KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez Niecierpliwy30 09 wrz 2015, 19:27
Bralem klona przez ponad miesiac 2x0,5mg. Dzisiaj jestem 3 dzien bez klona. Pomagal mi. Moglem normalnie rozmawiac z ludzmi. Mam depresje, fobie spoleczna, problemy ze snem..... Ogolnie nie do wytrzymania. Przez ponad miesiac bylem normalny. Biore takze wenle 225mg i kwetiapine 50mg na noc ktore jeszcze sie nie rozkrecily. Klona dostalem aby ulzyc cierpieniu dopoki wenla i kweta nie zaskocza. Po kilku stronach forum nerwica na temat klona postanowilem to odstawic. Doktor takze sie zdziwil bo mowil ze przewaznie ludzie prosza o wiecej. Czuje sie tak zle ze nawet nie wiem jak to okreslic. Do tego bol glowy.... Czy to sa skutki odstawienne?

przez zima 10 wrz 2015, 18:01
Niecierpliwy30, tak. popros lekarza o trittico, dzialnie podobne tylko nie od razu. zreszta nie ma czegos takiego jak uzaleznienie od benzo.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Niecierpliwy30 10 wrz 2015, 23:23
Dzieki zima. Kolejny koszmarny dzien za mną. Myslalem ze mozna sie uzaleznic od benzo.Moj sen sie takze pogarsza. Tak jak by ta kwetiapina nie dzialala juz tak usypiająco. Widze teraz ze cala robote robil klon a nie wenla i kweta. Mam takie mysli zeby sobie ulzyc i siegnac po jedna tabletke 0,5mg klona, ale musze wytrzymac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 11 wrz 2015, 00:43
oczywiście że można sie uzależnić od benzo :D już po kilku tygodniach. nie wiem co ta "zima" gada :D to silne leki uspokajające, przeciwlękowe, nasenne do stosowania doraźnego.... https://pl.wikipedia.org/wiki/Klonazepam
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez popiol 11 wrz 2015, 12:13
Działanie trazodonu podobne do klona? dobry żart.
popiol

przez achino 11 wrz 2015, 12:17
hahahahaha
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez feniksx 11 wrz 2015, 18:43
no ładne dziwactwa tu się pojawiły....

oczywiście że od Benzo można się uzależnić, jest to tylko kwestia indywidualna każdego jak szybko do tego dojdzie....
Trittico do dawki 75mg działą usypiająco powyżej coraz słabiej....
Trazodon działa na nastrój i leki również.... ale do Clona mu bardzo daleko..... aktywizuje on działanie Serotoniny i zwiększa jej ilość w głowie....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Stifler19 11 wrz 2015, 19:44
feniksx a stabilizatory nastroju mają jakieś efekty podobne do benzodiazepin? uspokajają jakoś? przeciwlękowo działają?

przez horr 25 wrz 2015, 13:35
Czy to możliwe, że klonazepam w ogóle na mnie nie działa? Stosowałem "po bożemu", jak w ulotce: zwiększając dawkę o 1 mg co 3 dni. Reakcja jednak zawsze ta sama: trudności w poruszaniu się, zwłaszcza rano, natomiast żadnego efektu terapeutycznego (póki co doszedłem do 10 mg). Łykać to dalej i czekać na efekt, czy raczej mam pecha i lepiej definitywnie odstawić? (z innych benzo regularnie biorę tylko bromazepam).

przez Niecierpliwy30 25 wrz 2015, 22:08
10mg. Konska dawka. Ja po miesiacu brania 1mg clona i pozniejszym odstawieniu cierpialem przez 4 dni. Z mojego doswiadczenia to z tymi lekami wszystko jest mozliwe...

przez Stifler19 17 paź 2015, 02:20
potrzebuje podpowiedzi bo czuje sie uzależniony od tego leku, byłbym bardzo szczęśliwy gdybym wiedział że wszystko wróci do normy, czy jest ktos kto miesiącami brał tego typu leki i czy rzeczywiście wróciło do normy po odstawieniu? ile czasu trzeba czekać by mózg zaczął na nowo produkować to co daje clonazepam? Czy to jest odwracalne? Brałem kilka miesiecy klonazepam 0.5 mg na dobe, z róznymi przerwami, lecz ostatnio 20 dni codziennie. Jest 4 dzien po odstawieniu i po prostu poziom lęku i napięcia jest zdecydowanie duży. Rzeczywistość wydaje sie straszna, depresyjnosc, nerwica natręctw nasilone. Dodatkowo drżenie rąk zdecydowanie ponad norme. Potrzebuje jakiejs nadziei że to minie. Każde info będzie jak na wage złota ważne dla mnie. Najważniejsze jest to czy to mija po jakims czasie? I jaki to czas?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez achino 18 paź 2015, 10:56
Uzależniłeś się. 0,5 klona to jest równoważnik 0,5 alprazolamu. Lepiej jest schodzić stopniowo - co szkodzi łamać tabletke? Mozna pokroic, poodgryzac. Im wolniej, tym lepiej, a nie tak gwałtownie... No chyba, ze Ci się skończyły. Mozesz tez pojsc do lekarza i powiedziec, ze masz objawy odstawienne, jest ci ciezko. Moze ci zapisac klorazepat (Tranxene), tak bys powoli zszedl z benzo.

Nie ma żadnych trwałych uszkodzen od brania benzo przez kilka miesiecy.

Nie wiem, jak długo moga trwać objawy odstawienne, pewnie max tydzien. Najgorsze jest to, ze nie wiadomo, co jest objawem odstawiennym, a co objawem chorobowym. Jesli masz zaburzenia lekowe to odstawienie benzo jest bardzo trudne. Powinny byc wlaczone inne leki.

-- 18 paź 2015, 10:58 --

horr napisał(a):Czy to możliwe, że klonazepam w ogóle na mnie nie działa?

NIE.

przez Peter007 04 gru 2015, 17:50
Czy ten lek jest lepszy, bezpieczniejszy niz Xanax SR/XR o dlugotrwalym uwalnianiu ?

przez Kalebx3 04 gru 2015, 20:02
Czy ten lek jest lepszy, bezpieczniejszy niz Xanax SR/XR o dlugotrwalym uwalnianiu ?

zależy co kto lubi .
W sumie bezpieczny jak nie mieszasz z wódą i jesz w miarę umiarkowanych dawkach .
Choć byli Tu i tacy co potrafili zjeść całą paczkę clona2mg i tylko sobie trochę dlużej pospać .
Jednak Ty bez tolerancji lepiej nie bierz więcej niż 2 tabletki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg