KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

Czy ktoś odstawił/odstawiał clonozepam???!!!

przez Miniaa 16 mar 2011, 10:25
http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm to mogę polecić jako dobre źródło pisane jak odstawić. Lepiej nie będę pisać jak sama odstawiałam bo wpadłam w uzależnienie od opiatów, a to jest porównywalnie trudne to rzucenia. Tylko mnie psychicznie gorzej uzależniło. Później wychodziłam z opiatów dzięki benzo i tak się bujam już długi czas.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez anitka135 24 mar 2011, 23:25
Bardzo ciezko odstawic clon, ale mnie sie udalo!!
Dostalam w zamian lerivon,ktory dziala zawsze rewelacyjnie, uwolnil mnie od benzo ale yyy... niestety przytylam od niego ponad 10 kg :/

przez xanax 27 mar 2011, 16:43
łykam clona od lat i nie widzę potrzeby odstawiania, mi pomaga, jak żaden iny lek, mogę całować allacha po stopach, że nie zakazał go, jak wiele innych.
xanax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie CLONAZEPAMUM

przez Rafał 34 11 kwi 2011, 12:01
Witam,
Są tutaj osoby które odstawiły Clonazepan.
Biorę ten lek prawie od 10 lat został mi przepisany jako zastępczy przy odstawianiu innego leku , poniewaz od poprzedniego się uzalezniłem po 4 latach i zaczął mnie ogeraniczać.

Obecnie biorę Clonazepam TZF 4 mg dziennie ( przewaznie jedna dawkę rano) od 10 lat zostaję przy tej samej dawce, wydaje mi się ,ze ten lek nie jest mi juz potrzebny chciał bym go całkowicie odstawić,tylko zupełnie nie wiem jak to zrobić.

Podjełem kiedyś próbe odstawienia nagłeko wytrzynałem 5 dni ( dostałem lęki, 2 noce nie spałem, jakies drgawki, musiałem non stop chodzic, poniewaz jak sie połozyłem i chciałem zasnąćmiałem coś w rodzaju zapaści.

Jeśli zmniejsze dawke o 1 mg odczuwam zmiane nadwrazliwość , problemy z koncentracją

Przy dawce stałej 4 mg jest wszystko w poządku lecz jeśli zwieksze nawet o 0,5 mg czuję dużą różnice.

Chciałbym odstawić ten lek z możliwie jak najmniejszymi skutkami ubocznymi, przy zmniejszaniu dawki nie jestem w stanie normalnie pracować biorac pod uwagę czas brania leku obawiam,się,ze kiedyś(za kilka lat) może przynieść odwrotne działanie.

Może ma ktoś podobne doswiadczenie z tym lekiem jak go wyeliminować z zycia.

Proszę o pomoc!

CLONAZEPAMUM (Klonazepam-Rivotril)

przez paradoksy 11 kwi 2011, 12:17
Rafał 34, Twój post został przyłączony do istniejącego wątku.
paradoksy

Odstawianie CLONAZEPAMUM

przez rober6666 11 kwi 2011, 12:37
Rafał 34 napisał(a):Witam,
Są tutaj osoby które odstawiły Clonazepan.
Biorę ten lek prawie od 10 lat został mi przepisany jako zastępczy przy odstawianiu innego leku , poniewaz od poprzedniego się uzalezniłem po 4 latach i zaczął mnie ogeraniczać.

Obecnie biorę Clonazepam TZF 4 mg dziennie ( przewaznie jedna dawkę rano) od 10 lat zostaję przy tej samej dawce, wydaje mi się ,ze ten lek nie jest mi juz potrzebny chciał bym go całkowicie odstawić,tylko zupełnie nie wiem jak to zrobić.

Podjełem kiedyś próbe odstawienia nagłeko wytrzynałem 5 dni ( dostałem lęki, 2 noce nie spałem, jakies drgawki, musiałem non stop chodzic, poniewaz jak sie połozyłem i chciałem zasnąćmiałem coś w rodzaju zapaści.

Jeśli zmniejsze dawke o 1 mg odczuwam zmiane nadwrazliwość , problemy z koncentracją

Przy dawce stałej 4 mg jest wszystko w poządku lecz jeśli zwieksze nawet o 0,5 mg czuję dużą różnice.

Chciałbym odstawić ten lek z możliwie jak najmniejszymi skutkami ubocznymi, przy zmniejszaniu dawki nie jestem w stanie normalnie pracować biorac pod uwagę czas brania leku obawiam,się,ze kiedyś(za kilka lat) może przynieść odwrotne działanie.

Może ma ktoś podobne doswiadczenie z tym lekiem jak go wyeliminować z zycia.

Proszę o pomoc!

Witam
Przesyłam inka do najlepszej strony o benzo na jaką się natknąlem. Są tam również sprawdzone, profesjonalne scenariusze odstawiania różnych benzo m.in Clona
Trzymaj się
Robert

http://www.benzo.org.uk/polman/contents.htm
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Rafał 34 11 kwi 2011, 13:45
Witam,
Czytałem tą strone , lecz proponują odstawienie z zamiennikiem,
CLONAZEPAM-> DIAZEPAM

Już raz postanowiłem zejść z LORAFENU przepisano mi Clonazepam,

męczyłem się przez miesiąc, wyrzuciłem wszystkie tabletki LORAFENU ( żebym przypadkiem nie wziął jak mnie najdą lęki,
lecz wkopałem się w Clonazepam.

Obawiam sie,ze jak skorzystam tamtej porady uzależnie się znowu tym razem od Diazepamu

przez Zenonek 11 kwi 2011, 16:22
Rafał 34,

Pomocne przy odstawianiu beda tez antydepresanty i na pewno neuroleptyki - te leki nie uzalezniaja jak benzo.

Ale z takiej dawki po tak dlugim czasie brania , nie da sie tak zejsc od razu...to musi trwac troche , zmniejsza sie stopniowo dawke itp..

Zglos sie do jakiegos profesjonalnego osrodka lub chociaz do lekarza specjalisty.

przez Rafał 34 13 kwi 2011, 21:01
To wydaje mi się najrozsądniejsze rozwiązanie.

Jeszcze mam pytanie
Czy podczas odstawiania nasilają sie leki do tego stopnia,ze mogą przeszkadzać w pracy?

W moim przypadku raczej z depresją nie mam problemu głównym problemem są lęki ( coś w rodzaju fobi problem z robieniem zakupów w zatłoczonych miejscach nie wiem jak to nazwać)

Jeśli chodzi o obstawe antydepresantami, na mnie dobrze działał Bioxetin ,
Brałem kiedyś przez 4 tyg

przez Dust 17 kwi 2011, 11:59
Rok temu schodzilem z dawki 1mg dobowo i bylo ciezko.Udalo sie po miesiacu zmniejszajac dawke o 0.25 co tydzien.Z twoimi 4mg moze trwac to troche dluzej.Zastapienie clonazepamu diazepamem ma na celu lagodne zchodzenie z dawki (czas poltrwania leku).Redukcja jest wtedy płynniejsza i mniej "bolesna".
W/w neuroleptyki i antydepresanty moga byc pomocne niemniej jednak calkowicie bezbolesnie sie po prostu nie da (moze sa pojedyncze przypadki,ale to rzadkosc).

Ja jestem na dawce 1.5 mg dobowo.Odstawialem 2 razy i po kilku miesiacach przerwy znowu wracalem.Chociaz przy moich objawach mniejszym zagrozeniem jest brac niz nie brac to chcialbym wrocic do zazywania doraznego.

Takiej dawki (4mg) nie odstawiaj z dnia na dzien,bo Cie zmiazdzy.
Dust

przez Shadowmere 17 kwi 2011, 12:03
Ojojoj...a ja sobie zazyczylam tabletki po 2 mg.Bosko :mrgreen:
Shadowmere

przez manneken 08 maja 2011, 17:14
Cześć,jestem nowy na tym portalu.
Czytam te posty i wydaje mi się,że większość piszących chcących odstawić klonazepam ,nie zażyli tej benzodiazepiny po raz pierwszy jako ludzie chorzy na ,mówiąc ogólnie,choroby "z lęku".Mogę się mylić,za co z góry przepraszam.
Klonazepam jest lekiem!Czasami nie ma innej możlowości jak terapia benzodiazepiną.Odstawienie oznacza nie tylko objawy abstynencyjne ale powrót choroby np.leku panicznego.
Pisząc teraz tylko do ludzi chorych,nie traktujcie odstawienia jako celu samego w sobie.Bo nigdy się nie uda!!!
Leki przeciwdepresyjne nie zawsze a z mojego doświadczenia-nigdy,nie wyleczą z chorób,których podłożem jest lek.Podkreślam-lęk jako bardzo ciężka choroba.

PS.Leczę się na zaburzenia lękowe > 20 lat i moim zdaniem medycyna w tej materii nie dokonała żadnego znaczącego postępu.Ale to już zupełnie inna historia.
manneken

przez kasja 14 sie 2011, 17:29
mam pytanie.lekarz zamienił mi afobam na clona ,,,afobam brałam ostatnio przez tydzień po 0.75 na dobę(remisja nerwicy lękowej, pogłębienie stanów depresyjnych)clonazepan biorę od dwóch dni w dawce rano 0,75 południe 0,25 -muszę dzielić tabletkę.to moje pierwsze spotkanie z tym lekiem ,czuję się po nim bardzo senna i znużona, nie wiem czy to ustąpi czy lepiej zmienić lek .Jak myślicie?
z antydepresantów mam velafax 75

przez Kalebx3 14 sie 2011, 17:58
Kasja ,na pewno ustąpi.Lecz uważaj tolerka szybko rośnie jeśli chodzi o clony.Ja doszedłem do 4mg i nic już praktycznie nie czułem. Pewnie byłoby więcej,ale szybko i powolutku odstawiłem to.Nie lubię clonów ,choć niektórzy potrafią ostro jechać z dawką w celach wyłącznie rekreacyjnych.Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg