KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez JERZY62 03 lis 2014, 21:58
Kalebx3, :mrgreen:

Ja się w benzo nie bawie to benzo bawi się ze mną.
♪♪♪

przez Kalebx3 03 lis 2014, 22:00
Ja się w benzo nie bawie to benzo bawi się ze mną.

to bawicie sie razem ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Arasha 04 lis 2014, 00:01
Panowie i po co te przepychanki ? I tak benzo rozdaje karty :mrgreen: ( sorry - nerwica :? )

A po Clonie faktycznie długo się nie śpi. Ja jak wezmę koło 3 w nocy, to o 9 jestem na nogach i bardziej trzeźwa niż gdy wezmę samą mirtę :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 04 lis 2014, 12:01
Arasha, ja tak mam po lorafenie :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez JERZY62 04 lis 2014, 12:24
Arasha, jak długo zażywasz klona i jakie dawki? Jeśli oczywiście można wiedzieć :smile:
Fajna jesteś ze swoim poczuciem humoru :great:
♪♪♪

przez Arasha 04 lis 2014, 17:12
JERZY1962 napisał(a):Arasha, jak długo zażywasz klona i jakie dawki? Jeśli oczywiście można wiedzieć :smile:

Oczywiście, że można :D Żadna tajemnica. Clona biorę chyba ok. 1,5 roku ( może trochę dłużej ). Generalnie biorę 0,5 - 1 mg co 2 dni ( w porywach do 2 mg - rzadko ). No i dodatkowo, jak mnie mirta nie uśpi, to czasem w nocy 1 - 2 mg :time: ( przez własną głupotę i długie przesiadywanie na forum :silence: ). Z tym, że nie jest to mój pierwszy romans z benzo :mrgreen: Miałam już ponad 3-letni ciąg alpry parę lat temu nasennie, brałam też sporadycznie Estazolam i Signopam. Relanium i Tranxene są za słabe ... a może moje oczekiwania za duże :bezradny:

JERZY1962 napisał(a):Fajna jesteś ze swoim poczuciem humoru :great:

A dziękuję Ci bardzo, Jerzyku :D Kolejny komplement od ... faceta :mhm: Co prawda, nie jakieś zachwyty ... ale może i dobrze - zawsze to jakaś odmiana :yeah: Tylko najlepsze w tym wszystkim jest to, że ja mam to poczucie humoru od ... hmm ... może jakichś 3 miesięcy ( poważnie ! ) :roll: Wcześniej byłam meeeeeeeeeega sztywniarą i dopiero na tym forum tak się rozhulałam, ... aż sama się momentami nie poznaję :hide: Ale wiesz to fajne odczucie jest ... taka inna Arasha ( może nawet TA PRAWDZIWA Arasha, która dopiero siebie odkrywa :bezradny: ). Niestety niektórych żartów nadal nie kumam od razu ... może to i dobrze :mrgreen:

A pytasz tak ogólnie, czy masz na myśli te chaszcze :roll: ??? Bo ja te szuwary jakiś tydzień temu dopiero wymyśliłam ... Aczkolwiek zawsze mnie jarały takie miejsca :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Patryk29 04 lis 2014, 17:54
wodnik szuwarek :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Popiol 05 lis 2014, 02:48
miko84 napisał(a):Takie samopoczucie jest wg. mnie ważniejsze od ew. uzależnienia. Problem jest inny - czy tolerancja na lek nie będzie rosła zbyt szybko.

Miko, no właśnie tu jest problem, bo tolerancja rosła będzie, jak szybko to zależy ode mnie. Poprzednim razem bawiłem się w większe dawki, by choć trochę zbić ból psychiczny (miałem problem) i po kilku dniach okazało się że 2 mg działa na mnie jak tiktak, praktycznie nie czułem działania.
Teraz staram się robić możliwie jak najdłuższe przerwy, zdarza się że wezmę klona dwa dni z rzędu ale później robię dwa dni przerwy. 2 mg wrzucam rzadziej, choć to optymalna dawka i najlepiej działa na mnie, staram się jechać na 1 mg, bo wiem że jak zacznie się zwiększanie dawek to popłynę.
Ale nawet nie zdajecie sobie sprawy, jaką ulgę przynosi mi ten lek, te chwile relaksu to prawdziwy rarytas dla mnie, no i lęk wolnopłynący już tak nie męczy a w ostatnich tyhodniach był tak silny że już nie dało się tego znieść, wykończył by mnie, trwał 20h na dobę i był okrutnie silny, nie wiem ale przecież taki lęk to do psychozy może człowieka doprowadzić.

Kalebx no ja czaje temat. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego co piszesz. Tak czy inaczej, jest to lek do doraźnego stosowania i nie wróżę sobie z nim przyszłości. Teraz mam ciężki okres i na razie innego wyjścia nie widzę. Dopóki operuję małymi dawkami jest w miarę bezpiecznie a i ewentualne zejście z leku nie będzie tak bolesne. Bardzo korci aby wrzucać coraz więcej i częściej ale wiem czym to grozi.
Popiol

przez Arasha 05 lis 2014, 15:25
Patryk29 napisał(a):wodnik szuwarek :mrgreen:

A no tak się składa, że jak najbardziej ... wodnik :pirate: Nieraz tak o sobie właśnie myślę - wodnik szuwarek :D

-- 05 lis 2014, 22:28 --

Może i Clon jest królem, tylko co to za król :shock: 2-dniowe niebranie potrafi nieźle człowiekiem potrzepać i zmusić do wyciągnięcia łapy po kolejną tabsę ... Ale niech mu będzie :uklon:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez 2004borys 06 lis 2014, 21:23
Ja zaczynam "zabawę" z clonem. Mam takie pytanie: Ile Was trzyma jedna dawka po zażyciu? Do tej pory brałem cloranxen i działał na mnie zaledwie jakieś 3-4 godziny. Mam 90 tabletek clonazepamu 0,5 mg i nie wiem jak rozplanować zażywanie.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez elfrid 06 lis 2014, 21:49
Popiol napisał(a):
miko84 napisał(a):Takie samopoczucie jest wg. mnie ważniejsze od ew. uzależnienia. Problem jest inny - czy tolerancja na lek nie będzie rosła zbyt szybko.

Miko, no właśnie tu jest problem, bo tolerancja rosła będzie, jak szybko to zależy ode mnie. Poprzednim razem bawiłem się w większe dawki, by choć trochę zbić ból psychiczny (miałem problem) i po kilku dniach okazało się że 2 mg działa na mnie jak tiktak, praktycznie nie czułem działania.
Teraz staram się robić możliwie jak najdłuższe przerwy, zdarza się że wezmę klona dwa dni z rzędu ale później robię dwa dni przerwy. 2 mg wrzucam rzadziej, choć to optymalna dawka i najlepiej działa na mnie, staram się jechać na 1 mg, bo wiem że jak zacznie się zwiększanie dawek to popłynę.
Ale nawet nie zdajecie sobie sprawy, jaką ulgę przynosi mi ten lek, te chwile relaksu to prawdziwy rarytas dla mnie, no i lęk wolnopłynący już tak nie męczy a w ostatnich tyhodniach był tak silny że już nie dało się tego znieść, wykończył by mnie, trwał 20h na dobę i był okrutnie silny, nie wiem ale przecież taki lęk to do psychozy może człowieka doprowadzić.

Wydajesz się być na równi pochyłej. Będzie już tylko gorzej. Clon będzie działał coraz słabiej - ma długi okres półtrwania więc dwa dni nie robi aż tak więcej różnicy. Do depresji dojdą dużo silniejsze lęki niż na początku. Źle to się dla Ciebie skończy.
Clon jest ok, nie ma sensu się męczyć, ale docelowo do momentu kiedy właściwy lek zacznie działać. Ty tak owego nie bierzesz.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Arasha 06 lis 2014, 22:29
2004borys napisał(a):Ja zaczynam "zabawę" z clonem. Mam takie pytanie: Ile Was trzyma jedna dawka po zażyciu? Do tej pory brałem cloranxen i działał na mnie zaledwie jakieś 3-4 godziny. Mam 90 tabletek clonazepamu 0,5 mg i nie wiem jak rozplanować zażywanie.

Trudno mi odnieść działanie Clona do Tranxenu, bo już pisałam, że na mnie klorazepat nie działał ( próbowałam 2 razy ). Ale generalnie w Clonie to jest właśnie fajne, że działanie utrzymuje się naprawdę długo. Ja biorę dawki w zakresie 0,5 - 1 mg ( ewent. jednorazowo 2 mg nasennie ). Zazwyczaj działanie utrzymuje się przez 2 dni, a biorę już długo. Niestety zjazd nie jest zbyt miły, ale czuć, że się zbliża i można wziąć następnego tabsa. Najlepiej będzie, jak wypróbujesz na sobie, no i zaczniesz od najmniejszej dawki - 0,5 mg ;) Ale od razu zaznaczam, że nie polecam się pakować w branie Clona na dłużej, bo co będziesz brał potem ? ( Clonazepam to jedno z najsilniejszych benzo ! ). Pozdrawiam ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Popiol 07 lis 2014, 04:14
elfrid, wiem jak jest bo odstawiałem już klona. Na razie nie mam pomysłu, wchodzę na lamo. Problem w tym, że nie ma za bardzo leku przeciwlękowego dla mnie a ssri nie będę brał, bo skończyłem z tym definitywnie.

-- 07 lis 2014, 04:17 --

Zacząłem też terapię CBT, może nauczę się jakoś to kontrolować, znaleźć sposób by jakoś przed tym lękiem się bronić, chociaż nie wierzę w to gówno, no ale tonący brzytwy się chwyta.
Właśnie problem że nie wierzę, w nic nie wierzę a bez wiary ciężko.
Popiol

przez swistak2112 07 lis 2014, 09:18
Popiol napisał(a): wiem jak jest bo odstawiałem już klona. Na razie nie mam pomysłu, wchodzę na lamo. Problem w tym, że nie ma za bardzo leku przeciwlękowego dla mnie a ssri nie będę brał, bo skończyłem z tym definitywnie.

A nie pomyślałeś o gabapentynie? Działa w obszarze jak clonazepam (GABA), a nie ma potencjału uzależniającego.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Sortuj wg