KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez cyklopka 12 paź 2014, 22:06
Orientuje się ktoś, czy może być brak apetytu ubokiem?
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez swistak2112 13 paź 2014, 13:01
cyklopka napisał(a):Orientuje się ktoś, czy może być brak apetytu ubokiem?

Źródła nic takiego nie podają, ale jak każdy lek- wszystkie objawy są możliwe. Czasem bywają nawet tzw. reakcje paradoksalne- lek ma wyciszać, a u konkretnej osoby - ją akurat pobudza.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez sagata 18 paź 2014, 09:07
To może i ja dodam coś od siebie :) żałuję, że Clonazepam to lek uzależniający i działa doraźnie, bo dla mnie to perfekcyjny lek na moje bolączki - głównie uczucie stałego napięcia. Osoba z rodziny bierze go od ponad 25 lata codziennie, w tej chwili chyba max 2 mg dziennie, nie ma większych lęków chociaż patrząc na sytuację w jakiej jest nie rozwiązuje to problemu. Lek zdecydowanie do doraźnego pobrania, a przede wszystkim trzeba wyleczyć problem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 18 paź 2014, 09:12
Haldol napisał(a):Klonazepam idealny na dzień nie chce się po nim spać i szkoda go marnować na noc, gdzie lepiej już jakiś estazolam, lub fenobarbital łyknąć. Zastanawiam się nad zmianą 1mg clona na tabletki 2,5mg lorafenu, tylko nie wiem czy za bardzo nasennie nie będzie działał, pytam gdyż nigdy nie próbowałem lorazepamu.

Ja nawet po połowce clona jestem śpiąca, zamulona i bez energii. Nie wiem jak można po nim w dzień funkcjonować.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez swistak2112 18 paź 2014, 10:05
lucy1979 napisał(a):Ja nawet po połowce clona jestem śpiąca, zamulona i bez energii. Nie wiem jak można po nim w dzień funkcjonować.

Może to i dobrze, że tak na Ciebie działa- nie musiz go brać i to jest szczęśliwe.
Odnośnie zmulenia to pamiiętam, jak byłem zmulony po 250 mg Doxepiny łącznie z Tegretolem 4x400. Miałem koszmarne bóle neuralgiczne nerwu V i nawet ta mikstura nie do końca pomagała- poza zmuleniem. Podobnie zamula Tisercin. Z benzodiazelin to trochę zamula nitrazepam, ale tylko wtedy, gdy się go za późno weźmie.
Świstak
F33

przez Arasha 19 paź 2014, 00:49
lucy1979 napisał(a):
Haldol napisał(a):Klonazepam idealny na dzień nie chce się po nim spać i szkoda go marnować na noc, gdzie lepiej już jakiś estazolam, lub fenobarbital łyknąć. Zastanawiam się nad zmianą 1mg clona na tabletki 2,5mg lorafenu, tylko nie wiem czy za bardzo nasennie nie będzie działał, pytam gdyż nigdy nie próbowałem lorazepamu.

Ja nawet po połowce clona jestem śpiąca, zamulona i bez energii. Nie wiem jak można po nim w dzień funkcjonować.

Lucy, ja funkcjonuję i to dużo lepiej niż bez. A energii to nie mam od 10 lat, a wtedy to nawet Clona nie znałam :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez 2004borys 01 lis 2014, 19:03
Mam pytanie. Od połowy listopada mam zamiar przesiąść się z Tranxene na Clonazepam. Czy po clonazepanie też jest taka zamuła jak po Tranxene? Czy raczej działa bardziej przeciwlękowo, a mniej nasennie.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez Arasha 01 lis 2014, 19:12
2004borys,

Ja biorę już długi czas Clona i żadnej zamuły po nim nie mam :mrgreen: Poza tym uważam, że to dość inteligentny lek - jak go wezmę w nocy, to mnie usypia, ale w dzień wykazuje na mnie wyłącznie działanie przeciwlękowe i lekko rozluźniające :great:

