KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klonazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
51
76%

Nie
4
6%

Zaszkodził
12
18%

Liczba głosów : 67

Re: Czy ktoś odstawił/odstawiał clonozepam???!!!

przez Zenonek 14 lis 2010, 11:33
montechristo,

Gababentyna to stabilizator o dzialaniu uspokajajacym. Wedlug badan dobrze uspokaja.

przez montechristo 14 lis 2010, 11:39
Zenonek napisał(a):montechristo,

Gababentyna to stabilizator o dzialaniu uspokajajacym. Wedlug badan dobrze uspokaja.

Ale na recepte...już sam nie wiem czy kombinować dalej z lekami czy poprostu się nie przemęczyć z tym clonem do dawki 0,35-0,25 i przejść na relanium na kilka dni i odstawić w cholerę.
Tylko ja mam ostatnio tak że mam dodatnią korelacją jak ograniczam benzo to zwiększam ilosć wypitego piwa...
zaklęte koło:)

przez Zenonek 14 lis 2010, 11:42
montechristo,

Nie ma co kombinowac na wlasna reke.

Lekarz powinien zrobic rozpiske jak z tego zejsc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 14 lis 2010, 11:45
Zenonek napisał(a):montechristo,

Nie ma co kombinowac na wlasna reke.

Lekarz powinien zrobic rozpiske jak z tego zejsc.

Nie pójde do mojego psychola i nie powiem mu że się właśnie wrąbałem w clona.
Ostatnio jak usłyszała że w turcji piłem po 1,5 litra wódy(po 11 latach nie picia) na odtrucie od tych ich jedzenia to kazała mi przychodzić co tydzień(110 PLN).

Teraz jak jej powiem że lecząc sie od wódy wpadłem w clona to mnie zamknie na 1 tydzień w Tworkach:)

przez miko84 14 lis 2010, 13:54
Nie sądzę by lekarz rodzinny przepisał Ci gabapentynę - na pewno go nie będzie znał. Pozatym lepiej by zrobił to psychiatra lub neurolog. Gabapentyna to takie mniejsze zło - działa na GABA ale podobno nie uzależnia i nie ma takiego negatywnego wpływu na pamięć i koncentrację. Jest też jeden minus - nie u każdego działa.
miko84

przez montechristo 14 lis 2010, 13:57
miko84 napisał(a):Nie sądzę by lekarz rodzinny przepisał Ci gabapentynę - na pewno go nie będzie znał. Pozatym lepiej by zrobił to psychiatra lub neurolog. Gabapentyna to takie mniejsze zło - działa na GABA ale podobno nie uzależnia i nie ma takiego negatywnego wpływu na pamięć i koncentrację. Jest też jeden minus - nie u każdego działa.

Teraz jestem na jakieś 0,5 mg(wydaje się nie dużo) przez dziś i jutro zwiększe do ok 0,6 lub ciut więcej bo mam ostatni egzamin na doktoracie w poniedziałek.
I potem odstawiam drastycznie clona i właczam relanium.I odstawiam relanium po 1mg codziennie

przez RafQ 14 lis 2010, 14:20
Czytałem o aktywności fizycznej podczas odstawki.Wcześniej myslalem,ze nalezy ją ograniczac do minimum,bo organizm schodząc z leku jest osłabiony itp.
Natomiast po przestudiowaniu procesu odstawiania na jednej z głównych stron traktujących o benzo aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana.Ja nie mówie tutaj o katowaniu się ćwiczeniami,ale o lekkim wysiłku (nie pora na bieganie,więc np rowerek treningowy).U mnie to bardzo pomaga tak samo jak zajęcie sie czymś konkretnym (w tamtym roku pomógł mi nawał pracy,w tym roku w lecie aktywność fizyczna).Tylko wszystko to jest wskazane przy stopniowym schodzeniu z dawek.Jak pisałem przy zbyt szybkiej redukcji i wystąpieniu objawów grypopodobnych mozna zapomnieć o jakiejkolwiek aktywności.

montechristo dobrze że nie wpakowałeś się w większe dawki.Przy klonie jest ten problem,że jako lek o działaniu przeciwdrgawkowym przy zbyt szybkim zejściu może spowodować atak padaczkowy.Ale mówie tutaj o dawkach od 2mg w zwyż.Jak pisałem rekordziści dochodzą do 20mg dobowo i po pewnym czasie budzą się z ręką w nocniku gdy ich układ nerwowy jest już praktycznie w strzępach.

Ja mogłem zwiększać clona,ale raczej podziękuje za taką "współprace" z nim.Wole bezpieczniejsze benzo,z którego da się w miare normalnie zejść (np. alprazolam).
Co do wizyty u lekarza,to zależy jak ten lekarz spojrzy na całą sytuację.Może Ci ustalić fajny program zejścia a może wpakować Cię na oddział detoksu.
Jak masz do niego zaufanie,to przydałaby się porada specjalisty.Jak nie,to proponuje wizyte u kogoś innego.Jak wspomoże Cie np. neuroleptykiem moze być dużo łatwiej.

Trzymaj sie i powodzonka

P.S.

Clon i inne benzo to gówno,ale nie mogę zaprzeczyć że te leki uratowały mi życie.Gdyby nie one siedziałbym pewnie gdzieś w psychiatryku albo strzelił w łeb.
Ale benzo jako lek pierwszego rzutu jest nieporozumieniem i konowała,który zaczyna od nich "leczenie" powiesiłbym za utorbienie (jeżeli byłby to osobnik płci męskiej ;) )
RafQ

przez montechristo 20 lis 2010, 14:17
Zejście z grubo ponad 1mg do 0,5 mg clona było przez 4-5 dni katorgą - teraz jestem na jakieś 0,35mg -0,4mg na dobę ale równolegle wydłużam czas od dawki do dawki i zmnieszam dawkę - za 4-5 dni chce odstawić CLONA - i wziąć 5 mg relanium przez kilka dni i zredukować do 0 w ciągu 4-5 dni.

Co myslicie?

ps. ale widzę delikatny wzrost piw w ciągu dnia

przez montechristo 27 lis 2010, 18:09
Pieprzy.ć CLONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez Wujek_Dobra_Rada 28 lis 2010, 15:15
Dokładnie. Tylko przedłużasz sobie odstawianie i dłużej będziesz się męczył.
Wujek_Dobra_Rada

przez RafQ 28 lis 2010, 15:25
montechristo to nie moglo sie udac chyba ze pilbys codziennie.Alkohol podobnie do clonazepamu dziala w pewien sposob na GABA tak wiec mozna powiedziec ze te substancje to "dobrzy znajomi".Jednego sie pozbedziesz to drugi go zastąpi.Coś a la taksówkowi "Zmiennicy" ;)
RafQ

przez montechristo 28 lis 2010, 17:30
Niby tak...ale jak to bywa jest jedno ,,ale".

Mi epizody z ,,piwem" zdarzały mi się kilkukrotnie przez ostatnie 3-4 lata - wcześniej przez 7 nie piłem wogóle.
I po takim ,,epizodzie" odpuszczałem piwo bo miałem np dużo zadań w pracy, na studiach i w zyciu prywatnym a zadania mnie zawsze mobilizują i piwo szło w odstawkę - BEZ WIEKSZYCH KŁOPOTÓW.

Natomiast z Clonem już tak łatwo nie jest. I też nie jest tak że piwo to jest w w 100% substytut CLONA.

Bo Clona brałem zawsze rano i w ciagu dnia żeby funkcjonować a piwo zdarza mi się wypić po pracy przed wieczorem - 2-3 Desperdosy =1,2Litra.

Teraz jestem na poziomie ok. 0,2 mg CLONA lub nawet mniej - za kilka dni wezmę relanium 5 mg(niecałe) i po 2-3 dniach spadnę zupełnie z BENZO.

A piwo odstawie tak szybko jak sie tylko da.

Re: Clonazepam

przez montechristo 04 gru 2010, 19:16
Witajcie!!!!!!!!!
Właśnie wróciłem z zapalenia lampek na choince pod Zamkiem Królewskim i chce Wam powiedzieć że w dniu dzisiejszym nie wziąłem Clona i nie wezmę!!!!!!!!!!

Zobaczymy jutro. Jak będzie ok to Pa!!!!!!!!Clonie.:)

Re: Clonazepam

przez Wujek_Dobra_Rada 04 gru 2010, 19:33
A ja się wku#$$^em dzisiaj i sobie 2 mg rekreacyjnie zapodałem :why:
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg