KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez rozczarowany 10 mar 2015, 18:38
Nie wiem, dwa lata temu w poradni leczenia uzależnień zaproponowali mi 3 tygodnie pod kroplówką i półtora roku w Wojewódzkim Centrum Leczenia Uzależnień.
Kilka miesięcy później popiłem i zostałem na noc u laski - przegapiłem dwie dawki, do apteki wchodziłem na sztywnych nogach, a jak powiedziałem o co chodzi to na złamanie karku za***dalali po ampułki i strzykawki "bo za chwilę nie da Pan sobie rady zrobić samemu zastrzyku".
Nie ryzykowałbym odstawiania benzo biorąc TLPD i dwa neuroleptyki, a nie mając pod ręką ampułek ani leków p-padaczkowych.

przez buszujacywtrawie 10 mar 2015, 22:10
Jutro jadę ze starymi do mojej lekarki, bo od pewnego czasu mam myśli samobójcze i mniejsze/większe załamania nerwowe. Może ta kobita wreszcie coś w tych lekach pozmienia. Napiszę jutro po powrocie. W sumie to bardziej kłopoty psychologiczne - brak pracy, konieczność zapieprzania na czarno w obejściu domu siostry, rolniczo-mechaniczne hobby tatusia, w którym muszę brać udział, itd.

-- 10 mar 2015, 22:33 --

buszujacywtrawie napisał(a):Jutro jadę ze starymi do mojej lekarki, bo od pewnego czasu mam myśli samobójcze i mniejsze/większe załamania nerwowe. Może ta kobita wreszcie coś w tych lekach pozmienia. Napiszę jutro po powrocie. W sumie to bardziej kłopoty psychologiczne - brak pracy, konieczność zapieprzania na czarno w obejściu domu siostry, rolniczo-mechaniczne hobby tatusia, w którym muszę brać udział, itd.

Boję się decaldolu w dupala, swego czasu moja dochtórka mówiła że z czasem przejdziemy na zastrzyki żeby odciążyć układ pokarmowy

przez benzowiec84 10 mar 2015, 23:06
buszujacywtrawie napisał(a):Jutro jadę ze starymi do mojej lekarki, bo od pewnego czasu mam myśli samobójcze i mniejsze/większe załamania nerwowe. Może ta kobita wreszcie coś w tych lekach pozmienia. Napiszę jutro po powrocie. W sumie to bardziej kłopoty psychologiczne - brak pracy, konieczność zapieprzania na czarno w obejściu domu siostry, rolniczo-mechaniczne hobby tatusia, w którym muszę brać udział, itd.

-- 10 mar 2015, 22:33 --

Boję się decaldolu w dupala, swego czasu moja dochtórka mówiła że z czasem przejdziemy na zastrzyki żeby odciążyć układ pokarmowy

aha i na takie sprawy bierzesz taką masę leków???? co ty robisz chłopie. kto cię tym szprycują a i po co ci haloperidol byłeś niegrzeczny w psychiatryku ? to dają za karę

pierwsze widzę żeby ktoś wpierdalał tyle leków i to na sprawy jak piszesz psychologiczne. chłopie odtruwaj się od psychotropow idz gdzieś na odwyk bo z ciebie nie będzie co zbierać, a już na pewno masz mózg roz*ebany.

-- 10 mar 2015, 22:12 --

Haloperidol , Propranolol ,Clonazepam,Akineton,Anafranil,Zolafren. a serce ci biję w ogolę na tych lekach? co ty musisz mieć z czachą , jesteś jakimś mega popaprańcem ze shizofrenia i wszystkimi chorobami świata że tyle tego wpierdalasz?. a może cie tak szprycują bo jesteś jakimś psychopatą i możesz kogos zamordować? . a ten wyskakuję że ma problemy psychologiczne i się źle z tym czuję , brak pracy i że musi na czarno zapieprzać , o boże ale problemy , chłopie nie chcę wiedzieć co się z tobą stanie jak naprawdę trafi ci się coś poważnego w życiu. chyba wykupisz wszystkie sieci aptek i oczyścisz ze wszelkich psychotropów. :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 11 mar 2015, 00:10
Dawki leków przeciwpsychotycznych (i to tych najsilniejszych) bardzo duże wg mnie. Te leki nie sprzyjają leczeniu załamania, wręcz mogą je pogłębiać. Babka chce Ci dawać zastrzyki przez układ pokarmowy, który sama Ci rozwala... Może by tak konsultacje z innym lekarzem? Weź historię leczenia, zrób ksero bo masz do tego prawo i pogadaj z innym psychiatrą.
slow_down

