienne, które ciągle jeszcze odczuwam; klon jedynie je niweluje i pomaga w miarę funkcjonować; tyle że ciągle jestem senny). Będę wdzięczny za odpowiedź.

przez cytrynka84 20 maja 2016, 17:06
Kurcze tak bardzo chce mi się benzo, a jestem po dostawce chce wytrwać pół roku,żeby odwrazliwic receptory i benzo znów działały.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dark Knight 22 maja 2016, 23:41
Kupie clona

przez horr 27 maja 2016, 14:58
Co mogę dorzucić do klona, by nie chodzić przez cały dzień senny, nie zataczać się na ulicy, na co wszyscy patrzą, jakbym był pijany i bym siedząc w domu miał ochotę na coś więcej niż przejście z jednego kąta pokoju do drugiego, by np. ubrać czapkę i szalik (bo cholernie mi zimno, choć może to akurat nie z powodu klona). Czym mógłbym się "rozruszać"; dopowiem, że piję olbrzymie ilości kawy i energetyków i zażywam mnóstwo tabaki - bez tego to bym chyba tylko leżał. Oczywiście jest możliwość, że po prostu klona odstawię, ale skoro przyjmuję go już ponad tydzień, nie jest tak, że z czasem objawy senności same przejdą? (tak jak np. przy początkach paro?)

Sortuj wg