KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

przez Nevada 03 paź 2006, 20:04
lekarz zapisuje to na sen mojej babci :shock:
nie wiedziałam, że to takie złe.
moja mama to bierze i mnie też karze. staram się unikać leków ( po tej lekomanii, w która ona mnie chciała wprowadzić, żeby mnie ubezwłasnowolnić nie dziwota)

powiem im, że clonazepam jest zły.

nie wiem dlaczego lekarze wypisują takie kobyły na lekką bezsenność.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Tomek87 04 paź 2006, 18:09
byłem dzisiaj u psychiatry i zapisał mi właśnie Clonazepam :shock: :twisted: w miejsce Hydroxyzyny mam to brac godz przed snem na szumy w głowie :? Oprócz tego biorę cały czas Velafax (zaczne 3 pudełko) Mój stan psychofizyczny poprawił się od sierpnia zdecydowanie, funkcjonuje w miare normalnie, ale szumy mnie strasznie denerwuja :cry: Tylko po tym co tu czytam ...

przez anita27 04 paź 2006, 21:22
fhuj...pisze po raz kolejny.Stanowczo jestem przeciw
Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedlambloke 15 paź 2006, 04:26
Clony mnie luzuja ale pomagac zasadniczo na sedno problemu nie potrafia. Jaka szkoda bo jednak mozna po nich zasadniczo pospac sobie calkiem przyjemnie.

przez Clon 20 paź 2006, 00:07
wow zalet poprawiajacych samopoczucie jest troche tyle tylko ze to dorazny agresor z silnym poczuciem wiezi z biorca, zaczynasz od mniejszych dawek i idziesz dalej, na poczatku praktycznienie ma skutkow ubocznych przynajmniej u mnie,
kimasz ok,
w dzien jeszcze dzialal z nocy, lub sen byl wystarczajaco dobry, mozna bylo wypic ja to mieszalem az do momentu sprzed pol roku, kiedy w koncu pojawiajace sie otepienie przy tym jak nie mialem go 2 badz trzeci dzien i rozne inne drzenia, leki itd, teraz nawet na kaca gdybym mial nie wezme,

a skutki uboczne nawet zejscia, darmowe pobyty tu i tam,
mechanizm uzaleznienia krzyzowego Clon vs Alko jest poczatkowo mile, ale zawsze wprowadza do coraz cisniejszego tunelu z ktorego wychodzi sie trudniej im dalej zabrniesz.
pozdrawiam
j
p.s.ja po swoim doswiadczeniu nie wzialbym jeszcze raz, a na pewno na wlasna reke bym nie kombinowal
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez bogusia 20 lis 2006, 10:14
ja biore ten lek od 12 lat i jestem uzalezniona,niedawno chcialam go odstawic,meczylam sie chyba ze dwa lata ale leki mialam tak silne ze wyladowalm a szpitalu na terpii,teraz czuje sie lepiej ale biore minimalna ilosc tego leku,mysle ze jesli ktos ma leki slabe to nie powinien go zazywac,sa inne dobre leki.

[ Dodano: Pią Gru 08, 2006 8:56 am ]
ja bralam clonazepam 16 lat,oczywiscie jest to rewelacyjny lek na leki ale uzaleznia.nigdy przez ten czsa nie pomyslalam ze jestem uzalezniona,dopiero gdy chcialam go odstawic zaczelo sie pieklo,nawet nie wyobrazasz sobie jakie?leki okropne jakich nigdy nie mialam i oczywiscie dochodzily nowe,tak sie meczylam przez 4 lata i jeszcze nie skonczylam z tym ,bo to nie jest takie proste.teraz biore cwiartke rano a pozniej wspomagam sie innymi lekami ale one nie maja takiego dobrego dzialania jak clonazepam.mialam zal do swojego lekarze za to to mi zrobil ale on teraz nie zyje i teraz nic nie moge z tym zrobic,tylko miec wiele sily i samozaparcia aby ten lek calkowicie odstawic.wiem tez ,ze on bardzo mocno niszczy kore mozgowa i po kilku latach brania powoduje amnezje.wiec jesli jest jeszcze czas aby odstawic go to nie zastanawiaj sie i go odstaw na dobre.pozdrowienia

przez pronto 14 gru 2006, 22:23
Witam,Ja po Clonozepamie trafilem na detoksykację do szpitala.Trzy miesiace z tego świństwa wychodziłem!Nadmieniam,brałem dwa razy dziennie po 2mg.Przeżycia z tego uzależnienia nie zapomnę do końca mych dni!!!NIE BIERZCIE TEGO!!! :twisted:

Clonazepam

przez Moniczka 15 gru 2006, 21:40
Ojoj...juz sam fakt,ze tego leku nie ma w spisie na forum mnie zaniepokoil,a wlasnie lekarz psychiatra mi go przepisal na napady leku.Na ulotce pisze,ze to lek na padaczke i to jego jedyne uzycie.Oczywiscie nie wspomne o objawach ubocznych opisanych w ulotce (z omamami na czele).Czy ktos z was bral ten specyfik,bo bardzo sie waham czy TO polknac... :cry: ?
Moniczka

przez problemik 21 gru 2006, 20:20
Moniczka jak masz mozliwosc to popros psychiatre o inna benzodiazepine np. alprazolam, albo diazepam ja sam nigdy nie mialem kontaktu z clonazepamem, ale z tego co przeczytalem na tym forum to najniebezpieczniejsza benzodiazepina!! ja sam biore Zomiren, Neurol (alprazolam) od 2 miesiecy doraznie 2,3 razy w tygodniu i nie czuje sie uzalezniony ;)

przez Sofia 02 sty 2007, 13:44
Czesc biore clonazepan juz okolo 2 lat, biore 1 mg na noc.Jest to lek ktory pomaga zasnac, i przeciw drgawkowy.Bieze sie go na noc! Czuje sie po nim spokojna.Dla mnie jest ok.pozdrawiam

Lieft!

przez Tucha777 18 mar 2007, 15:18
lieft napisał(a):
Rafik napisał(a):Owszem, wszystkie leki z grupy benzo, zwłaszcza tak silne jak Clonazepam (co za dureń Ci to przepisał? I na co?) mogą upośledzać tak zwaną pamięć wsteczną. Do tego jeszcze może dojść dekoncentracja, zmulenie, itp.
Nie bierz tego, proszę Cię. Już lepiej idź po Xanax, jest groźny, ale nie aż tak, jak Clonazepam.

już po raz kolejny widzę twój negatywny stosunek do clonazepamu, a kim Ty jestes? lekarzem? Ja jestem pod opieką neurologa, wybrał dla mnie clonazepam właśnie, powiedział, że to lek bezpieczny wbrew opiniom niektórych osób /w polsce ma złą opinię włąśnie/, w usa np jest powrzechnie stosowany i uważąny za bezpieczny przez lekarzy /czasem bardziej bezpieczny niż leki typu prozac, który wymyślony przez amerykanów, został przez nich wycofany z obrotu przez swoje skutki uboczne/.
Rada dla wszystkich: nie bierzcie sobie do serca opinii z forum, lecz słuchajcie lekarza.

Ok wiadomo, że w sprawie leczenia lekarz ma pierwszeństwo, ale lekarze, jak wszyscy wiemy, lub mamy tego świadomosć, mylą sie lub nieodpowiednio dostosowuja leki do objawów pacjeta, do jego potrzeb....i to jest fakt!!! I kto, jezeli nie forumowicz ma wyrazić swoje zdanie na temat działania danego leku i służyc radą?Lekarz??Mysle, ze opinia osoby z forum bedzie troche bardziej adekwatna. Po to istnieje to forum, aby dzielic sie przezyciami i doświadczeniami, a szczególnie tym jak na dana osobe wpływa dany lek i co ona o nim sądzi. Wiadomo... ilu ludzi na tym świecie, tyle różnych doznań spowodowanych jednym lekiem, jedną substancją...Wiadomo, nie mozna tez opierać sie na opini tylko i wyłącznie, zaznaczam tylko i wyłącznie, forumowiczów i tak działać. Ale mysle, ze warto w przypadku Megi55, porozmawiac z lekarzem o ewentualnej zmianie na "delikatniejszy" lek niz klon...Troche wiecej dystansu do lekarzy i wiary w nas...
Ludziska, głowy do góry:)!

przez Sofia 18 mar 2007, 21:04
HEJ, podoba mi sie co napisales ! Zgadzam sie tez z toba.Ludzie strasza ze stary lek, ale na kazdego dziala lek inaczej.Dla mnie clonazepan i xanax to wielka ulga, wiem ze oba leki uzalezniaja, ale mnie to nie przeraza, bede powoli odstawiac jak mi powie lekarz.Kochani nie dolujmy sie tu ! A wspierajmy.......... i nie walczmy na slowa, :P
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.

Sortuj wg