przez Arasha 11 mar 2015, 00:22
benzowiec84, może trochę grzeczniej :nono: Nie znasz gościa, więc go nie oceniaj. Z tego co pisze, to stosuje się jedynie do zaleceń swojej lekarki, a nie eksperymentuje na własną rękę. Zresztą sam napisał, że dwóch leków nie bierze. Jak na mój gust to jest tego naprawdę sporo, ale nie znamy dokładnej diagnozy, czasu leczenia, dolegliwości współwystępujących ... możemy wnioskować jedynie z tego, co napisał.
Jak dla mnie nie sprawia wrażenia osoby namiętnie gustującej w psychotropach ... jakiś czas temu pisał nawet, że odstawia. Zatem coś się musiało podziać, że dostał taki zestaw leków, jaki ma w podpisie.

-- 10 mar 2015, 23:25 --

slow_down, zastrzyki chyba raczej w tyłek, właśnie po to, żeby odciążyć układ pokarmowy ... wyraźnie o tym napisał dwa posty wyżej !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez slow_down 11 mar 2015, 01:32
Wiadomo, że w dupę. Pisząc "przez" miałem na myśli "z powodu".
slow_down

przez buszujacywtrawie 11 mar 2015, 05:44
Arasha, dzięki. MIałem jak to ona określiła raz "Zespół depresyjno-urojeniowy", potem była mowa o depresji psychotycznej, a teraz jest mowa o tym, że ona zna diagnozę, ja MAM nie czytać, nie interesować się i w ogóle to ona sie boi, że wpadne w manię. A ja na koncie "mam tylko" próbę samobójczą sprzed dwóch lat. Nie wiem co dziś zapisze./zmieni. Będę informowac na bieżąco. POzdrawiam, zwłaszcza Arashę :P Ciekawe jaki mix dziś zastosuje, dziś do gabinetu wchodzę z matką - panie się znają, bo matka jest wkurwiona że tyle leków i w dodatku generuje to pogorszenie

-- 11 mar 2015, 06:12 --

W dodatku chcę żeby mi dała skierowanie na psychoterapię, ale nie chce mi dać bo poprzednia prywatna psychoterapia skończyła się próbą samobójczą 2 lata temu, i po niej trafiłem do obecnej dochtórki, która twierdzi że to po prostu "namieszana chemia w mózgu" a ona się na tym zna bo kończyła medycynę ze specjalizację medycyna biochemiczna (! - że też były takie kierunki kiedyś, śmiech na sali) i powiedziała, że do żadnego psychologa mnie nie wyślę, cóż powalczę tez o skierowanie na psychoterapię. Poza tym babka ma podobno 86 lat, wyczynowo jeździ samochodem na nartach, ma doktorat i dodatkowa specjalizację z neurologii. Jest też psychoterapeuta. Niezłe z niej działo :pirate:

-- 11 mar 2015, 06:18 --

Przepraszam,. że trochę niestylistycznie to wyszło

-- 11 mar 2015, 06:54 --

Arasha, Arasha, Arasha, Arasha, dziękuję za wsparcie, jesteś osobą na poziomie :)

-- 11 mar 2015, 13:28 --

I tak oto wizyta skończyła się: 2 decaldolami w dupala, za tydzień kontrola, za dwa tygodnie kolejny decaldol. Spis tabsw w podpisie, zaraz uaktualnię.

-- 11 mar 2015, 14:04 --

Ludzie jestem załamany, nie wiem co robić, w 100 % zależny od starych, z rentą i strasznym lękliwym do tego jestem Rodzice siostrunie ustawili, załatwili jej pracę, własny dom, samochód a ja jestem wielkim psychiatrycznym gównem

przez Arasha 11 mar 2015, 18:20
buszujacywtrawie, uważam, że mimo wszystko powinieneś zweryfikować swoją diagnozę u innego lekarza i rodzice nie mogą Ci tego zabronić. Masz prawo szukać tak długo psychiatry aż trafisz na takiego, który będzie miał wizję Twojego wyleczenia, a przynajmniej znacznej poprawy jakości Twojego życia, a nie jedynie utrzymywania statusu quo, który jak widać, wcale Ci nie służy. Z całym szacunkiem dla lekarki, u której się obecnie leczysz, ale babka ma już swoje lata i wątpię, że dokształcała się w kwestii nowych metod leczenia. Podejrzewam też, że w jej działaniu jest już siłą rzeczy obecna rutyna. Tak samo masz prawo do psychoterapii i nikt nie ma prawa Ci jej odmawiać, jeżeli sam czujesz taką potrzebę ( i bardzo dobrze, bo to świadczy, że chcesz coś zmienić w swoim życiu ! ). To, że poprzednia Twoja terapia zakończyła się próbą samobójczą o niczym tak naprawdę nie świadczy, być może złożyły się na na to również inne czynniki, może niewłaściwie dobrane leki, sytuacja rodzinna, społeczna, materialna etc. Nie można z góry zakładać, że kolejna psychoterapia jest z góry skazana na porażkę. Nigdy nie ma dwóch identycznych sytuacji, bo zawsze warunki będą w jakimś stopniu inne. Jak widać samo leczenie farmakologiczne niewiele Ci daje ( inna sprawa, na ile właściwie dobrane ). Co do psychoterapii, to nie do każdej poradni czy ośrodka wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry. Ja zaczęłam niedawno ... po prostu zapisałam się w kolejce i gdy zwolniło się miejsce, to poszłam na konsultację. Zresztą gwarantuję Ci, że bez problemu znajdziesz lekarza, który wypisze Ci potrzebne zaświadczenie. A o jakiej formie terapii myślałeś dla siebie ? Indywidualnej czy grupowej ? A może na oddziale dziennym ? Nie wiem, na ile przeszkodą będzie Twoje miejsce zamieszkania ... czy gdzieś w pobliżu miałbyś możliwość takiej terapii czy musiałbyś dojeżdżać do Krakowa ? Na pewno Twoja sytuacja nie jest bez wyjścia :!: Pozdrawiam serdecznie ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Patryk29 11 mar 2015, 18:53
buszujacywtrawie, Masz wogóle jakies urojenia?? :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 11 mar 2015, 18:56
buszujacywtrawie, myślę że Decaldol w dupala ci pomoże na 100% . po drugie nie chodzi się do starych bab.

-- 11 mar 2015, 18:00 --

Patryk29 napisał(a):buszujacywtrawie, Masz wogóle jakies urojenia?? :pirate:

jeszcze nie ma , ale dostanie haloperidol w dupę to dostanie , w sumie on tyle leków bierze że na pewno ma jakieś urojenia.

-- 11 mar 2015, 18:03 --

Akineton zapobiegawczo do neuroleptyków, żeby parkinsona nie dostał od neuroleptyków. To jest takie leczenie , damy lek na to a drugi damy na to żeby zlikwidować skutki uboczne tego pierwszego :D

beta bloker,neuroleptyki,przeciwparkinsonowski,benzodiazepiny i kolejny neuroleptyk ale w dupala, bo rozwaliły mu leki układ pokarmowy :D ty może weź sobie taki wenflon załóż i w kroplówke wszystko daj , będziesz chodził z kroplówką po dworzu albo schowasz w kieszeń :D
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez cytrynka84 11 mar 2015, 20:04
buszujacywtrawie, Radziłabym naprawdę skonsultować się z innym psychiatra,bo ta obecna jest delikatnie mówiąc dziwna.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kot_ 11 mar 2015, 21:36
Ładnie Cie tym haloperidolem faszeruje, ten Decaldol to też halo. Też bym radził porozmawiać z innym lekarzem bo nieciekawie to wygląda.
Kot_

przez slow_down 11 mar 2015, 22:49
Musisz się zgodzić na te jebane zastrzyki? Chyba nie masz żadnego przymusu zgadzania się na te leki? Poczytaj o prawach pacjenta. Pacjent ma prawo odmówić zażywania leków, których zwyczajnie nie chce z wielu powodów (skutki uboczne, szkodliwość, złe samopoczucie). Nie ma nakazu sądowego - nie ma przymusu.
slow_down

przez benzowiec84 11 mar 2015, 23:00
ja się dziwie że on funkcjonuję i na tych lekach i jest w stanie coś napisać :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg