KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez feniksx 01 sty 2016, 20:29
Najelpiej jakbyś po prostu zmniejszał.... dawkę.... co tydzień mniej... i mniej...
ja Xanax odstawiłem w miesiąc.... brałem cała tabletke, potem uciełem ją na pół brałem miesiąc i potem już zero....
ale musisz miec mega motywacje do tego.... pierwszy tydzień bez był ciężki... dreszcze, nudności itp....
doradź się lekarza... może innego.... ja neuroleptyków nie lubie... czuje się lekko wyłączony i cholernie senny...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Dark Knight 02 sty 2016, 04:58
Mam ten sam problem jestem uzalezniony od klona :/ 6mg dziennie musze jakos z tego wyjsc

przez kofel 02 sty 2016, 13:18
Podczas schodzenia z benzo w chwilach słabości można wrzucić coś nieuzależniającego na GABA (gabapentyna, pregabalina, baklofen) lub alkohol.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 03 sty 2016, 11:57
Dark night to zacznij schodzić np. co tydzień o 0,5mg.... lub co dwa tygodnie...

przez err 20 lut 2016, 20:05
Dark Knight napisał(a):Mam ten sam problem jestem uzalezniony od klona :/ 6mg dziennie musze jakos z tego wyjsc

Ja zszedłem z takich dużych dawek - po 5mg, 4mg, 3mg, 2mg, czasem wracałem do poprzedniej, jak objawy były dokuczliwe. Akurat z jakiś tydzień przemęczyłem się na mocniejsze zejście i zostało obecnie 2mg. Jak zszedłem do 2mg - to czasem brałem nawet 4mg przez jakiś - i wróciłem do 2mg. Od jakichś 2miesięcy biorę tylko 2mg. Różnica pomiędzy 6mg a 2mg niezauważalna (kwestia uzależnienia). Jedynie większa senność, nie ogar, brak motywacji, pamięć tragiczna. Teraz schodzę od kilkunastu dni do 1,5mg i czuję się dobrze, objawy odstawienne niewielkie. Zrobiłem sobie nawet taką tabelkę co, kiedy i ile zażywam i do kiedy powinienem odstawić tyle i tyle. Nawet dodałbym pewien paradoksalny plus, przy zaczęciu odstawienia clonazepamu (dopóki mniejsza dawka jeszcze się nie ustabilizowała) - objawy odstawienne mają podobne działanie, jak zaczęcie brania benzodiazepin, taki "nieogar", nie przejmuje się niczym zbytnio, takie jak gdyby lekkie zawroty głowy. Co do tabelki czytając nawet publikacje o odstawianiu i wszystko inne, to okazała się ona niewypałem - raz, że nie chciało mi się wpisywać codziennie, dwa na początku szło nawet ze znaczną nadwyżką w odstawianiu, ale w końcu dawki realne i teoretyczne się spotkały i nie poszło już tak dobrze. Nie zakładałem 2 miesięcznej przerwy na tej samej dawce. Więc wszystko zależy od organizmu i nie ma sensu przyspieszać. Może rok zajmie mi odstawianie, może krócej, może 3lata. Ale dać się da, wróciłem do świata "żywych", taki odmienny stan zwykłego realizmu, jak dla kogoś kto zaczyna brać benzo :) Dodam, że pracuje przez ten cały czas i udało mi się to pogodzić z odstawianiem.
err

przez feniksx 21 mar 2016, 20:02
sila wola... i zajęcie.... z tym pierwszym najgorzej....
Czy ktoś z was zna jakie są skutki przedawkowania... lub wzięcia za dużo klona ??

-- 21 mar 2016, 21:28 --

od czego zależy jaką dawke ktoś może przyjąć, bo sądze że tak jak poprzendik pisze jakbym ja wsziął dziś 6mg to bym chyba miał odlot w kosmos jak teraz biore 0,5.

przez csrpk 26 mar 2016, 01:50
Byc moze to subiektywne wrazenie, troche sie gubie w swiecie lekow, suplementow, diety itd ciezko mi powiedziec co jest wrogiem a co przeciwnikiem mojego samopoczucia, mam aczkolwiek jasnosc co do niektorych suvstancji na recepte badz bez..

Rowniez zaczalem naduzywac benzo, bylo spoko normalnie z miejsca ogarnalem robote, zaczelo sie bardzo niewinnie. Pare razy juz rzucalem na hakis czas, teraz juz biore troche pod rzad 4mg /dn jak nie pracuje 2 czasem. I tu pojawia sie moje pytanie. Przyznam sue ze biore jeszcze baclofen i lamotrygine, od jakuegos czasu zdalem sobie sprawe ze laczy je dzialanie synergiczne, bo na poczatku dziwilo mnie dlaczego duzo lepiej czuje sue z baclo niz na samym klonie. Taki karalizator to byl dla mnie.

I teraz pytanie: czy ktos z was rak mial ze clon zaczal na was dziakac negatywnie?? Nie chodzi mi o zbyt mala dawke, ale ze mi malo, czynniki zteszta moga byc rozne bo jak mowulem troche sue gubie juz w tych kekach i swiecie swojej choroby..

Ale czy ktos z was po pewnym czasie czul sie po prostu GORZEJ po tej zludnej tabletce szczescia??

-- 26 mar 2016, 02:03 --

Tak mi sie WYDAJE TYLKO okaze sie ma dniach. To raczej troche dziwne, dopiero co odstawilem ssri po krotkim oktesie brania byc moze jest to jakos powiazane aczkolwiek nie ma juz tej ulgi przez ostatnie dwa dni co prawda coraz mniejszej ale xawsze mnie uhebyealo troche.. Dzis znowu odwrotnie klepala mnie kawa, ktora przewaznie dziala negatywnie, raczej wzmaga nerwowosc itd... To jest chyba najgorsze ze w roznym czasie dosc roznie reaguje na substancje psychoaktywne.. nie z dnia na dzien oczywiscie ale ns troche dluzszej przestrzeni..

Mial ktos z was ze sie czul po tym gorzej?? Nie chodzi mi o zbyt male dawki?

Jak mowie.. wyjdzie na dniach..

Tak mi sie WYDAJE TYLKO okaze sie ma dniach. To raczej troche dziwne, dopiero co odstawilem ssri po krotkim oktesie brania byc moze jest to jakos powiazane aczkolwiek nie ma juz tej ulgi przez ostatnie dwa dni co prawda coraz mniejszej ale xawsze mnie uhebyealo troche.. Dzis znowu odwrotnie klepala mnie kawa, ktora przewaznie dziala negatywnie, raczej wzmaga nerwowosc itd... To jest chyba najgorsze ze w roznym czasie dosc roznie reaguje na substancje psychoaktywne.. nie z dnia na dzien oczywiscie ale ns troche dluzszej przestrzeni..

-- 27 mar 2016, 22:58 --

csrpk napisał(a):Byc moze to subiektywne wrazenie, troche sie gubie w swiecie lekow, suplementow, diety itd ciezko mi powiedziec co jest wrogiem a co przeciwnikiem mojego samopoczucia, mam aczkolwiek jasnosc co do niektorych suvstancji na recepte badz bez..

Rowniez zaczalem naduzywac benzo, bylo spoko normalnie z miejsca ogarnalem robote, zaczelo sie bardzo niewinnie. Pare razy juz rzucalem na hakis czas, teraz juz biore troche pod rzad 4mg /dn jak nie pracuje 2 czasem. I tu pojawia sie moje pytanie. Przyznam sue ze biore jeszcze baclofen i lamotrygine, od jakuegos czasu zdalem sobie sprawe ze laczy je dzialanie synergiczne, bo na poczatku dziwilo mnie dlaczego duzo lepiej czuje sue z baclo niz na samym klonie. Taki karalizator to byl dla mnie.

I teraz pytanie: czy ktos z was rak mial ze clon zaczal na was dziakac negatywnie?? Nie chodzi mi o zbyt mala dawke, ale ze mi malo, czynniki zteszta moga byc rozne bo jak mowulem troche sue gubie juz w tych kekach i swiecie swojej choroby..