Nie bardzo rozumiem jednak, w jakim celu chcesz zmienić klorazepat na clonazepam ? Czyżby Tranxene przestał na Ciebie działać, czy też może zasugerowałeś się czyimiś opiniami ? Jakby na mnie działał Tranxene, to bym nie eksperymentowała, bo to jeden z najmniej uzależniających benzo w przeciwieństwie do Clona :idea: No, niestety ... na mnie akurat nie działa :? i muszę brać Clony ( ale staram się ograniczać ! ). Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez swistak2112 01 lis 2014, 20:40
Ja nie mam żadnej zamuły. Mam uzależnienie. Szczęśliwie dawki kóre biorę są małe. Nasennie to dziąła Estazolam. Do doraźnego używania polecam.
Świstak
F33

przez Arasha 01 lis 2014, 20:55
Wiem, że Estazolam jest typowo nasennym benzo ( swego czasu brałam ), ale nie chcę mieszać 2 bdz, więc lecę na 1 ( zwł. że pomaga na jedno i drugie ) - oczywiście, wszystko w granicach rozsądku ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Popiol 02 lis 2014, 03:52
Klonik to ambrozja dla mej duszy, wrzuciłem 2 mg i stresik poszedł do lamusa, luźnie ciała i psychika, bez ciągłego napięcia u uczucia jak bym czekał na najważniejszy egzamin w życiu.
No i poprawa nastroju, tak szybka jak po żadnym innym leku. Klon rządzi, tylko kuxwa uzależnienia się boje, teraz miałem ciężki okres, depresja się nasiliła okrutnie, do tego stopnia że s łóżka nie się nie ruszyłem i pełna izolacja od społeczeństwa. Musiałem się wspomóc bo przecież bym zdechł.

-- 02 lis 2014, 03:59 --

swistak2112, jakie dawki bierzesz? ja też się staram teraz jak najmniejsze, ale na 2 mg jest idealnie, nie biorę każdego dnia, staram lecieć po najmniejszej linii oporu.
Kiedyś zjebałem, czułem się tak źle że się tego wypowiedzieć nie da, musiałem zbić niemiłosierny ból emocjonalny, ładowałem po 6 mg a zdarzyło się i 14 mg na raz. Szkoda bo wyrobiłem sobie tolerancje i później 2mg to było jak tiktak. Teraz miałem przerwę i z powrotem zaczęły działać na mnie małe dawki, choć już nie tak spektakularnie jak na początku. Dwa opakowania klona zjadłem przez całe życie więc nie jest źle, ludzie walą to latami, tylko ja nie chcę, boje się uzależnienia. Chcę doraźnie, tylko wiadomo...później człowiek chce ale już kontrolę traci nad tym.
Zobaczymy, na razie muszę ten okres ciężki jakoś przetrwać póki coś nie wymyślę.
Popiol

przez Arasha 02 lis 2014, 10:53
Popiol Też w nocy spać nie możesz, że tak po 3 tego posta piszesz :roll: ?

Popiol napisał(a): Teraz miałem przerwę i z powrotem zaczęły działać na mnie małe dawki, choć już nie tak spektakularnie jak na początku.

Ciesz się, że działają, bo 6, 8 i 10 mg to jest droga tylko w jednym kierunku ...

Popiol napisał(a):Dwa opakowania klona zjadłem przez całe życie więc nie jest źle,

Ano nie jest, ja w swoim wsunęłam więcej :shock: ( nie ma się czym chwalić ), tyle że ja biorę od dłuższego czasu, ale w mniejszych dawkach ( pomiędzy 0,5 a 2 mg jednorazowo co 2, 3 dni ).

Popiol napisał(a):ludzie walą to latami, tylko ja nie chcę, boje się uzależnienia.

Miałam przyjemność poznać na forum tych, co walą latami ... większość z tych osób jest już po odstawce lub w jej trakcie. Naczytałam się tego, jakie jazdy przeżywają i na samą myśl :zonk:

Swoją drogą to ciekawe, że od czasu pojawienia się Clona na rynku farmaceutycznym tyle specyfików się pojawiło, a żaden pod względem "siły rażenia" i szybkości działania nawet się do Clona nie zbliżył ( nie mówię tu oczywiście o mocnych dragach ). :roll:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez miko84 02 lis 2014, 10:54
Klon to król benzodiazepin 8) Ten lek ma trochę inne działania od reszty - wg. niektórych badań działa w jakiś sposób na serotoninę (chyba ją blokuje) i dopaminę.
miko84

przez slow_down 02 lis 2014, 10:57
Dokładnie, król nad królami. Myślę, że gdyby nie uzależniał i tolerancja na niego nie rosła, byłby najlepszym lekiem na sen i wszelkiego rodzaju zaburzenia nerwicowe :D Marzyć każdy może :P
slow_down

Sortuj wg