KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez Kalebx3 02 lis 2014, 14:06
Dopóki przyjmujesz Benzo inaczej niż mocnosporadycznie, znaczy to ,ze jest w Tobie Coś co te lęki odżywia , ,,nie musi byc to koniecznie choroba , ale często jakaś patologia , która sam sobie fundujesz . Wiem ,że ta idea zbyt ogólna , ale odnosząc ja do siebie , jestem jej pewny .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dark Knight 02 lis 2014, 20:39
Dobry lek akurat mi sie konczy trzeba bedzie znowu zalatwic z dwie paczki

przez Popiol 03 lis 2014, 01:42
Kalebx3 No to tak szerokim ogółem ale masz racje, choć to skomplikowane, bo u podłoża może stać mnóstwo czynników. Patologia tak, to patologiczny i chroniczny stres mnie niszczy. Wyobraź sobie że jak potrafię miesiącami tkwić w takim stresie, jaki "zdrowi" ludzie przezywają kilka/naście razy w życiu, np. podczas ważnego egzaminu. Na początku, jeszcze w czasach dojrzewania to mi się podobało, dawało czasem fajnego kopa, taką ekscytację i dreszczyk, jednak z czasem zaczęło być coraz gorzej, stres był coraz silniejszy i coraz dłużej się utrzymywał, doszło do tego że chwila relaksu to dla mnie prawdziwy rarytas był, ja nie umiem się zrelaksować, zdarza się od święta raz do roku.
Z czasem zaczęły się pojawiać stany lękowe, głównie nieuzasadniony niepokój, lęk wolnopłynący...no i coraz to poważniejsze zaburzenia nastroju, zaczynało się od anhedonii, zmęczenia, braku motywacji, braku sensu z wykonywanych czynności, później przechodziło to w coraz częstsze i dłuższe epizody depresyjne aż w końcu skończyło się na ciężkiej depresji, która już w sumie trwa cały czas, zdarzają się lepsze dni, no ale co to jest.

Wiesz u mnie to predyspozycje genetyczne też, to bardziej problem biologiczny, nie widzę żadnych czynników zewnętrznych i środowiskowych które mogłyby się przyczynić do tego w jakimś stopniu większym. Generalnie to można powiedzieć że dzieciństwo miałem różowe, chociaż od ojca wyniosłem negatywne myślenie i wieczne narzekanie, to człowiek skrzywiony, wiecznie kutwa mu wszystko źle, wieczne narzekanie a przecież młoda dojrzewająca psychika wsiąka do podświadomie jak gąbeczka.
Podejrzewam że chroniczny stres już poczynił u mnie tyle zmian destrukcyjnych, że organizm nie potrafi się już przed nim bronić, tak że będzie ciężko się z tym uporać.
Chociaż myślenie to nic innego jak biologia, tak że mam nadzieje że treningiem myślenia (cbt) będę w jakimś stopniu mógł "wymodelować" mózg który jest plastyczny bardzo i jest w stanie się "regenerować".

Co do dalszej historii klona, to powiem wam że nigdy nie spotkałem lepszego "antydepresantu" i to z tak szybkim działaniem. Tylko jak teraz ja się nie uzależnić od tego.
Jeszcze jedno. Ten lek utwierdził mnie w przekonaniu że to patologiczny stres - nadaktywność osi hpa, odgrywa bardzo ważną rolę w moich zaburzeniach.

-- 03 lis 2014, 01:44 --

Arasha no ja tak w kratkę śpię, to o najróżniejszych porach w sieci siedzę :)

-- 03 lis 2014, 01:51 --

2 mg klona i na następny dzień czuję bardzo wyraźną poprawę nastroju, dziś jeździłem byłem na rolkach i wreszcie poczułem z tego przyjemność, cieszyłem się chwilą, odczuwałem satysfakcje że siadł mi jakiś trik, choć odrobinę przypomniałem sobie jakie życie i odczuwanie świata może być fajne. Później wysprzątałem samochód i spotkałem się ze znajomymi i czerpałem przyjemność z rozmowy i kontaktu. To było coś ekstra.
Popiol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 03 lis 2014, 11:12
Takie samopoczucie jest wg. mnie ważniejsze od ew. uzależnienia. Problem jest inny - czy tolerancja na lek nie będzie rosła zbyt szybko.
miko84

przez Kalebx3 03 lis 2014, 12:11
Problem jest inny - czy tolerancja na lek nie będzie rosła zbyt szybko.

-zgadza się .
Drugi problemem może byc to , czy Klon cały czas będzie dawał taką poprawę jak teraz , na wejściu . Czy pózniej ewentualnie nie skończy sie jego " bajeczne " działanie pomimo zwiekszania dawek i częstotliwości łykania . Mowię o tym , gdyż w podobnym do Ciebie Popioł "problemie " "pomógł mi " tzw . Tramal . Na początku dawki 300mg potrafily mnie wystrzelic na cały dzień pod samo niebo( z tym bonusem ,że nie bylo kompletnie zejść ) . Pózniej z czasem pomimo zwiekszania dawek tramalowe akcje były jeszcze odczuwalne acz juz nie takie za-je-biste . Doszedłem po okolo 3 latach do 3000mg i dziś nawet 1/10 tego co na początku nie ma , a depresje serotoninowe na zejściu potrafią ( po 3 dniowym "tańcu " ) trwać i 3 tygodnie . Nie opłaca się ! Dlatego skończyłem używac tej trucizny .
Co do klona to zjadłem w całym swoim życiu mozna powiedzieć "setki " opakowań . Najczęściej na kaca , na sen , na przetrwanie i tego typu wieczne smutki , doły i padoły . Bardzo zdradliwy lek , mocno uzależniający , jeśli zbyt często i zbyt długo używany może dawać oznaki depresji , rozdrażnienia , łatwego wpadania w złość , braku snu . Pamietaj Popiół ,że nie zawsze ( jak dziś u Ciebie ) kolor tej tabletki będzie różowy ;) , ale tak naprawdę kto Cie po tak pozytywnym doświadczeniu z tym lekiem dziś przekona ,że w konsekwencji "tabletka ratunku i pomocy-K" może okazac sie juz po nie calym roku wtopą ? Zalecam Ci tylko ostrozności i lykanie tej tablety w ostateczności . W ostateczności ? -Dobre .A jesli u Ciebie ta ostateczność trwa non-stop , to już popłynąłes w Klona -hu-jona,,, tylko sie nie utop . Mój znajomek ŚP. doszedł do dawki 10mg dziennie i brał to tylko by czuć sie normalnie .
Dziś clona łykam sporadycznie w dawce 0,5 mg na sen tylko , ale jak pociągne z takim zasypianiem kilka dni juz zaczyna mnie to niepokoić .
Na czy jedziesz aktualnie Popiół?

przez hania33 03 lis 2014, 12:35
Sama juz nie wiem co jest lepsze , brac leki i wychodzić z domu , żyć , czy nie brać i wegetować.Leki uzależniają , moga przestac dzialac , czlowiek nie wie juz co lepsze.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Kalebx3 03 lis 2014, 12:40
brac leki i wychodzić z domu

zdecydowanie to jest lepsze ,,, przynajmniej dla Ciebie .

przez hania33 03 lis 2014, 12:46
Kalebx3, Lecz jezeli sie uzaleznie itp? o tym myslec pozniej?

Obrazek

przez JERZY62 03 lis 2014, 12:46
Kalebx3, brać klona to już nie wiadomo co lepsze.
♪♪♪

przez hania33 03 lis 2014, 12:48
JERZY1962, Inne benzo tez uzalezniaja , niestety :roll:

Obrazek

przez Patryk29 03 lis 2014, 12:53
brac jak trzeba i w dupie miec uzaleznienie
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 03 lis 2014, 12:54
Kalebx3, Lecz jezeli sie uzaleznie itp? o tym myslec pozniej?

tak ,
dopóki Ci pomaga ten lek ( a perspektywa uzależnienia daleko w mglistej mgle ) bierz go ( z głową , w najniższej dawce ,acz jeszcze skutecznej , staraj się ( na ile to możliwe ) nie podnosić dawek , robić nawet jedno-dwudniowe wakacje od leku ,,, a pociągniesz na nim długo , długo .

przez JERZY62 03 lis 2014, 13:27
Kalebx3, ja biorę teraz 10mg Tranxeny dziennie i nie wiem czy mi ona coś pomaga czy tylko musze ją brać bo jestem uzależniony.
♪♪♪

przez Kalebx3 03 lis 2014, 14:05
Jerzy ,
chcesz sie przekonać to wywal wszystkie tabsy do klopa ,,,, i zobaczysz ;) .

Sortuj wg