Ale czy ktos z was po pewnym czasie czul sie po prostu GORZEJ po tej zludnej tabletce szczescia??

Sory za sianie byc moze fermentu, tez mi sie to wydawalo raczej podejrzane, winowajca co dopiero mi przyszlo do glowy i wydawalo malo prawdopodobne bylo nagle osdtawienie sporej dawki antydepresantu. Czesto tak robilem, nigdy nic sie nie dzialo, ale widocznie zalezy od leku, po 4dniach wzialem z porotem polowe dawki i znowu jest ok.. sory za 'letki' zamet ;) pozdro

przez Grabarz666 31 mar 2016, 13:18
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2418653

Chronic administration of the benzodiazepine clonazepam increased the number of 5-HT1 and 5-HT2 binding sites in rat frontal cortex.
These data suggest that serotonin receptor changes seen after chronic clonazepam may occur as a compensatory response to decreases in the presynaptic release of serotonin.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez csrpk 31 mar 2016, 14:00
Grabarz666 napisał(a):http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2418653

Chronic administration of the benzodiazepine clonazepam increased the number of 5-HT1 and 5-HT2 binding sites in rat frontal cortex.
These data suggest that serotonin receptor changes seen after chronic clonazepam may occur as a compensatory response to decreases in the presynaptic release of serotonin.

Dobra teraz jakbys mogl mi to wytlumaczyc jak to sie przeklada na praktyke bo nie do konca rozumiem :)

Kolega pozakal mi ta cudowna pigulke ktora faktycznie postawila mnie na nogi. Sam nie wiem czy, zle czy dobrze.. 2razy to ostawilem na pewien czas (3misieace?) Przez jakis czas moglem przynajmniej normalnie podjac prace, a tak to nie wiem co bym robil. ;) Mniejsza o oto

Zastanawialem sie, jak to sie wlasnie ma do tych lekow antydepresyjnych.. teraz biore ta sertraline i sa jakies pewne anomalia jesli chodzi o dzialanie. napewno jest o wiele mniej wyczuwalne.

Grabarz moglbys sie jakos wypowiedziec :/ ??

przez Grabarz666 01 kwi 2016, 11:45
Z tego badania wynika, że klonazepam podawany przewlekle zmniejsza presynaptyczne uwalnianie serotoniny (tym samym zmniejsza działanie p/depresyjne SSRI). Zmiany te kompensowane są przez neurony poprzez zwiększenie ilości miejsc wiązań (z serotoniną) na receptorach 5-HT1 i 5-HT2 w korze czołowej (u szczurów).
Grabarz Rocket Fuel:

przez csrpk 01 kwi 2016, 16:20
Ok z lekami to i tak wiadomo ze nic nie wiadomo. . Najgorsze jest chyba robienie kombosow bo wtedy juz nic niecwiadomo jak co dziala ponadto jedne substancje moga sie gryzc z innymi wywolujac niespodziewane i nietypowe skutki uboczne. Od kiedy zaczakem brac serte, dla przykladu, dziwnie dzialaja na mnie leki wplywajace na gaba m.in. clonazepam

przez Grabarz666 01 kwi 2016, 21:01
To nie nadużywaj benzodiazepin, one powinny być stosowane tylko w początkowych etapach leczenia zaburzeń lękowych zanim zadziałają SSRI/SNRI.
Grabarz Rocket Fuel:

przez khali 11 kwi 2016, 13:42
prosze napiszcie mi jak bezpiecznie odstawic klona
biore 4 mg dziennie

dodam ze biore jeszcze inne leki przeciw padaczkowe : neurotop i lamitrin.
who owns my heart?

przez sulpiryd34 03 maja 2016, 21:39
Ja jakoś problemu z odstawieniem klona nie miałem. Brałem 2 mg dziennie, przez pół roku. Później zszedłem na pół tabletki 2x dziennie przez miesiąc. Następnie po ćwierć tabletki 2x dziennie przez miesiąc i odstawienie. Żadnych skutków odstawiennych nie zauważyłem.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Sortuj wg